Oferty Produktowe
Kumulatus – zanim powiesz „Tak” zastanów się dwa razy
Nadesłane przez: P. ,    29 kwietnia 2010
 
Udostępnijaegon.jpgCzytelnicy alarmują nas o programie oszczędnościowym „Kumulatus” oferowanym wspólnie przez towarzystwo ubezpieczeniowe AEGON i Polbank. Okazuje się, że żeby przystąpić do programu wystarczy jedynie „oświadczenie woli” podczas rozmowy telefonicznej z konsultantem. Znacznie większe trudności pojawiają się w momencie, gdy chcemy zrezygnować z „Kumulatusa”. AlertFinansowy.pl prześwietlił tę ofertę.

Zobacz opinie o Polbanku i innych instytucjach finansowych w Twoim mieście!

Czym jest Kumulatus?
Na oficjalnej stronie AEGON możemy dowiedzieć się, że Kumulatus to program oszczędnościowy, którego celem jest wypłata zgromadzonego kapitału po okresie oszczędzania. Reasumując, wpłacamy składkę przez określony czas, a po jego zakończeniu wypłacamy to wszystko co uzbieraliśmy plus zyski. Te ostatnie są zresztą gwarantowane na poziomie 5,6 proc. Rocznie, z czego połowę zabiera AEGON i Polbank. Klient zostaje więc jedynie z gwarantowanym zyskiem wielkości 2,8 proc. rocznie. Oczywiście udział wypracowanych zysków może być większy, ale to zależy od skuteczności zarządzających naszymi środkami.

Kredyt hipoteczny! - Minimum formalności i niska rata kredytu >>Skontaktuj się!

Dla kogo ta oferta?

Do programu Kumulatus mogą przystąpić klienci Polbanku pomiędzy 18. a 50. rokiem życia. Występują dwa rodzaje składek – miesięczna i roczna, przy czym miesięcznie musimy wpłacać minimum 100 zł, a rocznie minimum 1000 zł. Umowę podpisujemy na co najmniej 15 lat, a maksymalnie 30 lat. Program oszczędnościowy Kumulatus to oficjalnie świadczenie ubezpieczeniowe, co pozwala obejść podatek Belki. To dość często spotykany zabieg w naszych realiach. Mimo to Kumulatus wzbudza kontrowersje na forach internetowych.

Tyle zasady, a teraz realia
Jedną z wątpliwości, jakie mają nasi czytelnicy, jest sposób zawarcia umowy, trzeba przyznać, że dość niezwykły. Okazuje się, że sprzedaż produktu odbywa się przez telefon, zaś wystarczającym warunkiem przystąpienia do programu jest „deklaracja woli” uzyskana od klienta Polbanku w czasie rozmowy.


Przystąpić łatwo, trudniej odejść
Prawdziwe schody zaczynają się, gdy chcemy zrezygnować z programu. Odstąpienie od umowy jest oczywiście możliwe, ale tylko na podstawie pisemnie wypełnionego formularza, który następnie wysłać musimy listem poleconym do oferenta. W tym wypadku żadna telefoniczna „deklaracja woli” już nie obowiązuje. Z programu można odejść w trzy tygodnie po wyrażeniu zgody na przystąpienie do niego. Gorzej jest po tym okresie. Jeśli zechcemy zrezygnować wcześniej niż po upływie 2 lat od momentu przystąpienia tracimy wszystkie zgromadzone środki. Dopiero, gdy zrezygnujemy po upływie dwóch lat, możemy je odzyskać, ale pomniejszone oczywiście przez prowizję zarządzającego.

Pamiętaj: Konsultant musi odczytać umowę
Czy w takim razie zawarcie wiążącej umowy przez telefon jest legalne i zgodne z prawem? W świetle polskiego prawa jest to legalne, ale pod pewnymi warunkami. Po pierwsze konsultant telefoniczny musi odczytać nam pełną treść umowy, regulaminu lub Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU). Po drugie musi poinformować klienta, że rozmowa jest nagrywana, a wyrażenie zgody na zawarcie umowy ustnej będzie oznaczało jej faktyczne zawarcie ze wszystkimi tego konsekwencjami. Po trzecie nagranie takiej rozmowy musi być przechowywane tak samo jak umowa w formie papierowej.

Kredyt hipoteczny! - Minimum formalności i niska rata kredytu >>Skontaktuj się!

Tyle mówi prawo, a jak wygląda to w praktyce? AlertFinansowy.pl sprawdził w Internecie jak wśród klientów Polbanku wyglądała rozmowa o programie Kumulatus. Internauci nie wspominają nic o tym, by została im przedstawiona oferta.

Peter:
Dziwna procedura - kupuję kota w worku, bo o tym, na co się zgodziłem, dowiem się dopiero po zawarciu umowy, gdyż nie ma możliwości, żebym się z warunkami tej umowy wcześniej zapoznał.

Robert:
U mnie przypadek jest taki, że telefonicznie wyraziłem wstępną zgodę ale pod warunkiem, że prześlą ogólne warunki tego ubezpieczenia. Po okresie okolo 1 miesiąca dostałem informacje, tym razem z Aegon, o przystąpieniu do programu, ale bez żadnych warunków itp.. Złożyłem wiec informacje, że nie życzę sobie pobierania 100 miesięcznie z konta w Polbanku, po 3 m-cach przestali pobierać. Problem w tym, że 400 PLN nie zwróci!! Tłumacząc, że miałem 3 tygodnie na wypowiedzenie umowy! Jakiej umowy!?? Nic nie podpisywałem i nie dostałem nawet żadnych warunków z którymi mógłbym się zapoznać. Złożyłem reklamacje telefonicznie, ale nie uzyskałem odpowiedz.


Co sądzisz o programie Kumulatus? Zdarzył Ci się problem z obsługą programu oszczędnościowego Kumulatus? Podziel się swoją opinią na temat Polbanku.

AlertFinansowy.pl
Wydrukuj Dodaj do:dodaj do wykop.pldodaj do twitter.pldodaj do blip.pldodaj do sfora.pldodaj do kciuk.pl komentuj komentarze

Masz ciekawą wiadomość?

Napisz nam o tym – my to opublikujemy. Gwarantujemy anonimowość!
Komentarze (231)
ja też
231 Niedziela, 20 Styczeń 2013 15:09
Samarha
witam wszystkich, ja też niestety dałam się nabrać na ten program, płacę ją rok i przyszła informacja o tym że składka jest o 5 zł większa . Podczas rozmowy tel. kilka razy dopytywałam się czy przez cały okres będę płacić tylko 100 zł odpowiedz była: tak. Nikt nie wspomniał o indeksacji składki. W związku z czym chcę zrezygnować z tego programu i wnieść reklamację.
POMOCY
230 Czwartek, 17 Styczeń 2013 13:36
Luka 1984
WItam
Mam też ten problem co większość osób tutaj. Dałem sie nabrać i chciałbym teraz odstąpić od tej umowy. Dzisiaj zadzwoniłem do AEGONA i uraczyli mnie odpowiedzią, że muszę wpłacić jakieś odstępne 1800 zł. Oczywiscie chce złożyć wniosek o REKLAMACJE w Polbanku ale nie bardzo wiem jak to zrobić i co tam zawrzeć. Czy jest możliwość o przesłanie przykładowego pisma odnośnie reklamacji?? mój e-mail: kosanekl@wp.pl. Będę wdzięczny za pomoc
odp
229 Czwartek, 17 Styczeń 2013 00:52
kowala25
Witam Emyly, pani Kowalska wcale nie wygrała z bankiem, pisałam już że składałam reklamacje podwójnie i odmowa, użyłam wszystkich argumentów w twoim poście i nie pomogło, więc dlatego zwracam się o pomoc. Bo jak to napisałas że ktoś za mnie ma zrobić wszystko absolutnie nie bo próbowałam i się nie udało, dlatego zamieściłam maila, że może ktoś ma lepsze argumenty do wykorzystania. Nie chcę się poddawać to może się uda...
do kowala25
228 Środa, 16 Styczeń 2013 18:38
emyly
Ja odzyskalam pieniądze i korzystalam z argumetów zamieszczonych poniżej. Wystarczy przeczytać starsze komentarze bo co niektórzy zamiescili tutaj swoje argumety własnie bezinteresownie. Ja poszukalam poczytalam i skleilam wszystko w całosc. Nie oczekujcie, ze ktos wszystko za was zrobi. Takze kazda rozmowa z pracownikiem polbanku byla inna i trzeba tą reklamacje napisac odnosnie swojej sytuacji, a taka Pani Kowalska co wygrala z bankiem skad moze wiedziec jak dokladsnie byla przperowadzana rozmowa z Panem Jabłońskim? Poza tym reklamacje napisalam dosc prostym jezykiem na stronie bankowosci elektronicznej polbanku. Jakas specjalna znajomosc pisma urzedowego jest zbedna. Ja napislam ze nie zostalam poinformowana przez pracownika banku ze gdy zechce zrezygnowac po dwuch latach nie wszystkie składki zostana mi wypłacone, ze nie zostałam poinformowana ze składka rosnie z roku na rok, że list z ogolnymi warunkami umowy dotarł do mnie po 20 dniach wiec nie mogłam zrezygowac, ze byc moze swiadomie zostałam wprowadzona w bład co skutkowało ulokowanie moich ciezko zarobionych pieniedzy w tym programie. Na koncu napisalam ze prosze o przesłuchanie nagrania z rozmowy i ze w mojej ocenie kwota ktora miała bym stracic jest zbyt wygorowaną karą za rezygnacje. I wszystko to co napisalam znalazlam tutaj w postach wiec jak juz napisalam wystarczy poszukac.
Do Bazyla
227 Wtorek, 15 Styczeń 2013 20:39
kowala25
Czy ludzka krzywda jest okazją do robienia interesów, wiele osób liczy na życzliwość i ludzki odruch bezinteresownej pomocy, ale widzę że tak nie jest. Niektórym się udało odzyskać pieniądze to mogłyby się podzielić swoimi argumentami dzięki którym im się udało, wydaje mi się, że to forum powinno temu służyć i być przestrogą dla pozostałych. Więc zamiast się chwalić i ciągnąć z tego profity. Może ktoś pomoże bezinteresownie i podzieli się jak odzyskać pieniądze, ponawiam swego Maila k.kowalska2525@wp.pl
do wszystkich którzy proszą o pomoc i obiecują za to połowę czy ćwierć tego co odzyskają
226 Wtorek, 15 Styczeń 2013 16:49
bazyl
.. a w jaki sposób ta operacja a wyglądać ? darowizna? umowa-zlecenie? konkrety proszę.
Jak maj;epiej złożyć reklamacje
225 Czwartek, 10 Styczeń 2013 22:36
m.f
Bardzo proszę osoby które wygrały z tymi oszustami o przesłanie wzoru reklamacji, i punkty którymi się podpierały w rozmowie z polbankiem, dzięki którym będę mogł powalczyć o odzyskanie moich środków po roku wpłacania. Mój mail: mateusz.filas@gmail.com
Z góry dziękuję za pomoc.
Prośba
224 Niedziela, 06 Styczeń 2013 22:07
kowala25
Witam,

Czy osoby którym się udało mogłyby mi pomóc i przesłać wzór reklamacji, odwołania ja już reklamację składałam 2 razy i jest odmowna . Będę bardzo wdzięczna za pomoc. O to mój mail k.kowalska2525@wp.pl
udało sie !!!
223 Czwartek, 03 Styczeń 2013 22:13
robkozia
Witam
Ja również byłem w podobnej sytuacji jak Państwo. Przez okres 11 miesięcy wpłacałem po 100zł. jak przewertowałem internet to okazało się, że kumulatus to jedno wielkie oszustwo. Okazało się, że i zrezygnować ztego jest cholernie ciężko. Zadzwoniłem do AEGONU z reklamacja oczywiście zaczęły sie schody. Zostałem odesłany na infolinie do Polbanku, gdzie złożyłem reklamacje i zażądałem odpowiedzi na piśmie. Następnego dnia udałem sie również do oddziału banku gdzie złożyłem kolejna reklamacje. Warto było iść na upartego po 30 dniach oczekiwania na odpowiedz cała kwota została przelana na konto :)
oszukany
222 Czwartek, 03 Styczeń 2013 11:44
zira11
Podobnie jak większość na tym forum zostałem oszukany przez polbank proszę o pomoc. Od 2.5 roku wpłacałem po 100zł a teraz mam problem z wypłatą zgromadzonych pieniędzy. Pomóżcie jak skutecznie napisać reklamację i rezygnację z tego dziadostwa. Proszę o kontakt ;hbaak@interia.pl, tel 885053788.
naiwniak
221 Środa, 02 Styczeń 2013 02:37
Piotrek
Podobnie jak państwo uwierzyłem, że Kumulatus pomoże mi odłożyć pieniążki i po kilku latach oszczędzania będzie fajnie nagle dostać kilka tysięcy. W kwietniu minie mi 2 lata jak płacę. Czy mógłby mi ktoś z Państwa przesłać wzór pisma jakie należy skierować do banku, żeby odzyskać wpłacone pieniądze? proszę o pomoc : 1ziolo@interia.pl Z góry dziękuję!
wzór odwołania
220 Niedziela, 30 Grudzień 2012 16:58
kowala25
Witam,
Jestem w podobnej sytuacji jak wszyscy została oszukana i naciągnięta złożyłam reklamację, odwołanie i jest odmowa czy ktoś życzliwy może mi pomóc przesyłając wzory pism dzięki którym odzyskaliście pieniądze. Dodatkowo bank odmówił mi kopii nagarnia zasłaniając się kilkakrotnym odsłuchaniem taśmy czy ma do tego prawo?
Będę wdzięczna za pomoc gdyż już straciłam nadzieję na odzyskanie pieniędzy. O to mój mail k.kowalska2525@wp.pl
ODDALI MI TO CO MOJE!
219 Wtorek, 25 Grudzień 2012 20:12
elunia9322
Witam. Wpłacałam na cumulatus 25 miesięcy, gdy obiło mi się o uszy ,że to kiepska inwestycja i wielu ludzi narzeka- przewertowałam internet i rzeczywiście stwierdziłam, że dałam nabić się w butelkę. Zdecydowałam ,że wypłacam kasę. Wpłaciłam 4000,- zł. a oni oddali mi 1170,- zł. Szlag mnie trafił. Poczułam się jak pożyczkobiorca w Prowidencie gdzie kasują mnie za 1170 zł. pożyczki aż 2800,- kosztów. To ja im wpłacałam 2 lata pieniądze nic od cumulatusa nie dostając i jeszcze przy rezygnacji ukarali mnie( nie wiem za co?) zabierając 70% mojego wkładu. Jednak nie popuściłam. Telefonicznie zgłosiłam reklamację do polbanku i dodatkowo zaniosłam pisemną reklamację do oddziału. Zażądałam pisemnego rozliczenia mojego konta. Papier to papier.Powołałam się głównie na to ,że nie przeczytano mi umowy przez telefon.Po dwóch tygodniach "miły pan z banku" zadzwonił i poinformował mnie ,że moja reklamacja została uznana i pieniążki zostały przesłane na konto. Walczcie o swoje ;nikt wam głowy nie urwie a możecie wygrać. W końcu to wasze pieniądze. POWODZENIA.
reklamacja
218 Czwartek, 20 Grudzień 2012 20:11
mar1986
w zamian za pomoc, przy odzyskaniu pieniędzy oferuję 1/4, 1/2 odzyskanej sumy pieniędzy, do tej pory wpłaciłem ponad 1000 zł

mój adres e-mail optiv-1986@o2.pl
numer gadu-gadu 6481766
jak przerwać piramidę?
217 Wtorek, 18 Grudzień 2012 21:10
AgnieszkaS
Witam,
I ja padłam ofiarą Kumulatusa. Haracz płacę już ponad dwa lata. Chciałabym się wycofać z tej jednostronnej "współpracy" i odzyskać wpłacone tam pieniądze. Będę wdzięczna za przesłanie wzorów pism z rezygnacją, oraz silne argumenty przemawiające na korzystne rozpatrzenie mojej rezygnacji.
Pozdrawiam
agnieszka.smuszkiewicz@gmail.com
Polbank=Parabank
216 Niedziela, 16 Grudzień 2012 14:37
Mario czuje sie jak frajer!
Jestem kolejnym który wpadł w to bagno. Zawsze miałem Polbank za poważną instytucje a tu sie okazuje, że ich oferta skalkulowana jest na kruczki i niedopowiedzenia. Po pierwszej reklamacji bank nie ma nic sobie do zarzucenia a moje niemal dwuletnie oszczędności zostały skradzione - jak mnie poinformowali Wartość Wykupu wynosi 0zł. Złodzieje!
złodzieje
215 Sobota, 15 Grudzień 2012 11:26
toig
Podobnie jak większość z was dałem się wrobić w Kumulatusa. Chcę się wycofać odyskując pieniądze. Proszę o przesłanie wzorów pism, rezygnacji, argumentów jakie poruszaliście, aby wygrać z bankiem.
Pozdrawiam. toig1@wp.pl
do PF
214 Czwartek, 13 Grudzień 2012 19:19
robbo
czy moglbys przeslac mi na e-maila(robbox@poczta.fm) taka reklamacje, badz wzor, ktory by zakonczyl pozytywnie ta nierowna walke z tym niby to programem oszczednosciowym?

dzieki za wskazowke, kazda jest cenna
czekam na odpowiedź
213 Czwartek, 13 Grudzień 2012 18:27
wojtek
wysłałem pierwszą reklamację we wrześniu, odrzucili więc się odwołałem i poprosiłem o nagranie mojej rozmowy z konsultantem. Po prawie 2 miesiącach odpisali że podtrzymują swoje stanowisko i przesłali mi fragmenty stenogramu rozmowy. Co prawda ze stenogramu niby wynika że informowali mnie o indeksacji, a przynajmniej o niej wspominali, ale konsultant nic nie wspominał o ''wartości wykupu", a nawet powiedział w rozmowie ze mną że po 2 latach wpłacania program jest do mojej dyspozycji co by oznaczało że całość wpłaconych środków wróci do mnie. Jak sie okazuje to była ściema ponieważ jest coś takiego jak właśnie ta przeklęta''wartość wykupu" Oczywiście bank traktuje Kumulatusa jako swego rodzaju ubezpieczenie na życie pod nazwą Program Pomnażania Oszczędności. Niedawno odpisałem im na 4 stronach A4 i pojechałem im trochę i postraszyłem sądem, zobaczymy jak będzie choć tracę nadzieje i nie wiem co dalej robić z tym fantem. Niedługo świeta i ta kasa bardzo by się przydała. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to proszę pisać, jak będę mógł też pomogę (mail: wojtas1981@onet.eu).
Odwołanie
212 Czwartek, 13 Grudzień 2012 12:55
sajmon89
mój mail thug89@o2.pl
Jeszcze raz z góry dzięki!!!
Odwołanie
211 Czwartek, 13 Grudzień 2012 12:54
sajmon89
Witam! Odwołałem się pierwszy raz i otrzymałem odmowę - byłem przygotowany na to. Mam wielką prośbę do osób, którym udało się POZYTYWNIE załatwić sprawę z KUMULATUSem, czy moglibyście przesłać mi formularze, dzięki którym otrzymaliście zwrot całej gotówki? Albo chociaż jakie argumenty mogę podać... Z góry bardzo dziękuję!
Pozdrawiam!!!
pomocy...
210 Wtorek, 11 Grudzień 2012 17:57
Oliwia
Bardzo proszę osoby które wygrały z tymi oszustami o przesłanie wzoru reklamacji dzięki której będę mogła powalczyć o odzyskanie moich środków po roku wpłacania. Mój mail: jszyszlo@poczta.onet.pl
Z góry dziękuję za pomoc.
no i przegrałam :(
209 Wtorek, 11 Grudzień 2012 17:42
jolka
Arbiter bankowy przysłał mi odpowiedź. Śmieszne. Mam się odwołać do AEGONU. Złodzieje. Po pól roku zawiesili mi sprawę. Mogę się odwołać ale przez okno.
Do Robbo
208 Wtorek, 11 Grudzień 2012 00:39
PF
No proszę

Jak to warto czasami przed wysłaniem jeszcze raz przeczytać to co się naskrobało :)

Zdanie:
"Lektura obu dokumentów dostarczy wiadomości o innych informacji"

Powinno mieć brzmienie:
"Lektura obu dokumentów dostarczy innych cennych informacji"

CO NAJWAŻNIEJSZE: NIE WOLNO PODPISYWAĆ FORMULARZA O WYSTĄPIENIU Z PROGRAMU! SĄ TAM PUNKTY, POD KTÓRYMI PODPISUJĄC SIĘ WYRAŻA SIĘ ZROZUMIENIE WARUNKÓW ODSTĄPIENIA, KTÓRE PRAWDOPODOBNIE UNIEMOŻLIWIĄ SKUTECZNĄ REKLAMACJĘ. ZAŁOŻĘ SIĘ, ŻE TE PUNKTY NIE ZOSTAŁY WAM PRZEDSTAWIONE W ROZMOWIE Z KONSULTANTEM, WIĘC DLACZEGO NIBY TRZEBA TO PODPISYWAĆ?!

Pozdrawiam
PF
Do Robbo
207 Wtorek, 11 Grudzień 2012 00:31
PF
Witam

Podstawą mojej linii walki/obrony było pismo wzorowane na tym, które czytelniczka tego forum (Asiulajda) mi przesłała, a które było konsultowane przez prawnika.

Pismo ubrałem w swoje dodatkowe szczegóły np. wynikające z porównania ostatniego OWU dostępnego na stronach Polbanku z tym, które pierwotnie otrzymałem z Aegonu. Oba różnią się nieznacznie. Między innymi tym, jaką formę mają oświadczenia wystąpienia z programu. Lektura obu dokumentów dostarczy wiadomości o innych informacji. Zakładam tutaj, że faktycznie otrzymałeś starszą wersję OWU.

Tak prawdę powiedziawszy, nie wiem który z wymienionych czynników zadecydował o tym, że uznali reklamację. Do tego Bank się nigdy nie przyzna.

W pierwszej odmowie zazwyczaj otrzymasz informację że wszystko odbyło się zgodnie zasadami zakupu na odległość. Nie zwracaj na to uwagi i ślij kolejne pismo. Z żądaniem odsłuchania nagrania

Pozdrawiam
Pafcio
czwarta reklamacja odrzucona- pomocy
206 Piątek, 07 Grudzień 2012 20:12
robbo
jakie argumenty trafiaja do tych ludzi z polbanku?
pomozcie napisac skuteczna reklamacje, walcze z tym niby to programem oszczedzajacym juz 5 miesiecy

do PF
jak ci sie udalo odzyskac pieniadze???
jak skutecznie zareklamować
205 Wtorek, 04 Grudzień 2012 21:54
odoja
Jak skutecznie zareklamować, i odzyskać wpłacone pieniądze z programu kumulatus?? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i pomoc. Od 2,5 roku wpłacałem pieniądze, i bardzo chce zrezygnować , jednoczesnie odzyskując wpłaconą kwote.. Proszę pisać na mejla: odyjas@interia.eu
Co można zrobić
204 Sobota, 01 Grudzień 2012 19:09
PF
Witam wszystkichTak się zastanawiam nad jednym. Dlaczego tak cicho o tym Kumulatusie? Od czasu kiedy sam zacząłem walczyć z Polbankiem jak tylko ukaże się jakiś artykuł na temat takich produktów umieszczam komentarz pod nim, zawierający link do tej strony.Dlaczego na być głośno o Kwartalnych zyskach i innych pierdołach? Dlaczego nikt nie interesuje się produktami z Polbanku? To takie samo oszustwo jak inne.Aby każdy z poszkodowanych miał jakieś szanse trzeba ta sprawę nagłośnić jak najszerzej.
Informacja z polbanku
203 Poniedziałek, 26 Listopad 2012 23:25
zohan
Jakis miesiac temu wyslalem list z reklamacja do aegonu i do polbanku. Z aegonu dostalem informacje ze oni nie moga uwzglednic reklamacji bo nie maja nosnikow z nagraniaami. Z polbanku odpisali mi mii ze najpozniej za 2 mce odpowiedza bo musza podjac czynnosci wyjasniajace. A naajgorsze jest to ze zwrocili mi dzisiaj kase ale tylko niecale 40% . Jestem w tym bagnie 4lata i zlodzieje zabrali mi ok 3000zl. Czy mial ktos podobny problem i czy oni jeszcze to wyjasnia i zwroca ccala reszte ??
REKLAMACJA
202 Niedziela, 25 Listopad 2012 22:33
mar1986
Witam

Jakie powody podawaliście w reklamacjach, które były rozpoatrzone pozytywnie ?
Tak na marginesie
201 Środa, 07 Listopad 2012 16:50
PF
BTW: dlaczego takie smiecie jak wiadomosc od larablalk@mail.mn nie sa usuwane? Gdzie jest moderator
Reklamacja rozpatrzona pozytywnie
200 Środa, 07 Listopad 2012 16:46
PF
Witam

Drugie podejscie i wygrana. Wszystkie skladki oddane, ale bez odsetek.

Najsmieszniejsze jest to, ze Aegon juz po fakcie przesyla ponaglenia do zaplacenia skladki :)

Bylem w Kumulatusie prawie 2 lata. Warto isc na upartego. Podziekowania dla asiulajda :)

Problem jednak dalej istnieje. Zamiast Kumulatusa Polbank oferuje inne produkty, ktorych OWU jest prawie takie same jak (jak nie takie samo) jak w Kumulatusie

Pozdrawiam
PF
trzeba walczyć, powinno się udać :)
199 Sobota, 27 Październik 2012 13:07
student
zbliżał się okres 2 lat i chciałem wypłacić pieniądze. okazało się, że nie ma takiej opcji. poczytałem różne fora, komentarze i złożyłem reklmację telefonicznie. w moim przypadku pracownica Polbanku ewidentnie wprowadziła mnie w błąd. wyraźnie kilkukrotnie pytałem cz po 2 latach mogę wypłacić wszystkie środki i zostałem o tym zapewniony. w reklamacji zgodziłem się na odsłuchanie rozmowy. pieniądze wróciły po 3 tygodniach bez żadnej oficjalnej informacji. zapewne nikomu nie została przeczytana umowa w całości co jest pierwszą podstawą do uznania reklamacji (co również ująłem w mojej).

czytajcie komentarze, piszcie reklamacje do skutku :)
Reklamacja po 21 miesiącach
198 Niedziela, 21 Październik 2012 10:47
okik
Witam, ja reklamację napisałem po zalogowaniu się do bankowości internetowej Polbanku, po 3 tygodniach dostałem zwrot pieniędzy, oczywiście bez odsetek. Jeśli ktoś ma konto w tym banku , najlepiej i najszybciej zrobić to właśnie w ten sposób - zero problemów.
wiadomosc do ona41
197 Czwartek, 04 Październik 2012 10:32
bartek
Witam
Prosze o pomoc w napisaniu reklamacji
bartola@onet.eu
POzdrawaim
co dalej?
196 Wtorek, 02 Październik 2012 14:54
zdezorientowany
Witam wszystkich.
Odkładam w programie kumulatus już jakieś 19 miesięcy.
Przyznam iż nie bardzo się orientuje w instrumentach finansowych,
więc kiedy usłyszałem o ewentualnej możliwości utraty wszystkich środków przeze mnie gromadzonych delikatnie mówiąc zaniepokoiłem i to znacząco. Zapoznałem się ze wszystkimi komentarzami i opiniami które tutaj są umieszczone i nie wiem jakie kroki dalej poczynić?
Próbować odzyskiwać wkład teraz, czekać dwa lata i wtedy odzyskiwać czy nic nie robić jako, że tak czy inaczej odkładać dla potomnych mam zamiar?
poproszę o jakieś sugestie za które z góry dziękuję
Mi sie udalo!
195 Czwartek, 13 Wrzesień 2012 21:09
Sukces
Złozylam reklamacja i po tygodniu dostalam zwrot pieniedzy.
Kazalam im przesluchac rozmowe. Tylko, ze mnie ze mnie ich pracownik ewidentnie oklamal w czasie rozmowy, wiec sprawa byla raczej jasna.
Skladajcie reklamacje do skutku!
Powodzenia!
O włos od cyrografu
194 Środa, 29 Sierpień 2012 19:33
CrabNebula
Właśnie niedawno miałem taki telefon. Gorliwość, z jaką babeczka roztaczała przede mną zyski oraz świetlaną przyszłość obudziła we mnie czujność i postanowiłem trochę poczytać w necie... To chyba dobra zasada zostawić sobie chwilę czasu do namysłu
Prośba o pomoc
193 Niedziela, 26 Sierpień 2012 12:41
kicia
Witam,
Jak wielu z Was dałam się nabrać na program KUMULATUS. Urodziłam wtedy córeczkę i dałam się namówić, z myślą o jej przyszłości. Tyle, że pani z Polbanku wprowadziła mnie w błąd z możliwością wybrania pieniędzy i nie poinformowała że składka rośnie z roku na rok, co nie każdy "szaraczek" wyczyta z umowy, a niestety, czasami nie ma się kogo poradzić. Proszę o pomoc w kwestii rezygnacji i odzyskania ciężko zarobionych pieniędzy: kingapat@o2.pl. Dziękuję z góry za każdą pomoc..
Reklamacja
192 Wtorek, 21 Sierpień 2012 11:13
Teopol
Do "Adam C " i wszystkich którym udało się odzyskać pieniądze. Ja też niestety jestem w Kumulatusie już 13 miesięcy. Czytając to wszystko postanowiłem się z tego wycofać. Byłbym wdzięczny gdybyście poradzili mi co powinienem zawrzeć w tej reklamacji, aby była ona pozytywnie rozpatrzona. Może posiada ktoś wzór takiej reklamacji? Mój mail to teopol@interia.pl
Byłbym bardzo wdzięczny
rozpatrzona reklamacja
191 Środa, 08 Sierpień 2012 14:37
Adam C
Miałem Kumulatusa przez 13 miesięcy, niedawno złożyłem reklamację w oddziale banku, pierwszą, pisaną ręcznie.
Napisałem, że nie zostałem poinformowany podczas rozmowy o corocznej indeksacji oraz że powiedziano mi, że po 2 latach będę mógł wypłacić pieniądze z zyskiem. Podałem nr konta na który domagam się zwrotu całości wpłaconych środków.
Po ok. 2 tygodniach kasa znalazła się na koncie. Chwilę potem przyszło pismo z informacją o pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji.
Życzę powodzenia!
Pierwsza reklamacja odrzucona :(
190 Wtorek, 07 Sierpień 2012 20:28
PF
Witam

Moja pierwsza reklamacja zostala odrzucona. Ale to prawdopodobnie normalne przy pierwszej. Nie daje za wygrana i walcze dalej

Pozdrawiam
PF
Kumulatusa nie ma juz w ofercie Polbanku :)
189 Piątek, 03 Sierpień 2012 20:05
PF
Witam wszystkich

Otoz Kumusratus zostal wycofany przez Polbank :), ale ...

Pojawil sie inny produkt pod nazwa: Portfel Na przyszlosc. Porownalem OWU ich obu i sa prawie takie same, nawet tytul/nazwa dokumentu w stopce jest prawie taki sam:
Portfel Na przyszlosc: Pol11551030-OWU-Cumulatus-Portfel na Przyszlosc.indd 3
Kumusratus: Pol11551030-OWU-Cumulatus 190911 1642

Ciekawe, ze zrobiono to juz po mojej reklamacji. Moze to zwykly zbieg okolicznosci moze nie. Faktem jest ze w reklamacji "przejechalem sie ostro po bandzie". Prosze rozumiec "bandzie" doslownie :). Czekam na decyzje i dziekuje wszystkim za pomoc mi udzielona do tej pory

Pozdrawiam serdecznie
kumulatus
188 Środa, 04 Lipiec 2012 14:22
monika pielęgniarka
Trochę dziwią mnie te komentarze. Liczycie na łatwy zysk i jesteście zdziwieni że go nie ma od razu. Ja mam kumulatus. Przez telefon pani odpowiedziała na moje wszystkie pytania łącznie z przepadkiem składek. Ale jako że mam jeszcze polisę w ing i miałam w milenium wiedziałam o co pytać. Ludzie bez doświadczenia nie powinni brać nic w ciemno. Zyski i tak będą widoczne dopiero po latach. Nawet jeśli nie osiągną oczekiwanych % to i tak pewnie dostanę więcej niż sama bym odłożyła na koncie. BO Z KONTA mi je po prostu wywiewa! Tak mówi mój mąż. W każdej polisie jest indeksowanie składki. a jeśli masz wątpliwości i nie chcesz od razu wierać umowy to poproś żeby zadzwonikła później. i przemyśl sprawę. Ja polecam programy oszczędnościowe ale ludziom CIERPLIWYM. Monika Pielęgniarka
do rafał
187 Wtorek, 03 Lipiec 2012 08:55
Jolka
Czy dostałeś jakikolwiek wyrok od Arbitra? Czy nadal czekasz na jego odpowiedź? Nie wiem jak długo trwa wydawanie ostatecznego wyroku. Moje ostatnie pismo - czyli ostateczne stanowisko - Arbiter otrzymał 31.05.2012 r. i do tej pory nie mam żadnej odpowiedzi. Dzwoniłam tam, a miła pani powiedziała, że mam czekać na wyrok. Ile może to potrwać? Pozdrawiam.
oszustwo!!!
186 Poniedziałek, 02 Lipiec 2012 11:28
jedna wielka lipa
tez dalem sie nabrac na tesz szajs. konsultant powiedzial mi ze na poczatek moge zalozyc umowe prubna na dwa lata. przez dwa lata bedzie mi pobierane z konta po 100zl miesiecznie. niedawno dostalem pismo o indeksacji. zadzwonilem do nich o co chodzi i przy okazji zapytalem sie kiedy mi ta cala umowa sie konczy. pani mi uprzejmie powiedziala ze umowa zostala zawarta na 15 LAT!!! zaczalem sie tlumaczyc ze z konsultantem sie umawialem na 2 lata a nie na 15. pojechalem do polbanku wyjasnic cala sytuacje. z tamtad pokierowali mnie na infolinie polbanku. zadzwonilem i zlozylem reklamacje. nie wiem czy to cos da. odrazu przed powrotem do domu jeszcze zajechalem na poczte zeby wyslac im rezygnacje. powinno sie karac ludzi odpowiedzialmych za wprowadzanie w blad zwyklych ludzi.
kumulatus - odzyskane składki
185 Poniedziałek, 02 Lipiec 2012 10:37
Iwa
Oszukany, mnie udało się skontaktować przez gg z jedną z osób i uzyskać pomoc. Tak naprawdę jednak okazało się, że wystarczyło, iż wzięłam pod uwagę wskazówki zamieszczone w pozostawionych tutaj komentarzach i kierując się nimi zgłosiłam reklamację telefonicznie w polbanku. Po ok tygodniu od zgłoszenia tej reklamacji dostałam zwrot wszystkich składek na konto. Tak więc nie odpuszczajcie!
Wasze propozycje pomocy
184 Poniedziałek, 02 Lipiec 2012 09:29
Oszukany
Hej ludzie, zwracam się do tych , którzy zostawiają tutaj adresy e-mail i nr gg! Zastanawiam się po co je tutaj umieszczacie skoro i tak proponowanej pomocy nie udzielacie. Skoro wiecie, że nie jesteście w stanie odpowiadać na wiadomości e-mail bądź przez gg (nawet jeśli macie status 'dostępny') to nie chwalcie się swoją dobrodusznością. Pisząc do Was też żywiłem nadzieję na pomoc (chociażby napisaną w kilku krótkich zadaniach), poza tym zależało mi na czasie, a tu ... Reszcie internautów dziękuję za Wasze porady na tym forum, które pomogły mi w walce z lichwiarstwem pod nazwą AEGON.
kumulatus
183 Sobota, 16 Czerwiec 2012 17:18
dominika
Witam,
Padłam ofiara programu kumulatus, przez rok wpłacałam kase, a po roku czasu otrzymałam pismo ze bedzie co roku podwyzka, o czym Pani oferujaca "wspaniały" program nie wspomniala. Przeliczajac wszystko doszliśmy z męzem do wniosku ze nie mam na tym programie nic zarobku a jedynie odkładanie pieniedzy do ktorych nie mamy dostepu. Zadzwonilismy do Aeogonu ze chcemy z tego program zrezygnowac, Pani poinformowała nas ze nie ma problemu ale kasy ktora wplacilismy przez ten rok nie odzyskamy :-(, wkurzylo nas to i postanowilismy napisac reklamacje, najpierw stwierdziliśmy ze zadzwonimy do polbaku i telefonicznie złożymy reklamacje (bo napewno jej pozytywnie nie ropatrza), przeczytałam Pani w polbanku cala reklamacje jaka napisałam, przyjeła ja i po tygodni czasu kasa wrociła na konto :-), jesli padliscie ofiara programu kumulatus i potrzebujecie pomocy piszcie nr gg 2949618, tylko pamietajcie zgłaszajac reklamacje nie mowcie ze rezygnujecie z programu kumulatus bo jest to jednoznaczne z tym ze rezygnujecie z odzyskania wpłaconych pieniedzy, mowcie ze chcieliscie jedynie złozyc reklamacje i odzyskac wpłacone pieniadze.
pół roku walki
182 Piątek, 15 Czerwiec 2012 11:01
rafal
Moja walka o odzyskanie pieniedzy trwa juz ponad pół roku, nie poddaje się. jakieś dwa miesiace temu sprawę przekazałem do Arbiter , tam po wymianie korespondencji nadal nie ma pozytywnego wyniku dla mnie. Pani Arbiter chyba nadal wymienia się argumentami z Polbankiem, po mojej ostatniej odpowiedzi na zarzuty Polbanku. wymieniłem w nich dwa wyroki SN korzystne dla Nas.Nie pozostaje mi nic innego jak dalej walczyc z molochem niczym Dawid z Goliatem. Wszystkich zachęcam do tego aby nie oddawli swojego tak łatwo na podstawie oszustwa jakie prowadzi POLBANK.
pozdrawiam
udało się, moja reklamacja uwzględniona!!!
181 Piątek, 27 Kwiecień 2012 14:55
asik
Witam, niestety ja też dałam się namówić na ten produkt oszczędnościowy. Po trzech odmowach Polbanku na moją reklamację w końcu za czwartym razem udało się!!! Byłam pewna, że pieniądze przepadły, a tu taka miła niespodzianka, Pani z Polbanku przed chwilą zadzwoniła z informacją, że pieniądze zostały zwrócone na moje konto;-) Doradzam każdemu: pisać odwołania od ich pism, trzeba być natrętnym i nie dać się zbyć po ich pierwszym odrzuceniu reklamacji. Życzę wytrwałości!!! Jakby ktoś chciał moje pisma do Aegonu i Polbanku to mogę przesłać na mail, asiulajda@o2.pl.
do zrobiony
180 Piątek, 27 Kwiecień 2012 12:22
Jolka
Zgadzam sie z Tobą, niestety.
walczcie, mi się udało
179 Środa, 25 Kwiecień 2012 20:24
kurier
Dopiero po 18 miesiącach płacenia przeczytałem umowę i zdębiałem. Adresatem odwołania była centrala polbanku, a zaniosłem je do najbliższej placówki, pieczątka na kopi i do widzenia. Po tygodniu jakiś gościu do mnie zadzwonił, że reklamacja uznana, a kasa na moim koncie. W odwołaniu napisałem, że paniusia, która mnie naciągnęła na ten produkt w rozmowie tel. pominęła kilka ważnych informacji, które na pewno by mnie zniechęciły do programu kumusratus.
dobra wola
178 Poniedziałek, 23 Kwiecień 2012 15:20
zrobiony
Czytam komentarze to przedstawionego tu zagadnienia kumulatusa,i nie dostrzegam u zwyciescow walki z Polbankiem elementow konkluzji,ktora uratowalaby innych przed pomyłka na wypadek telefonu z ta ofertą.Powiedzmy wiec uczciwie,ze ci ktorzy dostali zwrot kasy,moga to jedynie zapisac jako dobra wola Polbanku.Dlaczego.Ja toczac swoja potyczke wysłałem i dostalem bogata korespondencje z AEGONu jako Ubezpieczajacego i tam stoi jak drut;''nie jest Pan stroną w sprawie, umowa jest zawarta pomiedzy Polbankiem a Aegonem a Pan jedynie do niej przystapił jako posiadacz konta oszczedzajacego''.A wiec argumenty o nieprzeczytanym OWU przez konsultanta odpadaja.Trzeba sie trzymac wersji ,ze konsultant swiadomie i z premedytacjawprowadzil nas w blad co skutkowalo podjeciem decyzji o ulokowaniu tam naszej kasy.Nie wierze wiec w zadne grozby,pod moca ktorych bank sie ugiał.Podejrzewam,ze tym co utopili nieduzo a posypali glowe popiolem,bank sie przychyla,pozostali caluja klmke AEGONu, a tam juz litości nie ma.AEGON potrafi oddelegowac kompetentna osobe do przeczytania nawet najdluzszej reklamacji i punkt po punkcie jezykiem prawniczym wytracic nam argumenty o nieprawnym dzialaniu.Sam majac goraca glowe i spora ilosc wniskow i odmow AEGONU,oraz spychologi telefonicznej konsultantow obu firm,pobieglem do Polbanku wyartykulowac swoje argumenty na miejscu.I ty konsternacja,pracownicy grzeczni,ze sprawa zaznajomieni prosza o jeszcze jedna probe kontaktu przez ich oddzial i czas.Dali mi do zrozumienia,ze niejeden juz został czlonkiem i teraz oczekuje pomocy a bank jest otwarty na ich argumenty.Jezeli uslyszalem ,ze jeden z klientow dostal kase po pol roku to zrozumialem ze warto walczyc .Dzisiaj juz mam decyzje o zwrocie kasy i przeprosiny,ale jestem bogatszy takzeo jedna zasadnicza mysl,czesciowo podrzucona przez pracownikow oddzialu Polbanku,''Telefon to nie jest narzedzie do podejmowania zyciowych decyzji''.A wiec moi panstwo,gdy tylko zadzwoni konsultant z jakiejkolwiek instytucji o proponuje cos za nic zszybko i bezproblemowo,nalezy szybko rzucic sluchawke.Bo potem placz i zgrzytanie zebow i takie ''Pyrrusowe zwyciestwa jak moje i Panstwa ponizej a poczucie wlasnej warosci intelektualnej spada.Ale moze dzieki temu epistologia nie podupadnie.pozrawiam
udalo mi sie odzyskac kase
177 Czwartek, 19 Kwiecień 2012 22:30
Anna she06
kochani niedawno blagalam o pomoc a jednak sie udalo!!! 3 reklamacje skladane telefonicznie 2 odmowy i za 3 razem gdy sobie kazalam odpowiedziec telefonicznie zadzwonili i powiedzieli ze przesluchali tasmy i nie znalezli zadnych nieprawidlowosci ale w drodze wyjatku oddaja mi kase!!!!!!!

hurra
składam wniosek do arbitra bankowego.
176 Piątek, 13 Kwiecień 2012 19:09
Jolka
Kasa za rozpatrzenie wniosku zapłacona, wniosek prawie gotowy. Składam w poniedziałek. Zobaczymy jak będzie.
reklamacja
175 Piątek, 13 Kwiecień 2012 10:49
szkoda
wczoraj złożyłam reklamację telefoniczną, dzisiaj pisemną w polbanku, na jej rozpatrzenie mają 30 dni, napisałam w niej wyraźnie jak i kiedy mnie oszukano, a ostatnio nawet wyszło w banku że składka została pobrana ale jakoś gdzieś dziwnym trafem zniknęła i teraz zalegam z jedną składką... walczcie do końca i się nie dajcie!!! rezygnacji nie podpisałam ponieważ tam jest że jestem świadoma że niczego nie dostane... trochę zmodyfikuje tą rezygnację i dopiero wyślę ją albo złoże w placówce.

napisze jak mi poszło :)
kumulatus -zlodziejus
174 Czwartek, 12 Kwiecień 2012 17:22
tlenek2@poczta.onet.pl
Yes, yes, yes udalo mi sie odzyskac cala kase. dlugo to trwalo ale sie udalo- nie wierze w to nawet:P. jak wiekszosc zlozylem reklmacje, ale dostalem negatywna odpowiedz. wtedy za rada kogos z forum zwrocilem sie do arbitra bankowego. tam wyslalem rekalmacje z opisem problemu i po miesiacu kasa jest na koncie!!!:)
Pomoc
173 Czwartek, 12 Kwiecień 2012 11:15
raaf
Witam byłem w kumulatusie rok czasu jeśli jest możliwość odzyskania pieniędzy to proszę o pomoc mój email rafizory@wp.pl
odzyskałem
172 Czwartek, 05 Kwiecień 2012 13:14
xxx
Witam jak wiekszość z was tez wkopałem sie w to bagno! całe szczęscie ze udało mi sie odzyskac pieniądze (1000 zł) pierwszą rezygnacje i reklamacje złozyłem w placówce polbanku- odpowiedz negatywna! druga reklamacje złozyłem telefonicznie i o dziwo po miesiacu na moje konto zostały przeslane składki jakie mi pobrano! podczas rozmowy zaznaczyłem ze jesli będą mieli problem z odsłuchaniem rozmowy i wyłapaniem tego że mnie w bład wprowadzili to zeby mi rozmowe przesłali! Pamietam ze pod sam koniec rozmowy zapytałem czy bedzie mi co miesiadz popierana kwota 100zł i że po uplywie dwóch lat bede mógł wyciagnąć wplacone składi + jakiś tam zysk usłyszałem odpowiedz TAK !! i chyba dzieki temu koncowemu zapytaniu odzyskałem pieniądze Życze wyszystkim powodzenia w walce o swoje!!!
Jak odzyskać pieniądze?
171 Środa, 04 Kwiecień 2012 21:18
Przemek
Witam.Poszukuję osób którym udało się odzyskać pieniądze.Jak pisać reklamację?Czy na oryginalnym druku banku,czy może improwizować od siebie,czy może złożyć ją telefonicznie.Jakich argumentów użyć?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź na mail: oka99@op.pl
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Proza życia bankowego
170 Wtorek, 27 Marzec 2012 10:02
Jolka
A u mnie proza życia bankowego. Udają, że nie dostali mojego odwołania na odmowę reklamacji. Pismo o rezygnacji wpłynęło a odwołanie gdzieś się zapodziało. A były jednocześnie składane do oddziału banku. Ciekawe.
Tylko rezygnacja tefefoniczna
169 Poniedziałek, 26 Marzec 2012 11:15
Nabrana
Witam W sierpniu tefofonicznie zgodziłam się na ten program..., ale po wejsciu na forum i przeczytaniu komentarzy natychmiast tam zadzwonilam i telefonicznie zrezygnowalam. Problem jest w tym, że nie wysłaąłm pisemnej zgody. Nie wpłaciłam na to konto zadnych pieniedzy ( mam za to na innym w Polbanku) Zastanawiam się czy po tylko miesiącach wysłac tą pisemna rezygnacje?, czy mogą mnie pociągnąc do odpowiedzialności?
do Jolka
168 Środa, 21 Marzec 2012 23:25
JoannaLa
Napisałam to co wcześniej i dołączyłam odmowę z banku.

---

Byłam w tym gównie 8 miesięcy.
Do Jolka
167 Środa, 21 Marzec 2012 17:16
Aroag
No właśnie za późno znalazłem tą stronę. Cieszyłem się jak "głupi", że mnie już więcej nie będą okradać, to podpisywałem wszystko. A tu się okazuje, iż mogłem wcześniej pogrzebać w necie na ten temat. Pozdrawiam
do Aroag
166 Środa, 21 Marzec 2012 12:50
Jolka
Wydaje mi się, że zawsze warto próbować. Najpierw musisz jak większość tutaj złożyć reklamację. Potem ewentualnie odwołanie (w przypadku odpowiedzi negatywnej). Niepokoi mnie to, że podpisałeś wszystko co Ci dali. Jest pismo o rezygnacji w którym pisze, że jesteś wszystkiego świadomy. Czyli tego, że nie dostaniesz swojej kasy z powrotem. Prawdopodobnie to podpisałeś i według mnie jest to sprawa zamknięta. Nie masz już możliwosci obrony, że nie wiedziałeś jak to złodziejstwo działa.
do JoannaLa
165 Środa, 21 Marzec 2012 09:22
Jolka
Napisz jeszcze co dołączyłaś do wniosku. Tylko Twoje pisma i ich odpowiedzi czy całą dokumentację (owu, certyfikat, itd) Ja ma jeszcze kopertę, na której widnieje stempelek kiedy awizowano dokumenty (po 3 miesiącach). Czy tylko opisałaś całą sytuację?
A jak odzyskać pieniądze po wypowiedzenieu tego chorego programu?
164 Wtorek, 20 Marzec 2012 23:17
Aroag
Witam. Miesiąc temu wypowiedziałem "umowę" programu Kumulatus. Policzyłem ile to wszystko kosztuje. Wartość wykupu po 20 latach to 42.059,00, jednak o indeksacji składki nic mi nie mówiono w tej rozmowie telefonicznej. Z indeksacją moje wpłacone pieniądze wyniosą 39,600 (indeksacja 5% co roku, czyli ze 100 zł w pierwszym roku, mamy około 253 ł w roku 200).
Szybko z tego zrezygnowałem, co by więcej nie POMNIEJSZAĆ oszczędności, podpisując wszystko co mi dali, abym więcej nie tracił swoich pieniędzy, tzn aby Oni mi ich nie zabierali (kradli), czy jak kto woli.
Czy jestem w stanie odzyskać te kilka płaconych miesięcy, skoro podpisałem im te papiery rezygnacyjne?
Może jakiś POZEW ZBIOROWY, czy indywidualnie próbować? A może teraz to już za późno?
.
163 Wtorek, 20 Marzec 2012 22:44
mm.
dobra wiadomość ze mamy jakies szanse, dostałam odp na odwołanie z banku... niestety odmowa. Wiec i ja bede próbować przez arbitra. A napisz nam jeszcze ile jak dlugo placilaś skladki rok czy wiecej?
do Jolka
162 Wtorek, 20 Marzec 2012 20:44
JoannaLa
Piszę tu, aby więcej osób mogło przeczytać - we wniosku napisałam, że w rozmowie z pracownikiem banku nie zostałam poinformowana, że jeśli w ciągu 2 lat zrezygnuje to składki nie zostaną mi zwrócone. Ponadto, że OWU otrzymałam po 2 miesiącach od zawarcia umowy, więc nie mogłam zrezygnować w ciągu 20 dni. Wniosek zakończyłam zdaniem, że w mojej ocenie wpłacona przeze mnie kwota jest zbyt wygórowaną karą za zerwanie umowy przed terminem.

Po 2 tygodniach od wysłania, dostałam telefon z banku z prośbą o podanie konta na które zwrócono mi pieniądze.
do JannaLa
161 Wtorek, 20 Marzec 2012 09:50
Jolka
Nareszcie jakieś dobre wieści. Napisz szczegóły. Co napisałaś we wniosku? Jak to długo trwałao? Jaka była Twoja sytuacja związana z tym ...g...? Czy miałaś na poparcie kopię rozmowy telefonicznej? Mój mail: koddostepu75@interia.pl. Ja czekam na odpowiedź na moje odwołanie a potem piszę wniosek do arbitra.
udało mi się!
160 Poniedziałek, 19 Marzec 2012 19:29
JoannaLa
Udało mi się odzyskać pieniądze dzięki Arbitrowi Bankowemu. Kosztowało mnie to 50zł, ale warto było.
prosba o kontakt kogos kto odzyskal kaske
159 Poniedziałek, 19 Marzec 2012 16:01
Anna she06
Mam prosbe czy moglby ktos kto odzyskal pieniadze napisac np na maila she06@wp.pl lub na forum swoje dane. Podobno mozna w reklamacji powolac sie na inna osobe ktora odzyskala pieniadze. Dlaczego ktos dostal zwrot a my np nie. Bylabym wdzieczna na takie informacje a moze sie uda.

Ja juz 3 reklamacje zlozylam czekam na 3 odmowe. Czy komus pozwolili odsluchac rozmowy? Wydaje mi sie ze to jest u mnie znaczace. Bede miala do czego sie odniesc.

Pozdrawiam i zycze wszytskim powodzenia w walce
do Jolka
158 Sobota, 17 Marzec 2012 15:15
mm.
że olewają to mało powiedziane, mi w odp na reklamacje nie odpowiedzieli nawet na wszystkie zarzuty ktore im postawiłam, wiec ich podejscie jest niekompetentne i nierzetelne co im w odwołaniu napisałam, zobaczymy co tym razem wymysla. w kazdym razie albo mi oddadza moje pieniadze albo uprzykrze im zycie az ich nie odzyskam.
do mm.
157 Sobota, 17 Marzec 2012 13:18
Jolka
Chyba masz rację. W każdym bądź razie odpowiedź po ponad 30 dniach to argument dla arbitra, że olewają klienta.
do Jolka
156 Piątek, 16 Marzec 2012 21:13
mm.
spróbować można, choć wydaje mi sie ze to nie wiele da. OWU to chyba dotyczy Aegonu bo to od nich jest ten beznadziejny kumulatus, i to oni rozpatrują reklamacje w takim terminie. Polbank wciska to gówno swoim klientom, poprzez rozmowy tel, a to Polbank rozpatruje nasze reklamacje czy odwołania(bo ich powodem jest brak NAJWAŻNIEJSZCH informacji w trakcie rozmowy ktora przeprowadzal pracownik banku a nie aegonu) i rzadzi sie tu swoimi terminami. Tak mi sie wydaje aczkolwiek napisać można:)
do mm.
155 Piątek, 16 Marzec 2012 20:51
Jolka
Nie bardzo rozumiem. Skoro w OWu pisze, że w ciągu 14 dni rozpatrują odwołania (w moim przypadku) to czemu ich to nie obowiązuje? Przecież sami to napisali i wysłali klientom. To powinno być obowiązujące. Zastanawiam się czy nie warto napisać pismo, że brak odpowiedzi w terminie oznacza pozytywne rozpatrzenie reklamacji? My mamy rzekomo 20 dni na odstąpienie to dlaczego oni nie pilnują terminu 14 dni na rozpatrzenie reklamacji?
do Jolka
154 Piątek, 16 Marzec 2012 19:48
mm.
jak skladałam pierwsza reklamacje to w banku powiedzieli ze po 14 dniach bedzie odp, jednak jej nie bylo, wiec poszlam do banku i poinformowano mnie ze maja jednak 30 dni na rozpatrzenie reklamacji. I po mniej wiecej 32 dniach dostałam pisemna negatywna odpowiedz na reklamacje. Czyli wychodzi na to ze maja 30 dni
do Anny i mm.
153 Piątek, 16 Marzec 2012 15:24
Jolka
Ile czasu czekaliście na odpowiedź z Polbanku? Ja złożyłam I reklamację i odpowiedzieli po 10 dniach. Oczywiście negatywnie. Potem złożyłam II reklamację jakieś 21 dni temu i odpowiedzi nadal brak. W ich OWU pisze, że rozpatrują reklamacje w ciągu 2 tygodni a na stronie Polbanku, że w ciągu miesiąca. Poza tym,jeśli nie odpowiedzieli w ciągu 2 tygodni czy to nie jest równoznaczne z pozytywnym rozpatrzeniem? Jak w przypadku ustawy o sprzedaży konsumenckiej? Wydaje się, że można tak to zinterpretować.
do Anna
152 Piątek, 16 Marzec 2012 07:48
mm.
Spróbuj sie powołać na ustawe o ochronie niektórych praw konsumenta, tam w bodajże 2 rozdziale są podstawy do zawierania umów przez tel. Ja czekam na odp od nich bo pierwsza reklamacje rozpatrzyli negatywnie. Jak wyczerpiesz drogę rekalmacji przez bank wtedy można sie zwrócić do arbitra.
ratunku
151 Środa, 14 Marzec 2012 16:57
Anna she06
Mi ukradli 600 zl. Zlozylam 2 reklamacje i odmowili mi zwrotu wplaconych pieniedzy. Chyba sobie zartuja ze ukradna mi tyle pieniedzy. Nie wiem co jeszcze zrobic aby je oddali. Skladalam telefonicznie reklamacje mowiac ze nie informowali mnie o indeksacji i tym ze po 2 latach dostane wszytskie pieniadze itd. Wysylaja mi odmowy z paragrafami ze mozna takie umowy 'podpisywac' na slowo. czy jak bede do nich non stop skladac reklamacje co odmowa to reklamacja to cos pomoze? Czy jak sie gdzies zwroce to mi pomoga? Arbiter czy ktos taki? "Jednak zorientowalam sie ze to zlodzieje po 6 mcach. Co robic ratunku!
bądź pierwszy
150 Środa, 07 Marzec 2012 22:56
prezes
Jeżeli nie otrzymałeś jeszcze poczty od polbanku, a już zbliża sie 20 dzień to nie zwlekaj tylko ściągnij ze strony polbanku pisemko, wypełnij i odeślij.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=polbank%20kumulatus&source=web&cd=2&ved=0CDQQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.polbank.pl%2Fdownload%2Fowu_ppo_kumulatus.pdf&ei=TMpXT7m-K6_R4QTI_sHMDw&usg=AFQjCNEl813TOPwYh9GR6AxH-ADdQB8Xug&cad=rja
rezygancja - likwidacja konta w polbanku
149 Poniedziałek, 05 Marzec 2012 21:41
prezes
Właśnie skończyłem rozmowę z konsultantem oczywiście wyrażając zgodę na uczestnictwo w programie, a dopiero później zacząłem szukać po necie i trafiłem na Wasze wypociny. Już wiem, że muszę z tego jak najszybciej zrezygnować i jeżeli nie będę mógł wysłać rezygnacji w wyznaczonym terminie (20dni) to po prostu polbank straci klient - zlikwiduję konto i po sprawie.
gorzej
148 Czwartek, 01 Marzec 2012 14:13
Jolka
Gorzej, jeśli ogólne warunki dostaje się po 3 miesiącach. A jest 20 dni na rezygnację.
kumulatus
147 Środa, 29 Luty 2012 16:29
dobrybrat
No i muszę dodać, chociaż wiem, że co niektórzy moga się na mnie obrazić, ale z niektórych komentarzy wynika, ze nie czytamy umów, tylko bezwiednie bierzemy co nam wciskają. Jak się bierze jakiś produkt, to trzeba przeczytać warunki na jakich sie to bieże. Tam jest napisane, że nie dostanie sie nic w okresie pierwszych 24 miesiecy, tam jest napisane o indeksacji składek o5% co rok, tam jest napisane, że co to jest wartośc wykupu. Dlatego nierozumiem takiego postepowania, że najpierw coś bierzemy a potem pretensje. No i jak wspomniałem jest to produkt obliczony na conajmnie kilkanaście lat, a najlepiej jak dotrwa do końca, bo dopiero wtedy można wypłacic kasę z jakimś zyskiem. Jeżeli ktoś korzysta z programu oszczędnościowego na kilkanaście miesiecy, to radiłbym np. załozyc lokatę, a nie naiwnie liczyć na bajeczny zysk.
kumulatus
146 Środa, 29 Luty 2012 16:10
dobrybrat
Podpisałem umowe na początku 2011, też najpierw telefonicznie, potem dostałem wszystkie papiery. Telefonicznie wyglądało ciekawie, ale faktem jest, że sam musiałem zadawać sporo pytań, na które dostałem rzetelne odpowiedzi. Jezeli nie zadawałbym pytań, to w istocie kupiłbym kota w worku. Ale tak już jest w rozmowach telefonicznych, bombardują nas ofertami i dajemy sie czesto naciągać zamiast o wszystko wypytać. Ja dostałem informacje m.in. o 5% indeksacji składek, braku mozliwosci rezygnacji przed upływem 2 lat, tak więc wiedziałem na co sie piszę. No ale jak podkreślam sam wyciągałem te informacje. Po przestudiowaniu papierów stwierdziłem, że to może być ciekawy produkt, ale na długi okres, a nie kilkuletni. Z moich wyliczeń wynika, że wiecej wypłacą niż wpłaciłem dopiero po ok. 11-12 latach. I uwzgledniłem tu zysk. Przed tym terminem w momencie wypłaty środków zawsze dostanie sie mniej niż się wpłaciło. Ja podpisałem na 20 lat i już przeznaczyłęm tą kasę dla mojego dziecka, które wtedy będzie miało akurat lat 25. No oczywiście jeżeli nie walnie jakiś kryzys, albo firma nie upadnie.
do królika
145 Piątek, 24 Luty 2012 15:24
Jolka
U mnie było podobnie. Może to zależy od tego kto rozpatruje pisma. Siedzę w przepisach, byłam u rzecznika praw konsumentów i do arbitra też pójdę. Jak będzie trzeba. Ich odpowiedź to pismo "kopiuj - wklej". Pewnie dostali przykaz, żeby odpowiadać odmownie bo wszyscy pewnie chcą się z tego badziewia wycofać.
Znów napisałam odwołanie i składam rezygnację. Nie odpuszczam.
do Jolki
144 Środa, 22 Luty 2012 14:29
krolik
Pewnie wszystko zależy od tego co zostało, a co nie zostało powiedziane podczas rozmowy telefonicznej. Ja jeszcze przed zakończeniem reklamacji dzwoniłem do rzecznika i Pani skierowała mnie właśnie do arbitra bankowego. U mnie na pewno było tak, że nikt nie powiedział mi o indeksacji, nikt nie przeczytał mi całej umowy, a taki jest obowiązek, wprowadzono mnie w błąd tym, że po 2 latach mogę wyciągnąć pieniądze z zyskiem i nie dostałem żadnego regulaminu do zapoznania się - tutaj Pan, który przyjmował reklamację powiedział, że przecież mogłem sobie przeczytać na stronie. W odpowiedzi usłyszał, że chyba raczej powinienem dostać go w formie papierowej do przeczytania wraz z wszystkimi dokumentami.
wskaźnik indeksacji składki
143 Wtorek, 21 Luty 2012 13:09
matylda
dobrze, że trafiłam na tą stronę i dowiedziałam się, iz co roku podnoszą 5 % składki co po 15 latach daje 170 a nie 100 zł - o tym mowy nie było podczas telefonicznej umowy.... jeszcze dziś wypowiadam umowę bo jestem 17 dni po podpisaniu, kurcze ale naciągacze!!!!
no i dostałam odmowę.
142 Poniedziałek, 20 Luty 2012 17:42
Jolka
Jak wyżej. Chyba dziś zadzwonię i ponownie złożę reklamacje i rezygnację równocześnie. Mam zamiar iść z tym do prawnika oraz rzecznika praw konsumentów. Oni nie mogą jednym oddawać a innym nie.
DO KROLIKA
141 Sobota, 18 Luty 2012 11:03
rybka
pisze po prostu jak to zrobiłam i sie udało. widac kazdy przypadek jest rozpatrywany inaczej. moja kolezanka z pracy złożyła dokumenty kilka dni póżniej ode mnie (tez w kumulatusie ponad 2 lata) i niestety ale reklamacja nie została uznana. nie wiem od czego to zalezy chyba od humoru rozpatrujących reklamacje . pozdrawiam.
DO KRÓLIKA
140 Sobota, 18 Luty 2012 10:52
rybka
ja otrzymałam zwrot całej wpłaconej gotówki wystarczyła rezygnacja i reklamacja złożona przez telefon oraz przede wszystkim stanowczośc
do IZOLI i JOLKI
139 Sobota, 18 Luty 2012 09:21
krolik
Przepraszam, do IZOLI i JOLKI był oczywiście poprzedni wpis :-)
do rybki
138 Sobota, 18 Luty 2012 09:18
krolik
Nie wiem czy masz rację. W moim wypadku wystarczył telefon na infolinię i przedstawienie wszystkich uchybień jakich dopuścili się konsultanci Kumulatusa zawierając ze mną tą pseudo umowę (wpis nr 126). Powiedziałem, że składam reklamację ponieważ zostałem wprowadzony w błąd i oszukany i że kategorycznie żądam zwrotu wszystkich wpłaconych składek. TO BYŁO PRZED UPŁYWEM 2 LAT. Pieniądze odzyskałem i nawet przeprosiny bank mi wysłał...mailem :-)
KUMULATUS-WYGRAŁAM
137 Sobota, 18 Luty 2012 01:31
rybka
DODAM TYLKO ŻE JA REZYGNACJE ZŁOZYŁAM PO UPŁYWIE 24 MIES. -MIAŁAM PODSTAWE -OBIECANO MI PRZECIEZ ZE PO TYM CZASIE ODDADZA MI MOJE PIENIADZE. mysle ze wczesniej nie ma w ogole szans na wygrana bo zrywacie wtedy umowe przed czasem i tak na prawde nie ma sie czego doczepic. DO JOLKI Jolu kochana a do czego ty ta reklamacje złozyłaś ? najpierw nalezy złozyc rezygnacje i dopiero reklamacje lub jednoczesnie- jestem jednak za tym aby reklamacje skladac telefonicznie infolinia polbanku-u mnie poskutkowało. skladanie reklamacji przed rezygnacja moim zdaniem nie ma sensu - bo co reklamujesz ??? powodzenia słuze pomoca.
kumulatus
136 Piątek, 17 Luty 2012 21:45
mm.
również złożyłam reklamacje za pośrednictwem banku, niestety dostałam odmowe. Mam to badziewie od roku. W reklamacji pisalam o wielu informacjach (wymieniałam) o których w czasie rozmowy nie zostałam poinformowana, natomiast w odmowie którą dostałam oni odnoszą się tylko i wyłącznie do tego iż byłam informowana jaka jest możliwość rezygnacji ;o i nic wiecej a co z brakiem możliwości dostępu do pieniędzy w trakcie trwania programu, co z podnoszeniem składki z roku na rok, itd - o tym nie musza mowic??!! jednym słowem nie poinformowali mnie o głównych warunkach umowy. Nie zamierzam tak tego zostawić. reklamacje będe pisać dalej. Aż do skutku. i zamierzam sie posunąc dalej jesli nie bede miala innego wyjscia. Zlodzieje!!!
WYGRAŁAM!!!!!! Z KUMULATUSEM, OCZYWISCIE ;)
135 Piątek, 17 Luty 2012 14:34
rybka
PRZEDE WSZYSTKIM TO JA TU SERDECZNIE CHCIAŁAM PODZIĘKOWAC MOIM POPRZEDNIKOM ZA TO ZE OPISALI JAK UDAŁO IM SIE WYGRAC I OTRZYMAC ZWROT GOTÓWKI. POSTEPOWAŁAM ZGODNIE Z ZEBRANYMI TUTAJ INFORMACJAMI I MNIE TEZ SIE UDAŁO. JAK ?
POSZŁAM DO POLBANKU I POPROSIŁAM O DRUK REZYGNACJI ORAZ DRUK DOT. NR KONTA NA JAKI MAJA ZOSTAC PRZELANE SRODKI- . PRZY WYPEŁNIANIU REZYGNACJI SA JAK GDYBY 3 CZESCI ZACZYNAJACE SIE OD AKAPITOW DWIE OSTATNIE ZACZYNAJACE SIE OD SŁÓW " OSWIDCZAM ...." A NASTEPNA OD SŁÓW " PRZYJMUJE DO WIADOMOSCI ...' W CAŁOŚCI WYKRESLIŁAM - TO KONIECZNE BO TAM PISZE WYRAZNIE ZE WIESZ O TYM ZE PRZYSŁUGUJE CI TYLKO WARTOSC WYKUPU I GRZECZNIE ZGADZASZ SIE NA TO ZEBY RESZTE SOBIE ZOSTAWILI.... OBYDWA WYPEŁNIŁAM POPROSIŁAM O SKSEROWANIE I O PODBICIE MI TEGO KSERA W BANKU- JAKO DOWOD ZŁOŻENIA REZYGNACJI. REKLAMACJE RADZE ZŁOZYC TELEFONICZNIE -JA TAK ZROBIŁAM NAPISZ SOBIE Z KIM ROZMAWIAŁES PRZEZ TELEF SKŁADAJAC REKLAMACJE ORAZ DATE I GODZINE TEJ ROZMOWY. BADZ STANOWCZY NIE PŁASZCZ SIE TY NICZEGO NIE UKRADŁES TO CIEBIE PROBUJE SIE OKRAŚĆ! NIE MOW PROSZE MI ODDAC PIENIADZE POWIEDZ NATYCHMIAST ZADAM ZWROTU CAŁEJ WPŁACONE GOTOWKI. NIE BOJ SIE POWIEDZIEC ZE ZŁOŻYSZ DONIESIENIE O PRZESTEPSTWIE DO PROKURATURY. OSZUKALI CIE KŁAMALI I MAJA TO NAGRANE A TY MASZ PRAWO DO OTRZYMANIA KOPIII TEJ ROZMOWY. SŁUZE POMOCA NA MAILU gosia.gosia@o2.pl. ZYCZE POWODZENIA!!!
odmowa
134 Środa, 15 Luty 2012 18:40
kurcik79@gmail.com
otrzymałem odmowę na moją reklamację z polbanku, odwolalem sie. jednoczesnie złożyłem reklamację aegonie. bede staral sie odzyskać. moje pieniądze. możliwe ze trzeba bedzie zawiadomic organy scigania, caly ten program kumulatus trąca bardzo oszustwem a na to sa juz paragrafy.


Szanowni Państwo. bądźcie wytrwali w walce o swoje pieniadze.
dziś reklamacja
133 Piątek, 10 Luty 2012 10:45
Jolka
Witam. Wysmarowałam reklamację. Dziś będę chciała ją złożyć w oddziale Polbanku. Za kilka dni złożę rezygnację. Zobaczymy jak będzie. Dam znać. Jeśli mi się powiedzie służę dokumentem reklamacji. Pozdrawiam.
co dalej?
132 Piątek, 03 Luty 2012 22:51
izola
dziś dostałam ten nieszczęsny wykup z aegonu pocztą, czyli ok.1/4 wpłacanej kwoty. pani z polbanku powiadomiła mnie, że moja reklamacja jest już zamknięta i wysłali do mnie pismo. jeszcze go nie dostałam, ale to na pewno odmowa. co powinnam dalej zrobić? nadal pisać reklamację? jeśli tak, to jak powinna ona brzmieć? teraz napisałam ją jasno i konkretnie, bez biadolenia, ale jak widać nie odniosła skutku...mam do odzyskania jeszcze ponad 5 tys.:(
Jak zrezygnować
131 Środa, 01 Luty 2012 21:04
Kuba
Czwarta strona tego pliku zawiera rezygnacje.
http://www.polbank.pl/download/owu_ppo_kumulatus.pdf
Mam nadzieję, że wszystkim się powiedzie i że już nigdy nikogo z obecnych taka sytuacja nie spotka.
Kuba ma racje
130 Środa, 01 Luty 2012 20:55
Damian123
A więc, Szanowny Panie Rafale, pozwoli Pan, że to ja Pana poproszę o nie wprowadzanie zamętu wśród ludzi!
Forum jest po to, żeby rozmawiać, dyskutować, a nie narzucać swoje (nie do końca poprawne) opinie.
Nikt tutaj nie namawia do uczestniczenia w programie, też jesteśmy zdania, że to nie jest dobry produkt, ale (UWAGA) trzeba myśleć racjonalnie!!!

Po pierwsze, wszystkie instytucje finansowe (bez wyjątku) mają na pierwszym miejscu swoje dobro a Polbank jest jedną z takich instytucji.
Po drugie, nie jest prawdą, że z sytuacji takich jak te nie ma wyjścia. Zawsze należy przeczytać umowę. Z Pana komentarza wynika, że raczej nie lubi Pan tego robić. Jeżeli ktoś się zgodził ustnie na ten produkt, to bezzwłocznie powinien ściągnąć umowę np. ze strony Polbanku, który nam ten produkt zaoferował i tutaj mamy plik: http://www.polbank.pl/download/owu_ppo_kumulatus.pdf

I tak mamy np. taki tekst (§ 1 - 23):
"wysokość Wartości Wykupu w kolejnych Indywidualnych Latach Ubezpieczenia jest wskazana w Certyfikacie Ubezpieczenia; w pierwszych dwóch Indywidualnych Latach Ubezpieczenia Wartość Wykupu wynosi 0 zł;"
Tutaj jest jasna odpowiedź na Pana słowa. Cytuje "a w umowie dostarczonej przez Aegon nie ma słowa na temat utraty środków w przypadku rezygnacji z tego programu".
Zgodził się Pan na produkt oferowany Panu przez Polbank, a w umowie przedstawionej na stronie tegoż banku jest wyraźnie napisane, że przez pierwsze 2 lata nic Pan nie dostanie.
Możliwe, że nie umiem czytać!!!

I jeszcze trochę o zdaniach typu "widzę ze jest Pan wysłannikiem jednego z tych oszukańczych instytucji . wstyd.!!!!!!!!!!!!!"
Ani ja, ani Kuba nie jesteśmy wysłannikami Polbanku. Oboje zgodziliśmy się na ten produkt i oboje z niego zrezygnowaliśmy (TYLE ŻE Z GŁOWĄ).
Nie piszę tego, żeby namawiać na ten produkt, bo mi się nie podoba i o tym otwarcie mówi. Chodzi o fakty, których wiele osób nie pisze namawiając innych do rezygnacji. Zanim kogoś przekonacie do rezygnacji, należy mu powiedzieć, że jeżeli zrezygnuje przed upływem dwóch lat STRACI WSZYSTKO!!!
Należy też mu powiedzieć, że po zgodzie na przystąpienie do programu przysługuje mu rezygnacja w ciągu 20 dni od momentu zgody, i tutaj należy jak najszybciej napisać list, a jeżeli się nie jest pewnym czy się zdąży to tam pojechać, czy zadzwonić.

Pana zachowanie jest zrozumiałe. Pewnie Pan również nie przeczytał umowy i stracił trochę pieniędzy, ale proszę nie doprowadzać do tego innych.
Jeżeli ktoś już jest w programie 22 miesiące i przez taką niepełną Pana opinię zrezygnuje, to będzie Pan winien stracie jaką poniesie ta osoba. Natomiast wystarczy takiej osobie powiedzieć, że według umowy (która jest dostępna na stronie Polbanku) nie przysługuje mu nic, a wtedy będzie mogła odczekać ten miesiąc czy dwa i odzyskać chociaż część swoich pieniędzy (bo po upływie 2 lat można to zrobić). I tutaj wkraczamy MY, żeby udzielić ludziom informacje, które mogą się przydać, a nie tylko narzekać jaki ten Świat jest zły.!!!

Nie namawiamy nikogo do uczestniczenia w tym programie (ale nie dlatego, że jest oszustwem, a dlatego, że zdecydowanie są lepsze oferty, chociażby normalna lokata). Piszemy to po to, aby każdy ocenił swoją sytuację i sam podjął decyzje w zależności od tego, co będzie dla niego najlepsze, bo tak jak powiedziałem, tutaj jeden miesiąc opóźnienia rezygnacji może sprawić, że będziemy mogli liczyć na zwrot kosztów.

Każdy przypadek może być inny, a my tylko dzielimy się tym, co wiemy.

I proszę nie pisać "WSTYD", bo wstydzić to się powinna każda osoba, przez która ktoś straci kolejne pieniądze, a nie MY!
rafal
129 Środa, 01 Luty 2012 19:24
rafal
Szanowny Panie Jakubie, proszę nie wprowadzać zamętu wśród oszukanych przez Polbank. prawda jest taka , że ten bank perfidnie chce kraść pieniądze ludziom a w umowie dostarczonej przez Aegon nie ma słowa na temat utraty środków w przypadku rezygnacji z tego programu. widzę ze jest Pan wysłannikiem jednego z tych oszukańczych instytucji . wstyd.!!!!!!!!!!!!!
Ważna uwaga
128 Środa, 01 Luty 2012 10:30
Kuba
Jeszcze jedna ważna uwaga. Jeżeli ktoś jest w programie już 0-2 lat, to proponowałbym się 100 razy zastanowić zanim się zrezygnuje, bo taka decyzja może oznaczać stratę całej wpłaconej kasy.
jakub_fara@hotmail.com
127 Środa, 01 Luty 2012 00:02
Kuba
Generalnie powiem tak..
Też się zgodziłem na ten produkt, tyle że w odróżnieniu od większości tutaj dbam o swoje pieniądze i jak się na coś decyduję, to lubię poczytać sobie umowę. Jak widzę, każdy tutaj umie czytać, więc to że Pani czegoś nie dopowiedziała jest co najmniej dziwne.
Przecież mamy 20 dni na rezygnację. to jest 480 godzin na przeczytanie umowy, na którą się wyraziło zgodę ustną, a następnie odesłanie rezygnacji.
Gdyby każdy z Państwa tutaj tak postąpił nie byłoby takiego tłoku komentarzy.
Nie bronię Polbanku, ale uważam, że powinniśmy wszyscy być bardziej ostrożni.
cholera
126 Piątek, 27 Styczeń 2012 20:56
izola
ja złożyłam reklamację po 2,5 roku...czy to możliwe, że już jest po ptakach:(? złożyłam ją w placówce polbanku, została przyjęta i powiedzieli mi, że mają na jej rozpatrzenie 2 tyg. rezygnację wysłałam parę dni przed reklamacją. na razie cisza, czekam.
odzyskałem pieniądze
125 Czwartek, 26 Styczeń 2012 21:10
trepanator
Witam wszystkich pokrzywdzonych. Tak jak i wy zostałem nabrany na ten program "oszczędzający". O fakcie oszustwa zorientowałem się po ponad roku bo zobaczyłem ze więcej kasy mi znika niż miało być ( wspomniana indeksacja) o której nie byłem poinformowany. Jak również to ,że niby po 2 latach mieli mi wszystko wypłacić. U mnie jeszcze doszło coś takiego ze pełną umowę i certyfikat dostałem po ponad 2 miesiącach a na rezygnację ja wiemy jest 20 dni. Dlatego zapisałem rezygnację ( trochę ja zmodyfikowałem tzn że nie byłem świadom wszystkiego co w nie się zawiera w momencie wiążącej rozmowy ) oraz w jednym liście reklamację. Wpisałem mniej więcej to co wyżej. powiedziałem ze jak nie uznają sprawę zgłoszę do rzecznika. Oraz by na reklamacje odpowiedzieli pisemnie. To wszystko wysłałem listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem odbioru by mi nie powiedzieli że nic nie doszło. Po 20 dniach dostałem całość pieniędzy ale na reklamacje nie odpowiedzieli. Także walczcie o swoje. Jak by ktoś chciał mogę przesłać to co napisałem mój adres mierzy@o2.pl. A jeszcze jedno tak się zastanawiam dlaczego ustawili okres 2 lat po której można coś odzyskać - z tego co czytałem właśnie 2 lata są na jakiekolwiek reklamacje towarów i usług w europie. Ktoś kto się nie interesuje po 2 latach chce rezygnować oni mu dają parę procent a reklamacji już nie może złożyć .... może się mylę ale takie coś mi na myśl przyszło. Pozdrawiam jeszcze raz nie dajcie się.
Od czego zacząć ?
124 Środa, 25 Styczeń 2012 23:36
krzysztofor
Witam
Ponawiam swoją prośbę o Pomoc co i jak mam zrobić żeby odzyskać moje wpłacone 600 zł ... Chciał bym się wybrać do banku i złożyć reklamację wiem że moim asem w rękawie będzie nie poinformowanie mnie o indeksacji składek, konsultant powiedział że do końca trwania umowy będę płacił 100 zł i jest to nagrane.. Jakie kroki mam podjąć ? Czy najpierw złożyć reklamację a potem rezygnację czy na odwrót ?? Co mogę jeszcze zrobić ? ... Bardzo Proszę o wskazówki !
do B0do71
123 Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:23
krolik
Nie likwiduj jeszcze rachunku. Z tego co wyczytałem masz niemalże identyczną sytuację jak ja (wpis 126). Na podstawie nie poinformowania mnie o indeksacji składki oraz przez to, że również powiadziano mi, że po dwóch latach mogę wyciągnąć całą kasę z zyskiem, musieli uznać moją reklamację. Dokładnie po 35 dniach od złożenia reklamacji wpłacili mi kasę na konto oszczędzające w Polbanku. Oczywiście nie raczyli mnie o wyniku reklamacji poinformować.
zaczeło się
122 Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:20
kurcik79@gmail.com
13stycznia zadzwoniłem na infolinie Polbnku i zlozylem reklamacje w ktorej przedstawilm swoje stanowisko i fakt zatajenia istotnych faktow przez konsultantke Polbanku w trakcie rozm. tel przy przedstawianiu oferty Kumulatus.
18 stycznia złożyłem listownie rezygnację z Kumulatusa do Polbanku, rezygnacje przyjeto. jednoczesnie w tym oismie jednoznacznie stwierdziłem, ze domagam sie zwrotu pobranych skladek . zagroziłem, ze w przypadku nie uwzglednienia mojego roszczenia sprawe skeiruje na wlaciwe tory prawne.
dzis uzyskalem informacje, ze oby odsluchac rozmowe w trakcie ktorej wyrazilem zgode na program KUMULATUS musze jechac do Warszawy na Mokotowska, to juz traca paranoja. domagam sie od Polbanku kopi tej rozm. na plycie cd . teraz czekam na decyzje wladnych POLBANKU.
Bede WAS informowal .
Od czego zacząć ?
121 Niedziela, 22 Styczeń 2012 12:10
Krzysztofor
Witam Wpłaciłem na konto kumulatusa 600 zł 100 zł/mies chciałbym zrezygnować i odzyskać te 600 zł Jak to zrobić, od czego zacząć czy mam jakieś szanse ??? Bardzo Proszę o pomoc !! kristofoor@gmail.com
Oszukany i złamany psychicznie przez kumulatusa klient
120 Sobota, 21 Styczeń 2012 12:45
B0do71
Latem 2010 zadzwonił do mnie pracownik polbank oferując super produkt o nazwie kumulatus rzekomo gwarantujący wysokie zyski, zapytałem po jakim czasie będą mógł odzyskać wszystkie wpłacone pieniądze powiedziano mi że po dwóch latach. Powiedziałem że musze się zastanowić niech dzwonią jutro. Zadzwonili to im powiedziałem,,Skoro mogę po dwuch latach wypłacić zgromadzone pieniądze to zgadzam się że by mi pobierali 100 zł przez dwadzieścia lat. Zdziwienie moje było wielkie gdy po czternastu miesiącach dowiedziałem się że od dwóch miesięcy mi pobierają 105 zł. Nie dawało mi to spokoju więc zadzwoniłem do aegonu z pytaniem czy wypłacą mi moje pieniądze w całości okazuje się że zaledwie jedną czwartą. Złożyłem reklamacje przed sylwestrem i wyzerowałem rachunki , zastanawiam się czy dwudziestego trzeciego stycznie je nie zamknąć jeszcze mi nie jest wiadomo czy mnie i tak nie będą zmuszali do płacenia 105 mimo że wyzerowałem i złożyłem reklamacje co robić, zamknąć czy nie rachunek.I jak odzyskać pieniądze jeśli by uwzględniono reklamacje a go zlikwidowałem i kurze jeśli zlikwiduje ror i ,, mocno oszczędzający'' to mogą mnie dalej ścigać, czy wogle można odzyskać te 1515 złotych które podstępem i kłamstwem od mnie wyciągnęli?
do krolik
119 Wtorek, 17 Styczeń 2012 12:15
Begars
Dzięki!!! Wreszcie konkret - idę tym szlakiem, bo mam tyle samo kasy u nich i takie same braki zrobiono przy "podpisywaniu" ze mną umowy.
walka rozpoczęta
118 Poniedziałek, 16 Styczeń 2012 16:18
izola
Jestem w niezłym szoku, że tyle osób zostało nabitych w butelkę. Pocieszające, że to nie tylko ja i że zawsze można coś zrobić razem. Gdy dowiedziałam się, że po 2,5 roku zabierania mi kasy, chcą mi oddać jedynie 1700 zł z ok 7000 uzbieranych, to myślałam, że to kiepski żart. Wysłałam rezygnację a dziś złożyłam reklamację w banku. Mają mi odpowiedzieć w przeciągu 14 dni. Po ciuchu wierzę, że po jakimś czasie zobaczę zabrane pieniądze na swoim koncie...
ODZYSKAŁEM PIENIĄDZE
117 Poniedziałek, 16 Styczeń 2012 14:53
krolik
Witam,

Odzyskałem pieniądze. Po prostu zadzwoniłem ponad miesiąc temu na infolinię Polbanku. Powiedziałem, że w sprawie reklamacji na Kumulatusa. Przekierowano mnie kilka razy, ale koniec końców złożyłem telefonicznie reklamację. Powiedziałem, że zostałem wprowadzony w błąd bo obiecywano mi, że po dwóch latach mogę już wyciągnąć całość składek łącznie z jakimś tam zyskiem tymczasem okazuje się, że po dwóch latach z około 2500zł dostanę coś koło 1000zł więc to żaden zysk, a dość solidna strata. Powiedziałem też, że nikt nie przeczytał mi całej treści umowy przez telefon, a taki jest obowiązek jeśli za zgodę wystarcza oświadczenie woli i że nikt też nie powiedział mi o indeksacji składki. Pan reklamację przyjął i powiedział, że mają 30 dni na rozpatrzenie. Minęło 30 dni i nikt się nie odezwał (to podobno wcale nie oznacza, że reklamacja jest uznana - pytałem rzecznika) i miałem dzisiaj dzwonić w tej sprawie, ale ku mojemu zaskoczeniu zobaczyłem pieniądze na koncie. Wypłacono mi całość co do złotówki. Niedawno jak wspomniałem rozmawiałem z Rzecznikiem, powiedziano mi między innymi, że rozstrzyganiem spraw pomiędzy konsumentem, a bankiem zajmuje się arbiter bankowy więc w razie kłopotów można też tam uderzyć - tel. 22-48-68-400 lub strona www.zbp.pl i zakładka arbiter bankowy.
Tak jak ktoś napisał na forum należy reklamcję składać w sposób stanowczy bez biadolenia i użalania się, że "dzieci czworo i babka choro" :-)
pozdrawiam i życzę powodzenia.
bede walczyl
116 Niedziela, 15 Styczeń 2012 16:56
rafal
zauwazcie , ze w samym reg. nie ma w zadnym z punktow mowy o utracie zgromadzonych srodkow w przypadku rezygnacji przed czy po 2 latach , jest zapis ze wartosc wykupu przed uplywem 2 lat wynosi zero. zlozyłem reklamacje do polbanku i zazadalem kopi mojej rozmowy z konsultatntka , nie wiem czy powinienem tez zlozyc reklamacje do aegonu ? podpowiedzcie mi , dzieki. kurcik79@gmail.com
kumulatus-złodziejus
115 Niedziela, 15 Styczeń 2012 11:35
tlenek2
witam wszystkich
jak wiekszosc tu obecnych ja tez dałem sie nabrac na ten "program". kansultant poinformowal o ogolnych warunkach umowy itd. a ja głupi sie zgodzilem sie i podpisalem umowe. olsnienie przyszlo na cale szczescie po 3 m-cach kiedy to postanowilem poczytac o tym programie. i co.... ano po roku wpłaty ulegaja zwiekszeniu i tak co rok, a do swojej kasy i tak nie mam dostepu... o tym szczególe oczywiscie nie zostalem poinformowany przez konsulatnta (pewnie przeoczenie;)). natychmiast rezygnuje z tego programu i wysylam reklamacje o zwrot pieniedzy za powod uznajac nie przedstawienie mi wszystkich warunków. ktos moze powiedziec ze miales umowe mogles przeczytac. oki podpisalem umowe ale podstawa do tej umowy byla rozmowa telefoniczna a tu warunki nie byly jasne. zobaczymy jak sie to skonczy.
a jak Wam poszła walka ze "złodziejusem"? tlenek2@poczta.onet.pl
bede walczył
114 Sobota, 14 Styczeń 2012 13:08
kurcik79@gmail.com
Brdzo prosze osoby ktore walcza z aegonem i polbankiem o odzyskanie ieniedzy z programu kumuklatus po uplywie 2 lat, co zrobiliscie , czy to mozliwe , piszcie na maila kurcik79@gmail.com
Oszuści
113 Środa, 11 Styczeń 2012 19:08
Bartosz D
Już drugi raz polbank mnie oszukał proszę o wzór takiej reklamacji na mail orthieri@gmail.com dzięki z góry
udało się!
112 Wtorek, 10 Styczeń 2012 23:08
kwiecie.plecie
Sama nie wierzę w to, co piszę, ale udało się! Tydzień po złożeniu reklamacji pobrane pieniądze wróciły tam gdzie ich miejsce-na moje konto. Reklamację składałam w Polbanku, gdzie połączono mnie z infolinią. Konsultantka Aegonu spisała każde moje słowo (w skrócie: składam reklamację na złodzieja kumulatusa, otwartego dnia . Powodem jest przekazanie mi błędnej informacj podczas zakładania konta- w moim przypadku było to zapewnienie o wypłaceniu 100% pobranych środków po minimalnym okresie trzymania ich na koncie, tj. 2 latach. Zapewnienie to, po lekturze regulaminu, okazało się kłamstwem. Żądam zwrotu pobranych środków.). Zaraz po tym dostałam wzór rezygnacji, który podpisałam i wysłałam za pośrednictwem Polbanku. To tyle, życzę powodzenia!
Zawieszenie umowy
111 Wtorek, 10 Styczeń 2012 16:18
Grzegorz PPPPP
proszę o wzór umowy rezygnacji z tego całego kumulutusa na maila grz.pluta@gmail.com
Zawieszenie umowy
110 Wtorek, 10 Styczeń 2012 16:08
Grzegorz PPPPP
Witam gdzie i do kogo mam wysłać pismo w sprawie odstąpienia od tego programu. Co ma takie pismo zawierać. Jeszcze nie dostałem żadnych papierów pocztą i chce jak najszybciej z tym skończyć zanim miną te 3 tygodnie...Proszę o pomoc !
Wygrałeś z OSZUSTAMI? POMOŻ NAM!
109 Wtorek, 10 Styczeń 2012 11:31
Begras
Do osób, którym szczęśliwie udało się odzyskać pieniądze: gdzie składaliście reklamację (polbank czy Aegon?), w jakiej postaci? Mam napisać najpierw rezygnację z programu i żądanie zwrotu wszystkich pieniędzy, czy napisać, że dochodzą mnie słuchy, że nie są wypłącane w całości środki o czym nie zostałam poinformowana przy zawarciu "ustnej umowy" i wobec tego od razu zgłaszam rekalmację i żądam zwrotu wszystkich moich środków na konto?
Dziekuję za pomoc
Kumulus oszućsi
108 Sobota, 07 Styczeń 2012 20:11
Tomcio
Również dałem sie nabrac na program oszedzania,,,,prosze o kontak jak udało sie wam odzyskac kase...t_rys@interia.pl
do Tomaszka
107 Wtorek, 03 Styczeń 2012 13:36
Begras
A rezygnację składał Pan w Polbanku? A może w Aegonie? Czy zechciałby Pan udostępnić mi treść złozonego przez Pana pisma, skoro ono tak pięknie zadziałało? Jestem w identycznej sytuacji - też miałam po 2 latach odzyskać pieniądze, minęły 2 lata, a tu ze wszystkich stron dochodzą mnie słuchy, że ich nie dostanę. Bardzo proszę o pomoc: betunia@o2.pl
Ja dziś odzyskałem to co wpłaciłem..
106 Sobota, 17 Grudzień 2011 00:05
7omaszek
Witam.. Jak większość tu osób tak i ja dałem się wrobić w Kumulatusa-Oszukanusa. Jednakże jak po roku (w listopadzie 2011)otrzymałem aneks o indeksacji czytając dalej o poniesieniu stawki na kolejny rok coś mi tu "zaśmierdziało", bo nikt mi o tym nie wspomniał! Byłem na 100% pewny ze podczas rozmowy z konsultantem namawiającym na oszczędzanie zadałem pytanie po jakim czasie będę mógł odzyskać bez żadnej straty wszystkie swoje wpłacone pieniądze - odpowiedziano mi że po 2 latach. Po przeczytaniu aneksu zauważyłem że mnie oszukano bo z niego wynikało że mogę odzyskać tylko część kwoty której wpłaciłem. Od razu napisałem odwołanie i złożyłem rezygnację z programu Kumulatus żądając zwrotu wpłaconych pieniędzy. Obiecałem też że nie zawaham się skierować sprawę do sądu. Odpowiedziano mi że będzie odsłuchana nagrana rozmowa. Dziś minęły 3 tygodnie od wysłania rezygnacji i dziś zwrócono mi wszystkie moje pieniądze. Fakt że bez odsetek ale cóż. Zwrócono mi całe 1200 zł bo minął dokładnie rok i opłaciłem 12 składek po 100 zł. Więc warto się odwoływać jeśli jest się pewnym że zostało się wprowadzonym w błąd przy oferowaniu wstąpienia do programu.
-> Ewelina
105 Środa, 14 Grudzień 2011 18:51
kwiecie.plecie
Jutro idę toczyć bój w polbanku, dam znać
Kumulatus
104 Środa, 14 Grudzień 2011 16:29
Ewelina
Pisałam do kilku osób z forum i cisza. Tylko jeden pan odpowiedział, że złozył właśnie reklamację. Udzieliłam sie na forum z prośbą o radę osób, które juz miały do czynienia z reklamacją i rezygnacją z tego produktu i nie ma odzewu. A szkoda...Widać jednak można liczyć tylko na siebie. Życze powodzenia wszystkim w rozwiązywaniu umowy. Jesli ktoś miałby ochotę podzielić się jednak doświadczeniem zapraszam inkaa24@o2.pl
ad zamroczyło mnie
103 Środa, 14 Grudzień 2011 00:37
kwiecie.plecie
reklamacji*
zamroczyło mnie
102 Środa, 14 Grudzień 2011 00:33
kwiecie.plecie
Nie zwracałam uwagi na moje konto oszędnościowe w POLBANKU, mam je od dwóch lat i wszystko ładnie, systematycznie mi się tam mnożyło. W końcu mama zaglądnęła do wyciągów i zapytała na co od 5ciu miesięcy pobierają mi 100zł... Nie składałam deklaracji, jasno zaznaczyłam, że muszę dostać umowę i warunki na papierze (dostałam, ale zrezygnowałam z pomysłu założenia konta. Jak się okazało- za późno).

Bardzo proszę o wysłanie wzoru deklaracji i mi na maila kwiecie.plecie@gmail.com

Muszę zakończyć związek z tą firmą jeszcze w grudniu.
cy to jest legalne?
101 Wtorek, 13 Grudzień 2011 19:03
potrzebuję pomocy w reklamacji
Proszę o przysłanie wzoru reklamacji .Również dałem się oszukać. Dziękuje. mój adres : voldemort40@gmail.com
oszukali mnie
100 Wtorek, 13 Grudzień 2011 12:39
robertadl
proszę mi przysłac wzór reklamacji .Dziękuje. mój adres - robertadl@op.pl
porażka
99 Niedziela, 11 Grudzień 2011 20:34
Anita
widzę, że też dałam się naiwnie nabrać. Jestem w Kumulatusie od marca 2011 r. i chciałabym z tego już zrezygnować skoro i tak nie odzyskam już pieniędzy. Mimo to chciałabym złożyć reklamację i przyłączyć się do ludzi którzy chcą odzyskać swoje pieniądze. Mnie też konsultant zapewniał że mogę w każdej chwili zrezygnować i stracę jedynie wypracowany zysk składki zostaną mi zwrócone w całości. Normalnie ręce opadają jutro idę do Polbanku i składam rezygnację z konta i lokaty.
Jeśli komuś udało się odzyskać pieniądze proszę o maila
psujka2@wp.pl
proszę o pomoc
98 Sobota, 10 Grudzień 2011 17:08
ewinka
jeżeli udało się komuś odzyskać kasę byłabym wdzięczna za wskazówki i ewentualny wzór reklamacji na co uważać pisząc taką rekalamację
zwrot z kumulatusa
97 Piątek, 09 Grudzień 2011 19:47
Beata
Witam, widzę, że grono oszukanych osób ciągle się powiększa. Mam prośbę do tych, którym udało się wziąć rozwód z tym dziadostwem o pomoc. Może macie wzór rezygnacji? Będę wdzięczna. Mój adres: fiolet.outlet@onet.eu. Pozdrowienia dla wszystkich i życzę powodzenia w walce z wiatrakiem o nazwie POLBANK!!!
poszukuje osob
96 Czwartek, 08 Grudzień 2011 23:50
oszukana
Witam,poszukuje osob chetnych do zaglosnienia tej sprawy. Najbardziej zalezaloby mi na osobach z warszawy i okolic. Chetnych prosze o kontakt :
kasiaa_6430@o2.pl
oszukali mnie
95 Środa, 07 Grudzień 2011 17:48
robertadl
ja też dałem się nabrać na Kumulatusa , ale chcę walczyć o odzyskanie wpłaconych składek, prześlijcie mi wzór - reklamacji i jak skutecznie walczyć o swoje . Dziękuję , piszcie na adres - robertadl@op.pl
i jeszcze pytanie
94 Środa, 07 Grudzień 2011 13:49
Ewelina
Czy po ponad roku korzystania mogę odstąpić od umowy również odzyskując nakład poniesiony?? Czy muszę poczekać do tych dwóch lat?? I druga sprawa to Ona41 byłabym wdzięczna za pomoc oraz informację w sprawie odzyskania pieniążków w tym programie na wskazany poniżej adres e-mail. Dziękuję.
wycofanie i zwrot poniesionego nakładu
93 Środa, 07 Grudzień 2011 13:28
Ewelina
Witam, zauwazyłam, że sa osoby które już uporały się z bankiem i otrzymali nakład poniesiony. Czy mogłabym prosić o radę?? Mój e-mail inkaa24@o2.pl
Kumulatus
92 Sobota, 03 Grudzień 2011 13:12
Oszukany
Kochani są szanse na odzyskanie naszych pieniędzy musimy sie zjednoczyc i zakończyć tą sprawe!
Rezygnacja
91 Czwartek, 01 Grudzień 2011 09:25
oszukany
Ja również dałem się na to nabrać :( Bardzo proszę o informację jakie pismo powinienem napisać, aby odzyskać pieniądze. Mój mail fushigi85@interia.pl
oszukana
90 Środa, 30 Listopad 2011 10:56
mika
proszę o kontakt pani "od strzału" na adres mirka26_83@o2.pl
również walczę o swoje pieniądze i nie wiem jak to zrobić
do Wiktorii
89 Wtorek, 29 Listopad 2011 11:15
Begras
Mogłaby Pani zdradzić mi ten sposób "od strzału"? mój e-mail: betunia@o2.pl
Wiktoria
88 Poniedziałek, 28 Listopad 2011 21:11
pasterz
Piszcie reklamacje, ale z głową.Bez biadolenia, błagań i opisu sytuacji rodzinnej. Jak macie rację to trza "z grubej rury". To Moja kasa i tyle! Mnie się udało "od strzału" po złożeniu pisma w oddziale P-B .Całą kasę Mi oddali i jeszcze przeprosili.Pozdro.
masakra
87 Czwartek, 24 Listopad 2011 18:23
lilaxx
ja dzisiaj rozpętałam burzę w polbanku swoją reklamacją, troje specjalistów wydzwaniało, dyskutowało i główkowało co zrobić 1,5 godziny spędziłam w tym banku, na szczęście chociaż jeden człowiek potraktował sprawę poważnie i naprawdę chciał pomóc, w końcu przyjeli, więc reklamacja złożona, czekam co dalej ok miesiąca..... dam znać
Do "ona41"
86 Czwartek, 24 Listopad 2011 14:19
Jola
Witam,czy mogłabym prosić o wzór reklamacji ??? Mój email: jola820@poczta.onet.pl
do ONA 41
85 Czwartek, 24 Listopad 2011 10:07
dorota1960
BARDZO PROSZĘ O PODZIELENIE SIĘ INFORMACJĄ JAK PANI ODZYSKAŁA
PIENIĄDZE .MÓJ KONTAKT dorota.kubica5@wp.pl
pozdrawiam dorota1960
kumulatus oszuści
84 Czwartek, 24 Listopad 2011 09:59
dorota1960
szukam osób z bielska i okolic .złożyłam doniesienie do prokuratora o przestępstwie na polbank.chętnych do złożenia zeznań proszę o kontakt
dorota.kubica5@wp.pl
Czy w polsce wszystko jest możliwe?
83 Środa, 23 Listopad 2011 19:59
bankinasokradaja
Proszę o pomoc w rezygnacji z programu oraz odzyskanie pieniędzy. Też dałem się oszukać. Czy polskie prawo pozwala na takie działanie instytucjom finansowym. przecież to jest zwykła kradzież. Wpłacając pieniądze do tego programu, kompletnie nic nie wiem w co inwestowane są moje środki. Ogólnie jest to ubezpieczenie, a tak naprawdę to tylko przetrzymują moją kasę i nic w zamian nie dają. Żadnego zysku. Obracają naszymi pieniędzmi a w zamian jakiś minimalny procent dają nam. To jakaś kpina./ Kto na to pozwala. Jak zrezygnować z tego w jak najszybszym czasie.
jak odstąpić od umowy z Kumulatusem
82 Środa, 23 Listopad 2011 10:16
Sławek
Witam,
Bardzo proszę o pomoc jak odstąpić od tej umowy z Kumulatusem? Czytając całe formu zobaczyłem, że kilku z Was się udało i nie ponieśliście żadnych strat. Tą pseudo umowę przez telefon zawarłem w maju 2009. Mówione było, że po dwóch latach mogę wypłacić pieniądze. Nikt nie wspomniał, że będzie to około 1/4 tego co wpłacę. Nikt nie wspomniał o indeksacji. Proszę o pomoc jak złożyć reklamację, żeby została uznana. Z góry dziękuję.
UOK?
81 Piątek, 18 Listopad 2011 14:17
Begras
A może ktoś próbował przez rzecznika praw konsumenta coś wskurać?
DRUK rezygnacji
80 Czwartek, 17 Listopad 2011 21:02
Tomaszek
http://www.polbank.pl/download/owu_ppo_kumulatus.pdf
udało mi się odzyskać kasę
79 Środa, 16 Listopad 2011 18:14
ona41
Jak ktoś ma pytania, to proszę pisać i podać maila. Odpiszę. Powodzenia
:(
78 Wtorek, 15 Listopad 2011 18:26
zoe7
Czy komuś udało sie odzyskać pieniądze po dwóch latach, rzekomo gwarantowanych? Czy Pani "ona41" mogłaby się odezwać?
do "ona 41"
77 Niedziela, 13 Listopad 2011 12:10
aśka
Czy mogłabyś wysłać mi na maila: bystra801@wp.pl wzór reklamacji do Polbanku. Muszę też coś takiego złożyć ponieważ jestem kolejną oszukaną osobą. Z góy serdecznie dziekuję.
wzór rozwiązania umowy
76 Sobota, 29 Październik 2011 01:08
Ilona
Bardzo prosze o przesłanie wzoru rozwiąznaia umowy na adres: czabarak@gmail.com Komu sie udało, że przyjeli umowe bardzo prosze o ważny druk, bo wiem, że innego nie przyjmą.
kumulatus
75 Środa, 26 Październik 2011 13:56
Ewelina
witam,

pisałam już 3 razy reklamacje i cały czas mi ja odrzucają prawdopodobnie skończy się w sądzie. Czy ktoś może sądził się już z Polbankiem w tej sprawie może warto by było przygotować pozew zbiorowej w tej sprawie ?
umowa
74 Wtorek, 25 Październik 2011 18:14
pinky85
Umowa była zawierana telefonicznie apropo tego co mowi miedzik "OWU" skoro była zawierana telefonicznie to nikt nic nie podpisał to po 1. Po 2 osoba zachęcająca do przystąpienia bardzo ładnie tłumaczy temat taki ze po 2 latach można "bez straty" odzyskać pieniądze oczywiście też bez żadnego zysku więc co w takiej sytuacji może jednak nagrywają te rozmowy i wystarczy żądać odtworzenia nagrania?
tresc reamacji
73 Poniedziałek, 24 Październik 2011 18:52
bt@proconnect.pl
bardzo prosze o podeslanie skutecznego druku reklamacji. z gory dziekuje za pomoc.
justa25@poczta.onet.pl
72 Poniedziałek, 24 Październik 2011 14:28
rezygnacja - prosze o pomoc!!!
WITAM . Moze mi ktos pomóc jak z tego oszczedzania zrezygnowac , w styczniu bedzie 2 lata jak przystąpiłam do tego cholernego kumulatusa , raz juz dzwonilam na infolinie powiedzieli mi, ze jak teraz zrezygnuje to wszystko strace wiec czekam do stycznia. Nie wiem jak sie za to zabrac aby odzyskac wszystkie pieniazki tzn to co im wpłacałam . Po 100 zł miesiecznie to ok 2 tys powinnam dostac . Urodziłam teraz córke i bardzo mi sa potrzebne te pieniadze , tak sie cieszyłam ze sobie zaoszczedze i bede miała jak sie urodzi . A tu czytam takie kwiatki ze 600 zł prawdopodobnie wyplacaja a co z reszta ? Nie moge sobie darowac ze dałam sie namówic !!!Nie mam nawet druku rezygnacji. Prosze o pomoc mój e-meil to justa25@poczta.onet.pl
JEŻELI PODPISALIŚCIE UMOWĘ TO ZNACZY ŻE ZAPOZNALIŚCIE SIĘ Z OWU
71 Niedziela, 23 Październik 2011 14:39
miedzik
OWU- OGÓLNE WARUNKI UBEZPIECZENIA- JEŻELI UMOWA ZOSTAŁA PODPISANA , TO ZNACZY ŻE JĄ AKCEPTUJECIE , JEDYNIE WASZA W TYM GŁOWA, ŻEBY DO NIEGO ZAJRZEĆ, NIESTETY NIE MOŻECIE ZREZYGNOWAĆ, CHYBA ŻĘ CHCECIE STRACIĆ TO CO WŁOŻYLIŚCIE(NIESTETY). MÓWIĘ TU O PRODUKCIE AEGON,BEZ POLBANKU- ALE ZASADY NA PEWNO MAJĄ TE SAME.
jak napisać rezygnacje z tego g*wna?
70 Sobota, 22 Październik 2011 15:41
klientka
dopiero wczoraj podpisalam umowe ;/ podobno mam 20 dni na rezygnacje.. moze ktos mi przeslac wzor rezygnacji??? prosze... agulla016@wp.pl
pomóżcie
69 Środa, 19 Październik 2011 20:07
zuzia
jeżeli ktoś wie, jak napisać skuteczną reklamację, to bardzo proszę o jakiś wzór . zuzia2006@vp.pl
wpłacam już 3 rok, jak u wszystkich wprowadzili mnie w błąd, nie było mowy o nagrywaniu rozmowy, nie odczytali mi warunków itd
błagam pomóżcie!!!
rezygnacja
68 Środa, 19 Październik 2011 17:18
pinky85
Witam właśnie dostałam odpowiedz na pismo w sprawie rezygnacji z oferty, oczywiście odpisali że po 2 latach można dopiero zrezygnować a odzyskać kwotę tylko i wyłącznie wykupu czyli te ponad 600 zl oczywiście na temat zawartego w liście oszustwa i poinformowania że po 2 latach można cała kwote odzyskać niestety już nic nie napisali więc nie wiem co dalej z tym robić ??
kumulatusoszust
67 Środa, 19 Październik 2011 01:55
ortmann@onet.pl
Mimo zapewnień o możliwości zwrotu całej sumy składek po 2 latach, proponuje mi się coś ponad 600 pln. O indeksacji nie było mowy.Kpina! Czy jest z tego wyjście? Proszę o kontakt o Tych w "podobnej sytuacji". Pozdrawiam.
Jak napisa reklamacje?
66 Niedziela, 25 Wrzesień 2011 17:37
Chris
Ona41 czy masz może wzór reklamacji którą napisałaś, bo chciałbym z niej skorzystac. Mój email to poszukiwacz27@gmail.com
jak napisać reklamację????
65 Poniedziałek, 12 Wrzesień 2011 08:56
lilaxx
"Ona41" czy reklamację pisałaś sama czy ktoś Ci pomógł i co w niej napisałaś, boję się że jak sama napiszę to odrzucą, jeśli możesz to napisz proszę jak to rozegrać albo na maila: lilaxx@op.pl z góry dziękuję
mozna odzyskac kase:)
64 Sobota, 10 Wrzesień 2011 19:53
ona41
Jesli ktos zostal podczas rozmowy telefonicznej wprowadzony w blad, to mozna ta kase odzyskac. Trzeba tylko w dowolnym oddziale Polbanku zlozyc reklamacje. Ja po dwoch latach wplacania zlozylam rezygnacje i reklamacje i odzyskalam kase. I to nawet z zyskiem:)
Jak i gdzie złożyć reklamację ??
63 Środa, 07 Wrzesień 2011 20:31
pinky85
Witram od lipca 2010 ściągają mi pieniądze z konta, telefonicznie informowali mnie że po 2 latach nic przy rezygnacji nie trace teraz dowiaduję się że dostanę tylko 632 zł z pobranego przez 2 lata ponad
2400 zł jeśli osoba przez telefon celowo wprowadziła w błąd a rozmowy są nagrywane czy moge już teraz po 14 miesiącach pobierania składek starać się o zwrot całej wpłaty jaką mi pobrano ?? prosze o szybką odpowiedz i podpowiedz jak to rozegrać ? Z góry dziękuję za pomoc :)
za głupotę się płaci
62 Środa, 07 Wrzesień 2011 20:12
Głupki
Za głupotę trzeba płacić! Co? Ciężko jest się przyznać do swojego małego móżdżka, że się przystąpiło do czegoś takiego?! Jasne, zawsze się będzie mówić że ''oszukali mnie'' a przyznajcie się ile osób przeczytało OWU po dostaniu dokumentów? niektórzy to pewnie od razu ''rzucili w kąt'' nie patrząc nawet na to. A po drugie, czy jeśli ktoś by do Was zadzwonił i obiecał złote góry to też byście to wzięli???? zastanówcie się na następny raz, może to Was czegoś nauczy matołki!
nieszczęsny kumulatus :(
61 Poniedziałek, 29 Sierpień 2011 14:10
Grzesiek
Witam
Niedługo mija 2 lata jak dałem się nabrać na to oszustwo :( będe chciał zrezygomwać z tej oferty i moje pytanko jest nast. Jak to zrobić aby odbyło się to szybko i mnie bardzo nie oszukali?
może ktoś z Was ma jakiś pomysł?
grzesiekcichy@o2.pl proszę o pomoc :0
pozdrawiam Grzesiek
i co teraz?
60 Poniedziałek, 29 Sierpień 2011 02:03
mmg
tkwie w tym podobnie jak Panstwo.. po wypowiedzeniu magicznego "tak" do sluchawki nie dostalem materialow i druku w mozliwoscia rezygnacji do 20 dni, po miesiacu gdy sciagneli mi pierwsze pieniadze z konta zadzwonilem do nich a pani uprzejmie mnie poinformowala ze dopiero po 2 latach moze zrezygnowac jesli nie zrobilem tego w 20dni. juz minelo 2 lata i teraz sie zastanawiam jak to rozegrac: zrezygnowac i wypisac reklamacje w banku? czy sama reklamacje? poratuje mnie ktos dobra rada? z gory dziekuje!
pozdrawiam

p.s. czytalem na forum, ze bywalo tak ze reklamacje zostawaly odrzucone: czy osoby w takiej sytuacji moga cos wiecej o tym skrobnac?
udało mi się odzyskać kasę
59 Czwartek, 18 Sierpień 2011 10:38
ona41
Witam:)
Tak samo się na to nabrałam. Odkładałam kasę 2 lata. Po 2 latach postanowiłam to wypłacić i okazało się, że dostanę 600zł z groszami. Podczas rozmowy telefonicznej pani zapewniała mnie, że nic nie stracę wchodząc w to, więc złożyłam reklamację. I udało mi się odzyskać kasę. Także moi drodzy też składajcie reklamacje. Sytuacja nie jest taka beznadziejna jakby się wydawało.
Pozdrawiam
spychologia
58 Wtorek, 09 Sierpień 2011 13:41
lilaxx
Witam, ja również jestem złapana przez kumulatus aczkolwiek nie ze mną była rozmowa i tu się zaczyna cała ciekawostka, prowadziłam firmę ze wspólniczką i to ona dała się złapać o czym mi nie powiedziała, myślę ze sama nie wiedziała o co chodzi, w tej chwili nie jest już moją wspólniczką, zrezygnowała z firmy półtora roku temu, i co najlepsze składki dalej potrącane są z konta mojej już tylko firmy na tamtą osobę i co najlepsze ani polbank ani aegon nie bardzo wiedzą co z tym zrobić, polbank zwala na aegon a tamci na polbank twierdząc że w momencie kiedy dostarczyłam dokumenty o zmianie wspólnika powinni przestać pobierac pieniądze z konta bo już nie należało do tej osoby, chciałabym napisać reklamację żeby ubiegać się o zwrot pieniędzy jakie pobrali od momentu kiedy firma należy tylko do mnie ale boję sie ze sama napisze to mało umiejętnie czy ktoś ma w tym wprawę i mógłby mi pomóc, proszę o kontakt lilaxx@op.pl
KUMULATUS OSZUŚCI DZIAŁAJĄCY POD PRZYKRYWKĄ POLBANKU!!!
57 Wtorek, 26 Lipiec 2011 22:05
Oszukany-sprawiedliwości poszukam w prokuraturze!!!
Ja od 6-ciu miesięcy mam ściągane po 100zł.miesięcznie,wcześniej nie przywiązywałem uwagi do mojego konta(żyłem w świadomości że w banku pieniążki nie mają prawa znikać bez mojej wiedzy!!!)nie wyrażałem na nic zgody więc oddam sprawę do prokuratury,myślę że oni zajmą się tym oszustwem odpowiednio i że OSZUŚCI poniosą tego konsekwencje!!!
LUDZIE NIE DAJCIE SIE-ZGŁOŚCIE TO DO PROKURATURY!!!!TO JEST KRADZIEŻ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
wlasnie odebralem
56 Piątek, 22 Lipiec 2011 19:30
tk wroclaw
no ja wlasnie odebralem moj zysk :) skladka od 2 lat, zaczalem od 100 pln na miesiac, potem 105 , ostatni rok 110. po 25 miesiacach odebralem 635 PLN. lekko bylem w szoku. oczywiście oferta telefon i obietnica wpłacona kwota plus zysk itd.. Powiem szczerze juz nie chodzi mi o ta kase, ale jak napiętnować złodzieji, możę jakieś TVN albo Polsat ? nasze władze czepiają się parabanków pożyczkowych, a co z takim czymś ? tak czy siak czekam na pomysl i podaję maila tkorycinski@wp.pl z chęcią podczepie się pod każdą formę protestu.
kumulatus
55 Wtorek, 12 Lipiec 2011 22:07
małgorzatamiel
Witam!

W dniu dzisiejszym odwiedziłam oddziału mojego Polbanku i chcąc zmienić
konto dowiedziałam się, że biorąc udział w programie pomnażania
oszczędności kumulatus zamiast być bogatsza, to już jestem stratna,
decydując się teraz na rezygnację z programu. W rozmowie z panią z
infolinii wyszło iż, wszystkie zgromadzone do tej pory przeze mnie
oszczędności są nie do odzyskania, ponieważ w rozmowie z
telekonsultantem wyraziłam rzekomą zgodę na 20 lat a nie ja sadziłam na
dowolny okres.
Brak słów by opisać co czuję, zwłaszcza, że już drugi rok korzystam
i tak zostałam oszukana. Oczywiście będę się odwoływać i składać
reklamacje ale czy to coś zmieni, skoro tyle osób dało się nabrać i ja
z nimi. Wstyd mi niesamowicie i płakać mi się chce z własnej głupoty i
naiwności. Jeśli jest ktoś w stanie mi pomóc lub miał podobną
historie w tej sprawie proszę o kontakt.

pozdrawiam Małgosia!
Kumulatus sratus POMOCY
54 Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 13:06
Koniu
Aha jeszcze jedno tak sobie w exelu liczyłem ile będę im wpłacał niby przez te 20lat to mi wyszło że przy mojej składce i indeksacji co rok o założone 5% będzie to wyglądało następująco tak dla innych tyle bym musiał im dać siana żeby mogli sobie robić z nim co chcieli
2400
4920
7566
10344,3
13261,515
16324,59075
19540,82029
22917,8613
26463,75437
30186,94209
34096,28919
38201,10365
42511,15883
47036,71677
51788,55261
56777,98024
62016,87925
67517,72322
73293,60938
79358,28985


a podobno kwota gwarantowana jaką miałbym uzyskać po 20 latach czyli tzw odprawa kapitałowa to 84913 zł

!!!!! Jeszcze raz proszę o pomoc w rozwiązaniu umowy !!!!
Kumulatus sratus POMOCY
53 Poniedziałek, 04 Lipiec 2011 13:01
Koniu
Witam
Niestety jestem posiadaczem owego Kumulatusa i dopiero teraz przejrzałem na oczy i chciałbym zrezygnować z niego
Przystąpiłem do niego w 2009 roku w lipcu i mija mi kolejny tzw okres indeksacji składki będzie ona teraz w wysokości 220.5 zł ale tak teraz siedzę nad tym i myślę jaki musiałem być głupi że się na to zgodziłem
Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma lub miał podobny problem bo chciałbym odzyskać tą kasę którą już wpłaciłem i zrezygnować z tego złodziejskiego programu ;/

czy jest szansa że ktoś to przerabiał tak jak ja ?

!!!! Proszę o pomoc !!!!!
jak zrezygnowac?
52 Czwartek, 30 Czerwiec 2011 20:19
kasiaaa
witam, właśnie zauważyłam że pobrano mi składkę mimo ze wcześniej miałam otrzymać regulamin który jeszcze nie doszedł.
Mam więc pytanie do osób którym udało się z tego zrezygnować, w jaki sposób najlepiej i najszybciej to zrobić? tak żeby nie została potrącona kolejna składka. Będę wdzięczna za wskazówki
A jeśli nie będę miał pieniędzy na zadeklarowanym rachunku?
51 Środa, 22 Czerwiec 2011 18:16
Łukasz B.
Hej,

czytam Wasze komentarze i coraz bardziej dociera do mnie, że ten program się nie opłaca - szkoda, że po fakcie. No ale - przy "deklarowaniu woli" w rozmowie z konsultantem uparłem się, że składki jak już to mają być pobierane z drugiego rachunku mocno oszczędzającego - pierwszy używam sobie do odkładania jakichś tam groszy i celowo zadeklarowałem drugi. Nie wpłaciłem dotychczas żadnej składki jeszcze (jakieś 2, może 3 miesiące jestem w tym) - ale chcę sobie coś tam drobnego wpłacić na pierwszy rachunek. I tak mnie zastanawia:
1. Czy bank może posunąć się do tego, by pobrać mi te składki z pierwszego rachunku gdy nie będę wpłacał celowo na drugi?
2. W regulaminie jest mowa o wygaśnięciu odpowiedzialności ubezpieczyciela z powodu braku składek - czyli zgodnie z moim planem - chyba tylko po drodze przesyłają jeszcze wezwanie do zapłaty. Czy ktoś tak miał, czy też wiąże się to jeszcze z jakimiś wymyślnymi karami itp?
Z góry dzięki za info :)
kumulatus
50 Środa, 22 Czerwiec 2011 09:31
Ewelina
Witam,

ja również walczę już 3 miesiące o zwrot na razie bez skutecznie :-). Bardzo proszę o kontakt osobę której udało się wygrać tą ciężką walkę mój email to ewelinastu@wp.pl z góry serdecznie dziękuję za pomoc
Mi się udalo!
49 Sobota, 18 Czerwiec 2011 00:23
Kamil88
Walczcie do końca, ja napisałem reklamację, oparlem się na tym iż żadne ogólne warunki nie zostały mi przedstawione, w zwiazku z czym bezpodstawnie pobrano mi pieniądze. W formularzu rezygnacji jest też zdanie, mowiace o tym że jesteś świadomy ogólnych warunków, koniecznie je wykreślcie - jak tego nie zrobicie to juz przepadliscie.
..
48 Piątek, 10 Czerwiec 2011 16:09
kumulatus
tez wpadlam w to oszustwo, pobrano mi 7 skladek jednak po 3 miesiacach rozpatrywania mojej reklamacji udalo mi się je odzyskac.. walczcie:)
kumulatus
47 Piątek, 20 Maj 2011 18:19
jaaaaaa
Przestrzegam wszystkich przed tym beznadziejnym złodziejskim programem. Pal sześć, że za wiele zarobić się na nim nie da, ale najbardziej irytujacy jest sposób jakim posługują się konsultanci, żeby otumanić ludzi i wciągnąć ich w ten ósmy cud świata. Widzę, że nie tylko ja źle zrozumiałam miłego pana, z którym miałam nieprzyjemność rozmawiać. Najpierw nakładł mi do głowy, jakie to będą zyski po 20 latach wpłacania pieniędzy (co miesiąc takiej samej kwoty, jak naiwnie mu uwierzyłam), a potem na końcu zdawkowo wspomiał o indeksacji. Dobrze, że ukradli mi jedynie 100 zl, a nie więcej, ale i tak czuję się oszukana. Niby powinni być uczciwi, skoro powierzyłam im swoje oszczędności. Jednak stosują chwyty wykorzystujące nieznajomość terminów bankowych swoich klientów, a to jest niemoralne. Jest to również niestety zgodne z prawem (jeśli się myle i jest na nich jakiś hak to proszę o cynk;). Jedyne co mogę zrobić to informować wszystkich na prawo i lewo o metodach tych naciągaczy co niniejszym czynię. A swojej głupoty żałuję:[
czytanie, słuchanie i liczenie
46 Sobota, 30 Kwiecień 2011 21:56
AS13
A Ty czytać nie umiesz?! A może nie rozumiesz co czytasz i słyszysz? To proponuję zgłosić się do lekarza a nie pisać na forum!!! PS. Nie jestem pracownikiem Polbanku.
marcin29
45 Czwartek, 21 Kwiecień 2011 09:20
krisandrzej
jesteś pracownikiem Pobanku, czy liczyć nie umiesz?
a ja zostaje
44 Czwartek, 21 Kwiecień 2011 08:25
marcin29
przystapilem tydzien temu do kumulatusa. suma gwarantowana to ok 42 tysiecy po 20 latach z tego co jest na tej tabelce ktora wyslali, wiec z niczym nie wprowadzili mnie w blad, a taki program jest przynajmniej bezpieczny, mam 3 miesieczna coreczke i chce ja jakos zabezpieczyc. lepsze to niz fndusz inwestycyjny, zwlaszcza w dzisiejszych czasach(mam znajomych ktorzy ostatnio stracili duzo pieniedzy). dlatego jestem zadowolony z tej formy oszczedzania.
pozdrawiam wszystkich i mam nadzieje ze uda wam sie zrezygnowac bezbolesnie:)
Zawarłem umowę
43 Środa, 20 Kwiecień 2011 23:15
mlm
PROSZĘ O POMOC JAK W MIARĘ BEZBOLEŚNIE Z TEGO ZREZYGNOWAĆ.
1-SZA SKŁADKA BĘDZIE POBRANA 24 KWIETNIA
mlm.galka@gmail.com
certyfikat przystąpienia
42 Wtorek, 19 Kwiecień 2011 21:55
agata
Witam,

ja już nie mam siły szarpać sobie nerwów z tego powodu. Dziś podjęłam decyzję, że rezygnuję !!! mam dość, jestem w tym gówn... od 14 miesięcy, tyle pieniędzy poszło w błoto, aż serce mi się kroi, ale cóż za głupotę trzeba płacić. Mam do Was ogromną prośbę, poniewaz nie otrzymałam tzw certyfikatu przystąpienia do dnia dzisiejszego, nie mam możliwośći sprawdzenia ile dostanę kasy jeśli zrezygnuję po 24 miesiącach. Pomożecie? prześlecie mi taki harmonogram, tam podobno jest tak mi pani powiedziała z infolini mój mailto:agaciortek@wp.pl

z góry bardzo Wam dziękuję
Agata
rezygnacja, obawa
41 Wtorek, 19 Kwiecień 2011 16:34
marcin-87
ehh, boje się, głupi jestem, bo właśnie dziś "podpisałem" ten shit. Proszę doradźcie co robić, bo z tego co widzę, to mogę "przypadkowo" oczywiście przez winę poczty polskiej nie dostać warunków i możliwości rezygnacji...

może wydrukuje http://www.polbank.pl/download/owu_ppo_kumulatus.pdf i zaniosę do oddziału, choć tu na dole jest prośba o odesłanie na adres, ale z drugiej strony miła Pani mówiła, że mogę rezygnację przedstawiać w oddziale Polbanku,

ew. proszę o sugestie, co robić: można pisać na maila: m4rc3l87@gmail.com
kumulatus
40 Wtorek, 12 Kwiecień 2011 15:02
donisia2
Super,że wszysscy piszecie na ten temat. ja właśnie dziś miałam odpowiedzieć czy sie zgadzam. Dzięki waszym opinią oczywiście sie nie zgodzę

Dziękuje i pozdrawiam
Oszustwo
39 Środa, 30 Marzec 2011 19:57
Szok
Witam. Wcześniej pod tytułem szkoda słów opisałem swą sytuację odnośnie tego czegoś. Obecnie wiem, że Bank nie może odczytać zapisu z rozmowy z konsultantem. Tak więc na jakiej podstawie oni zawarli ze mną umowę??? W sposób nielegalny pobierali mi składki, w błąd wprowadzili podczas rozmowy telefonicznej. Sprawa idzie do rzecznika praw konsumenta. Podstawą zawarcia umowy przez telefon jest odczytanie całości regulaminu, a nie ukrywanie szczegółów godzących w dobro człowieka, którym są pieniądze. Jest również przepis w naszym pięknym prawie mówiący o tym, że konsultant telefoniczny nie może wprowadzać w błąd klienta, a bronić się zapisem w regulaminie którego się nie otrzymało to cios poniżej pasa, tylko ciekawe czyjego :))))))
odzyskałam
38 Wtorek, 29 Marzec 2011 17:52
assska
skandal
28 Poniedziałek, 27 Grudzień 2010 13:45
wrocław
dziś odkryłam dwa nielegalnie pobrane przelewy z mojego konta, na które nie wyraziłam zgody podczas rozmowy telefonicznej. Powiedziałam tylko babie, żeby mi wysłali materiały do domu- w celu zapoznania się. teraz wiem, że jak zadzwoni ktoś z polbanku usłyszy ode mnie tylko jedno, niecenzuralne słowo- i oczywiście nie popuszczę im tego złodziejstwa. To się kwalifikuje do prokuratury.to mój post sprzed kilku miesięcy- pieniądze zostały odzyskane po tym, jak powiedziałam konsultantowi, że złożę doniesienie do prokuratury. Polbank oddał mi pobrane składki, ponieważ nie wyraziłam zgody przez telefon- wyraźnie powiedziałam babie, że nie zgodzę się na nic przez telefon- a zgadzam się jedynie na wysłanie mi materiałów.
Dlatego nie pisz człowieku- (do Misaka)- "zacznij myśleć narodzie"- jak nie wiesz o co chodzi! Wyraźnie powiedziałam do baby "NIE" a mimo to- ściągnęli. Pewnie im się wydawało, że jak mam złotą kartę to nie zauważę tej stówy miesięcznie. I nie należy składać "wypowiedzenia" drodzy państwo, tylko reklamację- jak nie pomoże - no to wystąpić o stenogram nagrania i do prokuratora. Powyżej 250 zł sa już zawiasy- to zwykła kradzież. Z nimi trzeba tylko ostro. Nie ma czegoś takiego jak zawarcie umowy przez telefon.
ZACZNIJCIE MYSLEC NARODZIE
37 Poniedziałek, 28 Marzec 2011 20:30
misAK
przede wszystkim gratuacje dla wszystkich tych ktorzy przystapili do czegos takiego przez telefon. zobowiazanie na 15 lat po 100 zloty?? ludzie zacznijcie myslec. szkoda gadac. takie programy maja sens jesli trzyma sie je okres czasu na jaki zostaly zawarte. ja sam zastanawiam sie jak jakims funduszem inwestycyjnem na okrej 25 lat okolo, gdyz na taki okres mam kredyt hipoteczny, ale mimo ze szukam to na pewno przez telefon bym nie wzial. mimo ze dzwonili do mnie o tym. macie pretensje do iinych a gdzie pretensje do samego siebie?ze nie sluchacie co do was mowia i zgadzacie sie bezmyslnie. szczerze powiedzcie sobie ilu z was robilo cos innego w trakcie rozmowy z konsultantem?? a odnosnie jednej wypowiedzi, co ci zawanili ludzie z placowki? niektorzy nawet nie znaja tego programu, np w szczecinie w placowce gdzie mieszkam bo jak sie szczegolow chcialem dowiedziec to powiedziano mi ze na infolini musze sie dowiedziec, wiec oni do tego nie maja nic do rzeczy widocznie, odnosnie programow to w placowce proponowano mi program busola. ktos wie cos wiecej o nim?? czy jest lepszy od tego kumulatusa??
to jest tzw "chłyt marketingowy"
36 Sobota, 26 Marzec 2011 00:24
zielee
do mnie dzwonili wczoraj, do "wyjątkowego" klienta :)
znalazłem regulamin na stronie polbanku, tak sie zastanawiałem skąd oni z moich skladek 100 zl miesiecznie przez 20 lat cchą dac gwarantowane 40 tys, teraz juz wiem, że sam je sobie wplacam bo co roku o 5% podwyszają mi skłądke :) obliczylem to w excelu i tak skladka co rok sie zwieksza i wynosi w kolejnych latach odpowiednio
100
105
110,25
115,7625
121,550625
127,6281563
134,0095641
140,7100423
147,7455444
155,1328216
162,8894627
171,0339358
179,5856326
188,5649142
197,9931599
207,8928179
218,2874588
229,2018318
240,6619234
252,6950195

co daje na sume wplaconych przez nas pieniedzy 39679,14492
czyli ta nasza "gwarantowana" skladka, ktora konsultant obiecal wyplacic po 20 latach. Wielka mi łaska :)
w poniedziałek ide do banku złożyć rezygnację oczywiscie w dwoch kopiach, zeby mi podbili aby sie nie okazało, że pismo zagineło.
Poproszę też aby napisali mi, że podpis jest zgodny ze wzorem :)
Gdyby ktos chcial przeczytac regulamin i pismo rezygnacyjne to jest tutaj http://www.polbank.pl/download/owu_ppo_kumulatus.pdf
nielegalne
35 Wtorek, 22 Luty 2011 00:10
klient
Witam ponownie.Z tego co dowiedziałem się od radcy prawnego,umowa zawarta telefonicznie z firmą Aegon i ogólnie ze wszystkimi firmami nie ma mocy prawnej.Musi być polisa ubezpieczeniowa.Tez zostałem oszukany w ten sposób.Pisałem wcześniej o tym na forum.O fakcie powiadomiłem też TVN-Uwaga.Czekam na odzew.
do annaniedzwiedzia
34 Poniedziałek, 21 Luty 2011 12:04
krisandrzej
Nie dostaniesz żadnej umowy. Twoim podpisem było powiedzenie "tak" w rozmiwie telefonicznej. Od jej przeprowadzenia masz 20 dni na pisemną rezygnację. Nic nie dostaniesz na piśmie, ani polisy ani umowy. Tylko OWU i to zwykłym listem, nawe nie poleconym.
czy mozna zrezygnowac przed podpisaniem dokumentow?
33 Piątek, 18 Luty 2011 16:36
pannaniedzwiedzia
Stoje wlasnie przed sporym problemem. Telefonicznie zgodzilam sie przystapic do kumulusa i czekam teraz na dokumenty do podpisu. Czytaja wasze opinie, zdecydowalam sie zrezygnowac. I nei wiem teraz co zrobic. Nie podpisywac umowy a podpisac rezygnacje? Dostane ja razem z umowa? Czy podpisac umowe i jednoczesnie rezygnacje?

Prosze o pomoc:)
Szkoda słów
32 Środa, 16 Luty 2011 19:58
Peter
Właśnie zrezygnowałem z tego ubezpieczenia i złożyłem reklamację w Polbanku. Jestem w szoku po tym jak się dowiedziałem, że straciłem wszystkie składki (prawie 3000 zł). Telefonicznie informowano mnie, gdy się decydowałem na przystąpienie, że w każdej chwili mogę odzyskać wpłacone pieniądze. A tu problem! Nawet w Owu które dostałem pare dni po przystąpieniu nic nie pisze o tym, że składki nie są zwracane, tylko tyle, że wartość wykupu wynosi zero jeśli rezygnuje się przed upłynięciem 2 lat. To jest złodziejstwo. Mój emeil to wysokaga@wp.pl. czekam na rozpatrzenie reklamacji w banku. Wiem, że reklamacja będzie rozpatrywana na podstawie zapisu nagranej rozmowy i tak jest we wszystkich reklamacjach. polbank nagrywa rozmowy, więc nikogo nie oszukają. Jeśli mi reklamacji nie uznają, niezwłocznie zgłaszam sprawę do Rzecznika Praw Ubezpieczonych lub Konsumenta i możliwe, że na prokuraturę. Ja tak tego nie zostawię!!!!!!
kumulatus
31 Czwartek, 10 Luty 2011 10:13
ArturW
Witam, mam także problem z KUMULATUSEM, mnie miła pani z Polbanku przez telefon też powiedziała,że mogę wycofać w każdej chwili swoje składki. Dopiero jak przeczytałem OWU to doczytałem się się, że nie można wycofać wkładu przed upływem 2 lat bo się wszystko straci. Pomyślałem sobie, że to tak jakbym sobie przez 2 lata odkładał po 100 zł (bo taka jest min składka) i później je sobie wycofam jak będą mi potrzebne - nic bardziej mylnego. Tak się składa, że 31 marca tego roku mijają 2 lata i zadzwoniłem do Aegon żeby dowiedzieć się co muszę zrobić żeby wycofać oszczędzane pieniążki i ile ich dostanę, i nogi mi się ugięły jak usłyszałem kwotę, pan powiedział, że dostanę zwrot "wartości wykupu" w kwocie ok. 600 zł plus jakiś udział w zysku. Jak mu powiedziałem, że umowa przez telefon mówiła co innego to kazał mi złożyć reklamację do Polbanku.
Bardzo proszę o informację co w tym temacie możemy zrobić.
wojart@op.pl 505009768
polbank oszusci
30 Czwartek, 03 Luty 2011 23:25
jacek 145596
mnie tesz oszukali na 700zl mam pytanie czy ktos wyrwal odnich pieniadze muj numer 602633668
Kumulatus=oszuści
29 Czwartek, 03 Luty 2011 03:04
klient
Pod koniec grudnia 2010 otrzymałem aneks do certyfikatu Programu Pomnażania pieniędzy-Kumulatus z firmy AEGON.Byłem totalnie zaskoczony i zszokowany,dlaczego mi coś takiego przysyłają,skoro nie jestem w czymś takim ubezpieczony.Udałem się do najbliższej siedziby Polbanku,gdzie przedstawiłem to pismo.Odpowiedziano mi,że na podstawie rozmowy telefonicznej,która była niby przeprowadzona 11 stycznia 2010 roku,wyraziłem zgodę na przystąpienie do tego ubezpieczenia.Owszem rozmowa taka miała miejsce,ale na przełomie lipca i sierpnia br.Składki już pobierano od lutego,zanim przeprowadzono ze mną rozmowę.Do tej pory nie przysłano mi żadnego pakietu ubezpieczenia,żadnej polisy.Nic nie podpisywałem.Złożyłem pisemną reklamację.Wczoraj otrzymałem pisemną odpowiedź odmowną.Skontaktowałem się telefonicznie z firmą Aegon w Chorzowie,gdzie nie chciano mi udzielić żadnych informacji,bo jak stwierdzili(nie wiemy,z kim rozmawiamy)To na jakiej podstawie mnie ubezpieczono?Przecież ktoś mógłby się przedstawic za mnie.To się kwalifikuje tylko do złożenia pozwu do sądu.Oczekuję informacji od innych poszkodowanych i oszukanych.Pozdrawiam.wiesiek.dralus@op.pl
musimy walczyć o swoje
28 Poniedziałek, 17 Styczeń 2011 23:14
EWELINA
TEŻ MNIE OSZUKALI NA PONAD 1000.ZŁ.NA POCZĄTKU ZAPEWNIAŁA PANI PRZEZ TELEFON ŻE W KAŻDEJ CHWILI MOŻNA SIĘ WYCOFAĆ BEZ STRACENIA SWOICH PIENIĘDZY A TERAZ JAK REZYGNUJE UŚWIADOMILI MNIE ŻE PIENIĄDZE STRACE I JUŻ WIEMY JAK ONI SIĘ DORABIAJĄ ZŁODZIEJE W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH MUSIMY RAZEM NAGŁOŚNIĆ TO MOŻE PROGRAM UWAGA!!!!!!!!!!
skandal
27 Poniedziałek, 27 Grudzień 2010 13:45
wrocław
dziś odkryłam dwa nielegalnie pobrane przelewy z mojego konta, na które nie wyraziłam zgody podczas rozmowy telefonicznej. Powiedziałam tylko babie, żeby mi wysłali materiały do domu- w celu zapoznania się. teraz wiem, że jak zadzwoni ktoś z polbanku usłyszy ode mnie tylko jedno, niecenzuralne słowo- i oczywiście nie popuszczę im tego złodziejstwa. To się kwalifikuje do prokuratury.
:)
26 Niedziela, 26 Grudzień 2010 14:29
htytutjt
Zadzwoniono do mnie i zaoferowano taki sposob oszczedzania. Zgodzilem sie pod warunkiem, ze otrzymam warunki i bede mial czas na zrezygnowanie. Niestety zadnej korespodencji z polbanku nie dostalem... a pierwsza skladka w grudniu zostala pobrana. Ide jutro zrobic zadyme w oddziale ale znajac zycie bede musial wystosowac pismo i rozpatrza je po 30 dniach czyli jeszcze ze 2 skladki mi zabiora... gnoje.
pomocy
25 Środa, 22 Grudzień 2010 21:02
eraze
tez dałem sie w to wkręcic telefonicznie wyrazajac jedynie chec poznania warunkow. Co radzice zerwac umowę po roku i dostać chociaż część kasy czy pisać pisma i dać sobie zabrać 3 składki po 100zl???
Umowa daniel12
24 Wtorek, 14 Grudzień 2010 21:39
Auchert
Cześć. To jest niedozwolona praktyka. Wykorzystuje fakt ,że Ci zależy na kredycie. Najlepiej zapytaj Rzecznika konsumentów lub Rzecznika Praw Ubezpieczonych.
Uwagi
23 Wtorek, 14 Grudzień 2010 21:33
Bochusz
Cześć. Spotkałem się z tym produktem całkiem przypadkowo i przeczytałem OWU i Wasze komentarze. Zgadzam się z nimi ,że OWU są nie jasne , nie ma w nich żadnych informacji o opłatach np. za ubezpieczenie jest tylko informacja ze takowe są. Inna rzecz ktoś z Was napisał ,że wpłacając 150 pln/m-c jest gwarancja 39000 po 15 latach z tym że jest obowiązkowa indeksacja 5% , (z nią akurat się zgadzam) ale indeksując te 150 przez 15 lat wpłacisz ponad 40000, cóż to za gwarancja?! Są na rynku produkty gdzie wszystko jest jasne czarno na białym, a tu jest to zagmatwane. A zgodnie z obowiązującym prawem w Polsce Warunki Ogólne oferent ma OBOWIĄZEK wręczyć każdemu klientowi przed podpisaniem umowy vel wyrażeniem zgody co możecie wykorzystać w sporze z nimi. Pozdrawiam
umowa 10.12.2010
22 Sobota, 11 Grudzień 2010 01:57
daniel12
Zacznę od początku kupuje dom mam problem z bankiem deweloper daje kontakt do doradcy brokera on uzyskuje dla mnie kredyt i daje mi umowę AEGON umowę która wiąże się z uzyskaniem kredytu mianowicie 400 zł mc czy to jest możliwe że bank tego wymaga ?
Kumulatus
21 Poniedziałek, 06 Grudzień 2010 13:14
Luiza
mnie dokładnie nikt nie poinformował z warunkami kumulatusa na dodatek natarczywie proponował ten program teraz chce z tego zrezygnowac i są problemy i na dodatek dowiedziałem się że w chwili rezygnacji tracę wszystkie pobrane wcześniej pieniądze jak to możliwe to złodziejstwo! proszę o pomoc
luizka77@wp.pl
No to ja mam lepszy numer!
20 Piątek, 26 Listopad 2010 22:16
kika
Dzisiaj zadzwoniła do mnie pani z Polbanku, która poinformowała, że zadeklarowałam chęć udziału w Kumulatusie w 2009 roku (!!!), ale oni właśnie mają korzystniejsze warunki (15 a nie 20 lat) i ona chciałaby żebym podjęła decyzję.
Problem w tym, że ani nie rozmawiałam z nikim z Polbanku przez telefon (do dzisiaj), ani nie dostałam żadnych dokumentów - w co pani trudno było uwierzyć "bo były wysłane".
Ale ewidentnie mieli ochotę coś ugrać.
Mam wrażenie, że ktoś się wkurzył, że założyli zlecenie po cichu, ale nie zgarnęli żadnej kasy. No bo nikt nie zwinął mi z konta ani złotówki!
Co nie zmienia faktu, że to grubo nie w porządku.
W tym świetle zaczynam się zastanawiać, czy nie wypiąć się na nich ostatecznie i nieodwołalnie.
ktoś tu się źle zastanowił
19 Wtorek, 09 Listopad 2010 15:58
Michał MikeN1200
Do Artek (Niedziela, 19 Wrzesień 2010 21:45)
"Jak dla mnie wszystko jest klarowne, regulamin przeczytałem od deski do deski (...) Odnośnie indeksacji, owszem co rok składka się zwiększa, bo zwiększa się inflacja, zwiększają się też pobory. W przeciwnym razie po 30 latach moje pieniądze straciły by wartość, dla mnie to zrozumiałe, a niektórzy z Was szukają dziury w całym"


Regulamin jest zbyt skomplikowany - mówię to jako ekonomista z wykształcenia, a księgowy z zawodu. Mam porównanie z OWU z Generali - Kumulatus ma regulamin mało zrozumiały, do tego byle jak wydrukowany.

Indeksacja - no tak, tylko, że dotyczy nowych składek, a to, co było już wcześniej wpłacone wypracowuje bardzo niski zysk - z tego co zrozumiałem, to wychodzi poniżej poziomu inflacji. Więc realnie tracisz. Tak, po 30 latach stracisz.
Inwestycja życia ;) - c.d.
18 Poniedziałek, 18 Październik 2010 12:39
Rafał_
Czyli w 1 roku wynosi 150zł, w drugim - 157,50, w 15. - 255,00, w 20. 292,50, w 25. - 330,00, w 30. - 367,50.

Generalnie indeksacja to pozytywna sprawa - poprzez inflację pieniądz traci na wartości, więc z czasem należy zwiększać wysokość składki.

Tylko że w tym wypadku różnica między sumą wpłaconych składek i sumą gwarantowaną zmniejsza się drastycznie.

I tak oto po uwzględnieniu indeksacji otrzymujemy następujące oprocentowanie:
15 lat - 1,00%
20 lat - 1,85%
25 lat - 2,41%
30 lat - 2,84%

Po odjęciu 3% tytułem inflacji okazuje się, że na naszej inwestycji tak naprawdę my tracimy, a zarabiają tylko Polbank i AEGON.

Obecnie bez problemu można otrzymać 3% na zwykłej lokacie (już po odliczeniu Belki), bez konieczności wiązania się na 30 lat.
A jeśli dobrze poszukać, można uzyskać oprocentowanie ok. 5%.

Znam różne programy oszczędnościowe, ale Kumulatus bije większość z nich na głowę ;)

pozdrawiam
Rafał
Inwestycja życia ;)
17 Poniedziałek, 18 Październik 2010 12:38
Rafał_
Dziś zadzwoniła do mnie konsultantka z Polbanku w związku z programem oszczędnościowym Kumulatus.

Oferta na początek wydawała się bardzo interesująca.

Przy składce w wysokości 150zł otrzymujemy następujące sumy gwarantowane:
15 lat - 39 000
20 lat - 63 000
25 lat - 95 000
30 lat - 138 000

Suma gwarantowana zmienia się wprost proporcjonalnie do wysokości składki, np. przy składce 300zł i okresie 20-letnim otrzymamy 128 000 PLN.

Po zrobieniu szybkiej symulacji otrzymujemy oprocentowanie w skali roku (mniej więcej - to nie apteka):
15 lat - 4,70%
20 lat - 5,20%
25 lat - 5,42%
30 lat - 5,54%

Bez podatku Belki. Do tego potencjalny zysk do 40%.

Rewelacyjna oferta - ale... żadnych prowizji ??
No nie możliwe - przecież Aegon i Polbank też muszą na tym zarobić... Coś tu nie gra...

Kilka minut później - po lekturze forów, okazuje się, że składka podlega rocznej indeksacji w wysokości 5%.
[...]
umowa
16 Wtorek, 28 Wrzesień 2010 14:12
Ginka
Też się wstępnie zgodziłam na ten cały "kumulatus" ale po tym co przeczytałam zrezygnuję od razu jak przyjdą mi te całe papiery,zobaczymy czy złodzieje zabiorą mi coś z konta,jeżeli się okaże że tak to poszukam innego banku,bo nie wiadomo co za nowe "atrakcyjne" oferty znowu wymyślą,strach trzymać w takim banku pieniądze.
największy bład mojego życia
15 Poniedziałek, 27 Wrzesień 2010 13:50
Paulina
Pani przez tel. nie przeczytała mi całej umowy tylko powiedziała że jak ją dostanę to się z nią zapoznam. zanim dostałam umowę to już zaczeli mi pobierać kasę, łacznie pobrali mi 400 zł. Napisałam wypowiedzenie ale nie dostałam żadnej informacji czy ją rozpatrzyli, zadzwoniłam dzisiaj na infolinie z zapytaniem co się dzieje z moim wypowiedzeniem a Pani poinformowała mnie tylko że może napisać reklamacje i że pieniądze nie zostaną mi zwrócone bo dopiero po dwóch latach zwracają całą wpłaconą kwotę co mnie bardzo zdziwiło bo podczas rozmowy telefonicznej nie poinformowano mnie o tym. Pani na infolini napisała reklamację i powiedziała, że na odpowiedź czeka się 30 dni bo muszą odsłuchać rozmowę telefoniczną w której wyrażałam zgodę. Jutro przedstawię umowę prawnikowi i powie mi czy da się coś z tym zrobić. Jesli ktoś z Państwa chce się dowiedzieć czego się dowiedziałam to piszcie na @ paulina_oldak86@wp.pl
Kumulatus - zakamuflowane złodziejstwo
14 Środa, 22 Wrzesień 2010 16:34
kf.gorczyca@gmail.com
Wyraziłem ustną, WSTĘPNĄ zgodę na przystąpienie do programu "Kumulakatus" konsultantowi telefonicznemu, niczego nie podpisałem. Miałem oczekiwać na przysłanie pocztą umowy. Okazało się, że najpierw zaczęli mi pobierać z konta pieniądze - 100/miesięcznie, po kilku tygodniach dostałem warunki do zawartej już rzekomo umowy !!! Postanowiłem zrezygnować z tego cudownego programu pomnażania oszczędności i wypowiedzieć tę WYMUSZONĄ podstępnie umowę. Poinformowano mnie, że pobrane środki - 400 zł przepadają !!! Co za złodziejstwo! Proszę innych poszkodowanych w ten sposób o kontakt i wspólne dochodzenie naszych należności.
hhhmmm... zastanawiające
13 Niedziela, 19 Wrzesień 2010 21:45
Artek
Jak zawsze na takich forach można spotkać wypowiedzi negatywne odnośnie jakiegoś produktu, ja chcę to przełamać. Co do Kumulatusa to nie zdecydowałem się od razu, musiałem całą sprawę przemyśleć. Po kilku dniach podjąłem decyzję i skorzystałem z oferty. Zależy mi na długoterminowym oszczędzaniu i tylko takim osobą polecam ten program. Jak dla mnie wszystko jest klarowne, regulamin przeczytałem od deski do deski, a że przez telefon- cóż i z taką sprzedażą wcześniej się spotkałem. Odnośnie indeksacji, owszem co rok składka się zwiększa, bo zwiększa się inflacja, zwiększają się też pobory. W przeciwnym razie po 30 latach moje pieniądze straciły by wartość, dla mnie to zrozumiałe, a niektórzy z Was szukają dziury w całym- było trzeba się dwa razy zastanowić.
Nie wiem jak wy to zrobiliscie
12 Czwartek, 16 Wrzesień 2010 16:22
lukaszszsz
ale ja pierwsza skladke mam oplacic niby 24 pazdziernika. Jest dopiero 16 wrzesnia, a pakiet ma przyjsc po niedzieli. Jest tam na ostatniej stronie formularz rezygnacji, ktory trzeba im przeslac. Skladka nie zostanie pobrana, a umowa bedzie anulowana.
Polbank to zlodzieje!
11 Wtorek, 14 Wrzesień 2010 12:35
emil.gdula@gmail.com
Witam mam taki sam problem jak wszyscy niżej podpisani, w moim przypadku z konta zniknęło 700zl. Pisałem reklamacje, pisałem do samego prezesa i okazuje się, ze wszystkie procedury zostały przeprowadzone prawidłowo, w ich mniemaniu oczywiście:/ zapewniano mnie, że w każdej chwili mogę zrezygnowac i otrzymac wpłacone składki, tylko teraz nikt nie chce się do tego przyznac. Proponuje napisac pozew zbiorowy do prokuratury, dlatego prosiłbym wszystkich zainteresowanych, o przysyłanie maili na mój adres, postaram się to wszystko skompletowac i później wspólnymi siłami stworzymy pismo, które każdy wyśle osobno podając nazwiska wszystkich poszkodowanych, czy też wyślemy jedno pismo w imieniu wszystkich. Nie bardzo znam się na tych urzędowych procedurach:( mój mail: emil.gdula@gmail.com
oszuści
10 Wtorek, 07 Wrzesień 2010 20:53
"wg"
nie jestem w stanie zrozumieć jak mogłam tak głupio się w kręcić...Po rozmowie telefonicznej około tygodnia dostałam wstępną informacje o programie Kumulus, jeśli wprzeciągu 20 dniu nie złożę pisemnej rezygnacji lub w siedzibie Polbanku przyślą mi certyfikat przystąpienia do programu. Wkilka dni później znalazłam się w siedzibie pewna że sprawę rozwiążę szybciutko, Pan również zapewnił mnie że sprawa została załatwiona. Jak wielki było moje zdziwienie, gdy na wyciągu bankowym zobaczyłam pobraną składkę co więcej przysłano mi ten certyfikat przystąpienia do programu. Czym prędzej podążyłam do banku aby sprostować zaistniałą sytuację. i co się dowiedziałam... że rezyganacja nastąpiła w 7 tygodniu po tym jak ją złożyłam i zdąźyli pobrać mi już dwie składki tj. 200 zł. ZŁODZIEJE....OSZUŚCI...Idę jutro do banku i zabieram wszystkie pieniądze z konta.
chyba mega dzidostwo i oszustwo
9 Piątek, 13 Sierpień 2010 14:25
klientka
Wszystko pięknie tylko,że od kiedy zawiera sie umowę telefonicznie? Pewnego dnia WYRAZIŁAM CHĘĆ posiadania owego kumulatus, powtarzam chęć. Miało przyjść pismo,którego teoretycznie nie dostałam...teoretycznie?ponieważ okazało się że mama odebrałai gdzieś włożyła,więc gdy już tę pseudo umowę znalazłam okazało się,że można odstąpić w ciągu 20 chyba dni więc było za poźno...idę do banku i pytam...czy odzyskam pieniądze jeżeli minął czas odstapienia,pracownik Polbanku "tak oczywiście" mówię później się tym zajmę. Jak się okazało ,pieniędzy nie odzyskam tj. jakieś 800 zł Piszę wiec reklamację, pismo dociera 22.08 a pieniądze pobrały się 26 Najlepsze jest to,że Polbank zgania na Aegon a Ci na Polbank ,żenujące.Czy ta umowa przez tel ma jakąś moc prawną . Ja niczego nie podpisywałam,z resztą kto wie ,że akurat w tym momencie byłam w pełni władz umysłowych?
Możemy wystosować wspólne pismo do sądu
meeega zyski
8 Poniedziałek, 02 Sierpień 2010 11:15
Michał MikeN1200
Zgodziłem się przez telefon, bo chciałem zobaczyć dokładnie, na czym polega oferta. Mam już program oszczędnościowy w funduszach inwestycyjnych Generali Omniprofit, więc z ciekawości chciałem porównać OWU. Papiery przyszły po kilku dniach. OWU mało czytelne, 3 byle jak wydrukowane kartki (prędzej kiepskie ksero). Kupa pojęć typu rezerwa matematyczna, by klient się nie mógł połapać. To, co gwarantują, to zwrot wpłaconych składek. Przy 15 latach oszczędzania z najniższą składką (100zł w pierwszym roku) wpłacimy 26,4 tys., a mamy szansę na odebranie 29,8 tys. Tylko, że zakładając średnio 3% inflację to te 29 tys. będzie warte tyle, co dziś 18 tys. CZYLI REALNIE DOSTANIEMY MNIEJ, NIŻ WPŁACILIŚMY!
kumulatus oszustwo jakies
7 Czwartek, 22 Lipiec 2010 14:25
kejti
nikt mnie nie uprzedził,że po upływie iokresu wypowidzenia składając pismo o rezygnacje z kumulatusa nie odzyskam pieniedzy wręcz przeciwnie ?
co ja mam teraz zrobic darowac im mooje 700 zł czy oni sa bezkarni ?
kumulus -przekręt zgodnie z prawem? -nie - to czysta kradzież kasy z konta
6 Wtorek, 13 Lipiec 2010 20:31
ewa1
W marcu zadzwonił do mnie konsultant -nie wyraziłam żadnej chęci ani zgody do przystąpienia do programu -zaproponował że wyśle poczta reklamę programu kumulus .Reklamówka nie dotarła 3 mc. potem czyli 2,07,2010r. dostałam poleconym polisę przystąpienia do programu -moje zdziwienie było ogromne gdzie czytałam że sama osobiście deklarowałam składki i termin ich pobierania z konta. Pierwsza składka pobrana została 01,06,2010 r. samowolnie z mojego konta. Polbank odmówił zablokowania przelewów i odmówił przyjęcia jakichkolwiek dokumentów wyjaśniających sytuację.Nic nie można zrobić są bezkarni muszę czekać tylko na decyzję reklamacyjną -a oni sobie nadal pobierają bez zgody z mojego konta.Wszystkie urzędy umywają ręce -to jest prawo w Polsce !!!! Prawdopodobnie zostanie mi tylko zgłoszenie sprawy do prokuratora -ale jak znam życie oni również stwierdzą ze za mała szkodliwość społeczna. Więc płacze i płacę bo takie mamy prawo
kumulatus
5 Sobota, 22 Maj 2010 17:12
siemano
Najgorsze jest to, ze informuje sie, ze skladka jest indeksowana aby przeciwdzialac inflacji 5% rocznie. To daje znaczny wzrost kwoty raty po kilkunastu latach. I jak na poczatku placi sie powiedzmy 100 miesiecznie to pod koniec programu jest ok 300 zł. Klienci sa
informowani o indeksacji,ale jakos to do nich nie dociera. Po 30 latach tak jak obliczalem mozna zyskac na tym max. 600 zł - troche malo jak na inwestycje zycia. Ludzie nie podejmujcie takich decyzji przez telefon, wiem co mowie bo wlasnie ten produkt sprzedawalem, ale szybko skonyczylem bo klocilo to sie z moja moralnoscia...
a trzymać kasę w grckim Polbanku
4 Czwartek, 29 Kwiecień 2010 23:50
pwl
w tak nie ciekawej sytuacji ekonomicznej Grecji to spory hazard. Co więcej zupełnie nie potrzebny ponieważ jest całe mnóstwo innych banków w Polsce.
...
3 Czwartek, 29 Kwiecień 2010 23:48
pwl
banki i ubezpieczyciele to wielkie korporacje, mają mnóstwo ludzi którzy ich reprezentują w sądzie. Jak prawnika A rudzy sumienie to zatrudniają na jego miejsce prawnika B. I tak jest w kóło. Czas też mają na procesy, bo dzisiaj zaczynają 100 procesów ale kończą 120 jutro i pojutrze podobnie. I biznes się kręci.

W ogóle to czy zwiazek bankw polski robi coś z nieuczciwymi praktykami banków? Czy nakłada na nich jakies kary, czy to wsyztsko jest w gestii UOKIK?
Polbank znowu okazał sie pułapka dla klientów ...
2 Czwartek, 29 Kwiecień 2010 12:54
klient
POLBANK podobnie jak GETIN jest u mnie na Czarnej Liście nieuczciwych praktyk bankowych i wszystkim te banki odradzam !!!
nielegalne
1 Czwartek, 29 Kwiecień 2010 11:07
zaraza
Czyli ten cały proceder jest nielegalny tak? Najgorsze jest to, że z bankami i ubezpieczycielami się nie da walczyć, bo albo nikt nic nie może, albo drogą sądowa...

Dodaj swój komentarz

Autor*:
Tytuł*:
Komentarz:


Doradca tygodnia

Minimum formalności i niska rata kredytu hipotecznego - Skontaktuj się z doradcą
[x]

Ostatni Użytkownik skontaktował się
z doradcą Expander w sprawie: kredyt hipoteczny 19 minut temu.

Skontaktuj się

Newsletter

Alerty bezpośrednio na Twój e-mail?
Zapisz się teraz: