Alert Radzi
Dłużnicy mają swoich obrońców
AlertFinansowy.pl ,    01 kwietnia 2010
 
UdostępnijposrednikNie możesz zaciągnąć kredytu? Zalegasz z płatnościami? Bank nie chce Ci zmienić warunków spłaty zaciągniętego długu? Masz problem z windykacją? Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Na polskim rynku funkcjonuje kilka firm, które specjalizują się w reprezentowaniu klientów z problemami zadłużeniowymi. Pytanie brzmi – czy opłaca się korzystać z ich usług?

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Obrońcy dłużników
Dwie największe firmy, jakie udało nam się namierzyć, to KMPA oraz Centrum Ochrony Dłużników. Obie oferują podobny zakres usług – kontakt z instytucjami, udzielającymi kredytów w sprawie oddłużania bądź odraczania płatności, renegocjacja umów, restrukturyzacja kredytów oraz reprezentacja klientów w postępowaniu sądowym lub komorniczym. Kontakt odbywa się drogą korespondencyjną Dodatkowo KMPA reprezentuje również firmy i zajmuje się czyszczeniem rejestrów w BIG, BIK oraz KRD. Oczywiście za wszystkie czynności trzeba płacić i tak naprawdę sami decydujemy o poziomie ingerencji, świadomi opłat, które musimy wpłacić firmie – bez względu na wynik negocjacji z wierzycielem. 

ING Bank Śląski Kredyt hipoteczny - Okres kredytowania do 40 lat. Atrakcyjne oprocentowanie. Złóż wniosek!

Cennik usług

Centrum Ochrony Dłużników:

Usługa

Cena

Opis usługi

Wariant Start

149

Pełnomocnictwo, analiza sytuacji klienta wraz z przygotowaniem najefektywniejszej możliwości rozwiązania problemu finansowego

Wariant Plus

319

Wariant start + sporządzenie dwóch pism do wybranych przez klienta instytucji

Wariant Super Plus

579

Wariant start + sporządzenie pięciu pism do wybranych przez klienta instytucji

Wariant Open

149 + dodatkowe opłaty

Opcja odpowiednia dla osób mających problemy z dużą ilością wierzycieli i dla osób których zaległości przekraczają 100 000 PLN. Nieograniczona liczba pism. Reprezentacja w postępowaniu egzekucyjnym i korespondencyjnym.


KMPA:

Usługa

Cena

Ilość pism wysyłanych w ramach pakietu (inne usługi)

Pakiet ochronny 1

139

1

Pakiet ochronny 3

309

3

Pakiet ochronny 4

400

4

Pakiet ochronny 6

549

6

Pakiet Open

85 za pismo

Od 7 do 15

Pakiet Open 2

75 za pismo

16 i więcej

Czyszczenie rejestrów

399 netto

Cena minimalna, uzależniona od ilości wpisów oraz typu rejestru

Firmy nie publikują żadnych statystyk odnośnie wyników ich działalności. Przeglądając fora internetowe udało nam się wychwycić zaledwie kilka negatywnych wypowiedzi, sugerujących, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jednak większość opinii jest przychylna, co oznacza, że obie firmy dosyć skutecznie wypełniają swoje obowiązki wobec klientów. Dla wszystkich, którzy chcą się uwolnić z pułapki kredytowej albo po prostu nie potrafią negocjować z bankiem, taki rodzaj usług może być ostatnią deską ratunku. Wówczas warto podjąć współpracę z "obrońcami dłużników", ale nie jest to gwarancja sukcesu. Nikt przecież nie obiecuje gruszek na wierzbie - nie każdy kredyt można restrukturyzować i nie każdą sprawę się wygrywa.

Korzystaliście z usług takich firm? Czy opłaca się wydawać dodatkowe pieniądze na takie usługi?

AlertFinansowy.pl
Wydrukuj Dodaj do:dodaj do wykop.pldodaj do twitter.pldodaj do blip.pldodaj do sfora.pldodaj do kciuk.pl komentuj komentarze

Masz ciekawą wiadomość?

Napisz nam o tym – my to opublikujemy. Gwarantujemy anonimowość!
Komentarze (74)
Zróbcie to sami
74 Środa, 31 Październik 2012 19:56
Piotrek
Nie jest łatwo pisać o tym, że sie ma kłopoty. Jeszcze trudniej jest samemu się za to wziąść. Ja wiem jedno. Banki mnie oszukały ale oszukały mnie też firmy oddłużeniowe. Tam zapłaciłem za analize i tyle. Na usługę mnie nie było stać. I powiem tak jak jesteście cwaniaki to komentujcie sobie jak chcecie. Ja wiem jedno książka Pana Błażeja Drągielskiego i Bożeny Rzyczniak rozjaśniła mi sprawę. Kto chce niech poszuka. Ja ją w sieci współpracującej z empikiem znalazłem. Tytuł: Oddłużanie i Czyszczenie Biku - ZRÓB TO SAM. Zresztą było pisane o niej tutaj. I zrobienie tego samemu było banalne. Tyle z mojej strony. Powodzenia wszystkim
Ludzie bierzcie sprawy w swoje ręce.
73 Czwartek, 13 Wrzesień 2012 11:39
meg
Ludzie weźcie sprawy w swoje ręce. ja napisałam pisma do banków z wnioskami o restrukturyzację .Udało mi się np w DB banku wydłuzyc termin spłaty i ratę zmniejszyć o połowe. Wiem że i tak będę słono płacić ale mam oprocetowanie 9,9 . Jestem zadowolona. żadna firma Wam nie pomoże tylko jeszcze może zaszkodzić.
UWAGA NA KMPA POLSKA I JEJ WŁAŚCICIELA RADCĘ PRAWNEGO
72 Wtorek, 08 Maj 2012 20:26
OSZUKANY
UWAGA NA KMPA POLSKA!!! To jest firma która podaje że właścicielem jest radca prawny i wten sposób zdobywa zaufanie dłużników. Później niby radca mami wspaniałymi oddłużeniami i bierze kolosalne sumy za samą analizę. Jak przeanalizuje to znowu bieże kolosalne sumy bo mówi że w sądzie podważy wyroki. Oprócz tych kolosalnych sum żąda jeszcze podpisania weksla inblanko i nie daje żadnych umów na ten weksel. Jak pójdziecie do inne go prawnika to powie że nie ma żadnej możliwości żaby podważać wyroki i trzeba i tak zapłacić długi. Uważajcie na niego i tą kmpa z krakowa. Sprawdźcie sami czy doradził wam dobrze i czy nie naopowiadła wam bajek żeby wyciągnąć od was pieniędzy.
Co za zbieg okoliczności
71 Sobota, 10 Marzec 2012 00:05
Ciekawy
Cieszę się, że tylu jest zadowolonych klientów COD:) Niemniej zaciekawił mnie niezmiernie rozkład statystyczny pozytywnych postów pisanych o tej firmie.
Przeglądając historię wypowiedzi na forum uderza wręcz częstotliwość takowych, jako że, przez cały rok średnio pojawiał się jeden post o COD, a od 28 lutego do 02 marca (czyli w okresie 4 dni) pojawiło się ich nagle aż 6! Czyli nastąpił wzrost zainteresowani komentowaniem firmy o jakieś 4500 %!
Gratuluję pr-owcom COD:)
nadzieja
70 Piątek, 02 Marzec 2012 14:06
nowy
Cieszę, się że tak się ciepło wypowiadacie o Centrum - liczę, że mnie też pomogą:)
dla_zadłużonych
69 Piątek, 02 Marzec 2012 02:02
miki000
nie dodałam, że jej pomogli:)
dla_zadłużonych
68 Piątek, 02 Marzec 2012 02:00
miki000
Witam wszystkich forumowiczów. Szukałam od dłuższego czasu rozwiązania problemów finansowych przyjaciółki i przekopałam cały internet! Znalazłam między innymi wywiad, którego Centrum udzieliło dla Przeglądu. http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/windykatorzy-kontra-dluznicy - skoro media pytają ich o zdanie, to chyba są faktycznie najwięksi
pomogli
67 Czwartek, 01 Marzec 2012 09:23
dammi
Ja uważam, że mi pomogli. Odczuwam wyraźnie polepszenie mojej sytuacji, po podjęciu współpracy z nimi. Może miałam szczęście i obsługiwał mnie dobry prawnik, ale jak wszyscy są jak Pan Karol, to warto! Nie poddawajcie się, warto walczyć z bankami!
nowy
66 Środa, 29 Luty 2012 14:23
nowy
Czytałam opinie o Centrum i postanowiłam się u nich oddłużyć. Po rozmowie z konsultantem sprawiają wrażenie kompetentnych i profesjonalnych. Poczekamy na efekty, na razie jestem pozytywnie nastawiona.
CO????
65 Wtorek, 28 Luty 2012 10:48
helena
Po co piszecie, takie rzeczy? Mnie COD nie zdziałał w prawdzie cudów, ale mężowi nie zlicytowali naszego domu!!!!! Za kilkaset złotych!!!! Może, jakąś sprawę zawalili, ale mnie pomogli
Uwaga na Centrum Ochrony Dłużnika!!!
64 Czwartek, 02 Luty 2012 21:21
oszukany
Uważajcie na COD - oni nabierają ludzi masowo. Współpracują ze stroną ebroker.pl ktora nagania im klientow, a oni podpisuja umowy, zabieraja pieniadze i nic nie robia.
Przez wiele miesiecy nic nie zrobili, a jak powiedzialem o tym w Klinice Oddluzeniowej do której zglosilem sie po pomoc pozniej, to powiedzieli mi ze ten COD to naiciagacze.
Dlatego ostrzegam wszystkich - UWAŻAJCIE NA COD. NIE DAJCIE SOBIE ZROBIC WODY Z MOZGU. ONI POMAGAJA JEDYNEI OPROZNIC TWOJA KIESZEN.
Nie ma to jak spółka
63 Niedziela, 22 Styczeń 2012 00:43
Fuszerka
Nie ma to jak spółka ... A mówiły jaskółki.
I tak to teraz oszukany i pozbawiony swojej firmy wspólnik pisze poradnik krytykując swoje ukradzione mu dzieło. Ale się odegrał na bolcu i paciorku, no no ... Takie te firmy właśnie są że sami cwaniacy i uczciwego ze świecą szukać.
Do ktosia
62 Wtorek, 03 Styczeń 2012 23:07
Andrzej S
Drogi ktosiu, jakbyś szerzej zainteresował sie tematem to zauważyłbyś że Błażej Drągielski to założycziel Centrum Ochrony Dłużnika. Wystarczy wpisać jego nazwisko w googlach i wyskakuje wszystko... Rozumiem, że twojej firmie i w dobrej wierze twojego interesu jest to by maksymalnie zdeklasować ten poradnik, ponieważ każdy kto go kupi nie będzie musiał korzystać z usłyg twojej firmy. Ja osobiście zastosowałem sie do rad zawartych w poradniku i zganij co? Okazało się że faktycznie można się dogadać z bankami. A wcześniej jedna z firm oddłużeniowych wyceniła mi wysłanie kilku pism na prawie tysiąc złotych. Nie mówie że efekty są znakomite, nadal mam problemy ze spłatą długów, ale przynajmniej mam te kilka stówek nadal w kieszeni.
Gratuluje Panu Andrzejowi S
61 Wtorek, 03 Styczeń 2012 14:06
Ktoś
Krytykuje Pan PR firm oddłużeniowych i je same że nie działają, a sam reklamuje Pan jakiś poradnik. Z tego co wyczytałem na stronie którą Pan podał, to autor tamtego poradnika był właścicielem jakiejś firmy oddłużeniowej, a skoro one nie działają to mam pewne wątpliwości co do skuteczności porad które zostały w tym poradniku opisane.
Gratuluje prężnie działającemu PRowi firm oddłużeniowych
60 Piątek, 16 Grudzień 2011 23:08
Andrzej S
Tak w skrócie. Czytam te wypowiedzi i widzę, że większość jest ładnie spropagowane przez PRowców firm oddłużeniowych. Najlepiej zastraszyć wszystkich jakie to oddłużanie jest trudne by szybciutko do was przelewali kase :D. Brawo! Prawda jest taka że chętnie chciałbym zobaczyć statystyki spraw załatwionych przez wasze firmy. Do rzeczy. Zamiast naiwnie wierzyć że jak wpłacicie im to 500 czy 800 zł i za was wszystko załatwią.
Windykatorze!
59 Poniedziałek, 03 Październik 2011 15:42
Rozbawiony
Windykatorze! Nie pisz ludziom głupot o pralkach - nikt ich z domu nie wyniesie bo są jak reszta sprzętów gosp. dom. wyłączone spod egzekucji.
Dogadaj się z windykatorem :) - on powie ci wszystko żebyś cokolwiek zapłacił - będzie straszył, prosił, przekonywał, obiecywał etc.
Dlaczego? Bo ma badziewną pensję w swoim banku / firmie windykacyjnej i nakłamie ile wlezie, żeby dostać prowizję od rzekomo ściągniętych kwot. Normą są "ugody na gębę" i postępujące po nich egzekucje. Windykator weźmie prowizję a restrukturyzacji / ugody nie załatwi (są wyjątki czasem ale rzadkie). Czemu? bo na tym nie zarabia, bo straciłby szansę na dalsze prowizje i w końcu bo nie może. Windykator to na prawdę ktoś na samym dole drabiny urzędniczej w banku i zazwyczaj nie ma umocowania do zawierania ugody w imieniu banku. Jeżeli chcecie aby umowa była faktycznie obowiązująca - to niech ją wan da na piśmie, koniecznie w oddziale banku.
A windykatorzy piszą, że firmy prawnicze są nie potrzebne bo ich reprezentacja utrudnia im pracę - jak jest ugoda bądź restrukturyzacja z bankiem (bądź innym wierzycielem) to sprawa wycofywana jest z windykacji i windykator nie zarabia, jak dłużnik może porozmawiać z prawnikami to dowie się szybko że windykator to gość bez żadnych uprawnień i możliwości skutecznego działania - skutecznie działań może dopiero komornik ale to już inna bajka.
Gdyby firmy windykacyjne (niektóre już tak robią) dążyły do faktycznie polubownej spłaty zobowiązania w dłuższej perspektywie, to takie firmy nie miałyby tak wielu klientów konsumentów, ale że polska windykacja to brak etyki, rabunek, a czasem także oszustwo i przede wszystkim brak poszanowania długoterminowych interesów wierzycieli.
dłuznicy
58 Środa, 28 Wrzesień 2011 09:22
dłużnicy
Nie liczcie na cud tylko sami zacznijcie działać i dbać o swoje sprawy. To przez wasze lenistwo i zaniedbanie problemu nie możecie sobie teraz poradzić. A psełdo firmy wam nic nie pomogą. Tylko wyciągną z was ostatnie pieniądze i powiedzą przykro mi nic nie można zrobić.
długi
57 Środa, 28 Wrzesień 2011 09:09
długi
Drodzy dłużnicy nie szukajcie pomocy po żadnych firmach oddłużeniowych bo to jedna wielka ściema, firmy windykacyjne, które was gnębią też można przystopować i dogadać się. Komornik tez człowiek i dogadać się można. Jeśli się pożycza oddać też się musi i nikt od tego nie ucieknie. Ja mam komornika a nawet pięciu na poborach i trudno żyje nikt mi pralki nie wyniósł z domu nawet do mnie nie przyszli w odwiedziny. Z krukiem się dogadałam z innymi też. Jak ktoś z firmy windykacyjnej dzwoni i mnie straszy to mówię, że mam komornika i nawet wpłata 50 zl miesięcznie im wystarcza. Ludzie nie dajcie się zwariować. Mamy kryzys windykacja też musi z czegoś żyć. Mam 200 tyś długu w bankach. Spłacać będę cale życie. Straciłam firmę dochody i się zaczęło. Ale żyć trzeba dalej.
No to się dowiedziała
56 Środa, 17 Sierpień 2011 23:12
prek
No to się dowiedziała:) Czasami lepiej siedzieć cicho bo takie niewinne zagajenie tematu może się właśnie tak skończyć.
oddluzanie
55 Środa, 10 Sierpień 2011 20:48
mariuszgrzegorz
Oni nic nierobia ,pani z ktora mam kontakt od poczatku ,mnie przekonywala ze wszystko na dobrej drodze ,od 3 tygodni ta sama regolka ,klamie ,do mojego prawnika niemoge sie dodzwonic od 3 tygodni ,,,ZLODZIEJE I OSZUSCI ,WYLUDZILI TYLKO PIENIADZE ,UMOWY MI POWYPOWIADALY BANKI ,I NIC NIEZROBILI ,DZIADOSTWO ,I OSZUSTWO
czy ktoś korzystał z usług?
54 Środa, 20 Lipiec 2011 22:21
zainteresowana
czy ktoś korzystał z centrum oddłużeniowego Promesa z Nowego Targu? jeżeli tak to czy są rzetelną firmą i można im zaufać???????
Brak rzetelności
53 Czwartek, 07 Lipiec 2011 23:51
Skuter
Korzystałem z usług COD i nie polecam. Napisali mi, że mam już czysty BIK i moge bez problemu wystąpić o kredyt. Poprosiłem o potwierdzenie w formie raportu. Pani oświadczyła, że przy rozpatrywaniu wniosku o kredyt mnie sprawdzą i będę miał potwierdzenie. Zawarłem zatem umowę przedwstępną, wpłaciłem zaliczkę, wystąpiłem o kredyt, ponosząc uprzednio koszty operatu szacunkowego i zgromadzenia innych niezbędnych dokumentów. Decyzja banku- odmowa. Powód- wpis w BIK- u ( ten rzekomo negocjowany z bankiem i usunięty). Zadzwoniłem do COD, by przesłali mi odpowiedź z banku, który dokonał wpisu. Po kilkunastu telefonach dopadłem panią, prowadząca moją sprawę. Po 2 dniach przesłała mi na maila rządane pismo. I tu- niespodzianka- pismo nie dotyczy ani mojej umowy ani tez mojej osoby. Od tej pory kontakt z COD zerowy. Okazuje się, że osoba, prowadząca moją sprawe już nie pracuje. Podają mi inne numery kontaktowe, niestety- nieprawdziwe ( do osób prywatnych z COD niezwiązanych). Pieniędzy za usługę nie zwracają. Nie dajcie się na nich nabrać. To zupełne oszustwo.
dluznicy
52 Czwartek, 05 Maj 2011 08:56
amk

Dobrze,ze mozna pomoc drugiemu czlowiekowi, kiedy ten ma klopoty z Bankami, ale znam takich,ktorzy maja te klopoty na wlasne życzenie, czy takim warto pomagac, jesli oszukuja swiadomie kazdy Bank? Biora kredyty,ktorych nie maja nigdy zamiaru splacac?Ukrywaja sie,podrabiaja podpisy, wyludzaja, czy takim tez nalezy sie pomoc???No nie wiem.A takich kombinatorow jest cala masa,ogladam TV i widze co sie wyrabia.Pomagac moim zdaniem nalezy tym,ktorzy naprawde sa na zyciowym zakrecie,sa zdani na siebie,a sa uczciwymi, pelnowartosciowymi ludzmi.To moje skromne zdanie, chyba wiekszosc sie ze mna zgodzi. Wszystkiego najlepszego.
Nasze Banki
51 Środa, 27 Kwiecień 2011 11:06
grzeczny
Niestety z Bankami bywa roznie,raz tez tak mialem,co wlozylem karte do bankomatu i czekalem juz na forse,karte mi odrzucalo i tak przez kilka razy.Ani nie mialem pieniedzy,ani innych informacji.Po jakims czasie okazalo sie,ze w bankomacie nie bylo w ogole pieniedzy.Nawet nie raczyli sprawdzic,zeby poinformowac o tym klientow.A ile nerwow sobie zepsulem,to moje.Mam jakis uraz,zawsze obawiam sie,ze mi albo polknie,wtedy,kiedy Bank bedzie nie czynny,albo zgina mi pieniadze.Ale to tylko moze ja tak mam.Inni moze maja wiecej szczescia i odwagi.Pozdrawiam.
COD zajmuje się .........
50 Wtorek, 01 Marzec 2011 10:52
DAD
Witam,
po pierwszym kontakcie z ebroker wszystko wyglądało zachęcająco. Jednak to co czytam na forach to już kpina. COD nie robi nic inne jak tylko anonimowo przechwala się jaką to nie jest wspaniałą firmą. Tych zadowolonych jest naprawdę tylko kilku. Reszta to korespondencja COD COD COD COD.
Prawda
49 Poniedziałek, 28 Luty 2011 20:00
Jacobs
Kłamię? Śmiałe oskarżenie... Szczególnie biorąc pod uwagę, że specjalnie dla sprawdzenia wiarygodności poniższych zarzutów sprawdziłem i działają w wyszukiwarkach i formularzach kontaktowych na ww. stronach, jako partner zajmujący się oddłużaniem i poradą dla ich Klientów. Każdy to przecież może psrawdzić...

Poza tym bardzo mnie ciekawi gdzie to się dozdzwoniłeś, do jakiego działu i kto udzielił Ci tak bez problemu takich ifnormacji. Każdy choć trochę rozumny człowiek doskonale wie, że do takich firm to co najwyżej do sekretariatu się dodzwonisz, dalej już ciężko, więc chętnie dowiem się kto udzielił Ci takich nieprawdziwych informacji? Pani z infolinii?
Eeeee
48 Czwartek, 24 Luty 2011 00:30
Misio
No przestań w końcu kłamać! Ja też sprawdziłem bo chciałem zostać klientem cod-u a wątek mnie zaciekawił. I w wp nikt o nich w ogóle nie słyszał a w expanderze owszem słyszeli ale nie współpracują.
W krd to są tylko klientami - bo podpisali umowę taką jak każdy inny podmiot, to samo infomonitor a bik też ich nie zna.
To tak marketingowa ściema dla głupców - napiszemy że jesteśmy wielcy i wszystkie znane przedsiębiorstwa z nami współpracują to będziemy wiarygodni. Jedyny podmiot z ich strony który się przyznaje do jakiejkolwiek umowy to jakiś ebroker - cienka porównywarka kredytów z krakowa bodajże, która naśladuje comperia.pl a jej twórcy sądzą (jakże mylnie) że zrobią jej konkurencję,
Być może się mylę i panie z którymi rozmawiałem nie wiedzą z kim współpracują ich firmy. Jak ktoś ma wątpliwości niech dzwoni do centrali expandera, wp, krd, biku itd.
A chwalenie się płatną reklamą w wp to na prawdę żenujące jest.
Nie mam pojęcia czy ich usługi są dobre czy nie ale ściemy z internetu mają opanowane do perfekcji. Ja nie skorzystam z tej firmy na pewno.
Sprawdziłem - nie prawda!
47 Sobota, 19 Luty 2011 15:04
Jacobs
A przepraszam gdzie do Wp dzwoniłeś? Wystarczy wejść na właściwą stronę wp i sprawdzić, że współpracują, na Expanderze też. Aż mnie wkurzył ten zakłamany post i sprawdziłem.

Po pierwsze nie jestem ekspertem, ani nie wiem wiele w tym temacie, ale współpraca mogła być tymczasowa bo na stronie www.wp.pl rzeczywiście była wstawka z COD:

http://www.cod.org.pl/biuro-prasowe,centrum-ochrony-dluznika-w-wirtualnej-polsce.html

Poza tym na expanderze nie działają otwarcie z wielką reklamą, tylko wypełniając ich formularz zgłoszeniowy o oddłużenie i pomoc, jest on przesyłany do COD - wiem bo dzwoniłem.

Więc coś nie wyszło Ci to oczernianie.

A to, że czyjeś dane są utajnione to również jakaś ściema. Osoba świadcząca usług ma obowiązek ujawniania swoich danych, a jeżeli ona nie chce, to na pewno robi to rejestr, w którym firma jest zgłoszona. To takie proste..

Wystarczy chcieć, a nie szukać sensacji i próby oczernienia, gdzie tylko się da.
Zalecam ostrożność
46 Niedziela, 06 Luty 2011 21:39
Ksywy macie jakieś chore
To Centrum jest jak dla mnie co najmniej podejrzane. Piszą na stronie, że współpracują z wp.pl - ale na wp nie ma nigdzie linków do nich. To samo expander - pytałem telefonicznie centralę (bo wcześniej mój znajomy doradca z expandera twierdził, że nie zna w ogóle tej firmy) i usłyszałem, że z tym centrum ochrony dłużnika nic ich nie łączy ... mi powiedzieli jak dzwoniłem, że współpracują i to samo mają na stronie. Zapaliła się czerwona lampka - zadzwoniłem do wp - bo przecież mogłem coś przeoczyć ... i też nie współpracują - usłyszałem.
Na stronie piszą o jakimś zarządzie - a raport z krd, którym się chwalą też na stronie, dotyczy spółki cywilnej - ta nie ma zarządu.
Główny "expert" i "autorytet" - wspólnik spółki - nie ma najprawdopodobniej nie tylko prawniczego ani ekonomicznego wykształcenia, ale nawet wyższego w ogóle - sądzę tak bo informacji o ukończeniu aplikacji i studiów tego Pana są w firmie utajnione i nie można ich w żaden sposób uzyskać pomimo zapewnień że jest doświadczonym prawnikiem i ekspertem od postępowań mediacyjnych.
Ja już nie skorzystałem - dziękuję. Załatwiłem swoje sprawy przez kolegę - adwokata - z Poznania, lub sam. Nie wiem jaki poziom mają ich usługi, ale jak ktoś podaje same nieprawdziwe informacje to powinno zastanowić. Sprawdźcie sami.
No niby tak...
45 Czwartek, 03 Luty 2011 19:46
TyTyTy
JaJaJa, niby coś w tym co piszesz jest. Tylko człowiek, który ma mało kasy chciałby pomocy niekoniecznie płatnej. Nawet jeżeli rzeczywiście muszą wykonać tą analizę, żeby przekonać się, czy są w stanie pomóc.
Analiza jest dla nich!
44 Czwartek, 27 Styczeń 2011 18:43
JaJaJa
Rozmowa widzę na chwilę ucichła, więc może skorzystam z okazji, że nikt tu z nikim wreszcie nie wojuje i napiszę tym naprawdę zainteresowanym, że analiza nie jest usługą dla Klienta, która od razu daj efekty. To trak naprawdę proces przeprowadzany dla firmy. Przecież żaden normalny i szanujący siebie i Klienta prawnik nie podpisze umowy o współpracy nie znając wcześniej dokumentacji i sytuacji Klienta. To właśnie dla niego jest ta analiza... Czy to tak trudno niektórym zrozumieć...? :)
Do PRAWIE KLIENT
43 Piątek, 10 Grudzień 2010 21:05
Teofil
Po pierwsze to w końcu Klient czy prawie Klient? Bo się gubię... Po drugie moje zdanie na ten temat jest bardzo krótkie. Nikt nikogo nie oszukuje, Każdy idąć do COD, czy jakiejkolwiek innej firmy pyta co jest w cenie usługi, szczególnie jeżeli ma długi i każdy grosz jest ważny. Ja tak w każdym razie robię i doskonale wiedziałem co jest w cenie analizy. Trzeba tylko umieć rozmawiać z ludźmi i się ich nie bać.
Do pracownika COD
42 Czwartek, 02 Grudzień 2010 14:06
prawie klient
Analiza to coś w co wkłada się pracę i podaje się w niej konkluzje i wnioski uzyskane na podstawie otrzymanych informacji. Wynikiem analizy jest otrzymanie informacji, które bez dokonania tejże analizy nie są znane bądź zupełnie oczywiste.
W tym przypadku zarówno konkluzje jak i wszystkie zwracane informacje są oczywiste - to po prostu przepisane dane otrzymane od naiwnego klienta. Więc trudno to nazwać analizą. To po prostu próba zarobienia na koszty prowadzonej działalności (i być może także zysk), bez względu na wykonywanie usług - to inaczej taka opłata rejestracyjna. Jest to zgodne z prawem, ale w moim przekonaniu mało etyczne - ponieważ klient liczy na otrzymanie informacji, wiedzy, konkluzji który nie zna i liczy że będą one wynikać z wiedzy i doświadczenia podmiotu prowadzącego taką analizę (ja tak przynajmniej liczyłem). Tak jednak nie jest. COD nie wkłada żadnej wiedzy, doświadczenia a co najwyżej minimum pracy (gora 2 minuty) aby przenieść znane elementarne dane do tabelki. W analizie nie ma nic czego by klient w oczywisty sposób nie wiedział. Tak więc jest to zawoalowana opłata rejestracyjna, nie analiza i powinna być bezpłatna bądź wykonywana dopiero po wykupieni usługi, bądź powinna nazywać się po prostu -"oplata rejestracyjna". Sam się przejechałem na tej analizie i poczułem się jak debil - zapłaciłem za zupełnie nic - bo świadczenie COD w zakresie "analizy"jest żałosne.
Oczywiście rozumiem, że jest to sposób na utrzymanie biura, telemarketerów i telefonów, rozumiem też że strona wirtualnej polski ebroker.pl, chce zarabiać na klientach COD bez względu na dokonaną faktycznie usługę. Model jest dla COD i wirtualnej polski świetny - ale ja się czuję oszukany i każdy kto taką "analizę zamówi" tak się poczuje. Ten model jest bardzo krótkofalowy i ja na pewno nie skorzystam z innych usług bo boję się pomyśleć co otrzymam w zamian za moje pieniądze.
Teofil
41 Czwartek, 02 Grudzień 2010 09:47
Bzdura
Zażenowany, nie rozumiem Twojego oburzenia. Masz pretensje do firmy, która zarabia na tym, za co ludzie chcą płacić. Jeżeli jest im to do czegoś potrzebne i rzeczywiście daje efekty, to dlaczego pretensje do firmy, że ludzie korzystają z jej usług. Poza tym analiza to wstęp do dalszego działania, a to już rzeczywiście daje efekty. Więc TEGO szumu nie rozumiem.
Spam na maksa
40 Niedziela, 28 Listopad 2010 02:52
Zarzenowany
Jakiego szumu? Nudzący się pracownicy piszą posty i to jest ten szum? Przecież widać od razu, że taki "szum" to robią firmy których nie stać na reklamę. Papier wszystko przyjmie - forum też. To na prawdę żenujące jak można pisać o sobie tyle pochlebstw - podczas gdy zdziera się z zadłużonych ludzi ostatnie pieniądze za .... analizę zadłużenia. Czyli to samo co robiła kiedyś klinika finansowa - zestawienie miesięcznych obciążeń i miesięcznych kosztów w tabelce. Rozumiem płatność za efekt, rozumiem za należyte wykonanie, ale nie rozumiem za taką "analizę", która z jakąkolwiek pracą czy wiedzą nie ma nic wspólnego. Oczywiście że to najlepszy model prowadzenia działalności - przychody bez względu na podpisanie umowy i bez żadnych prawie kosztów własnych. Wystarczy zestawić dane przesłane przez klienta i mu odesłać w ładnej tabelce. Ale tak to długo się nie da zarabiać.
Okaże się
39 Piątek, 26 Listopad 2010 14:01
Janina
A ja nie wiem jak działają, nie wiem czy mi pomogą, nie wiem czy rzeczywiście będą skuteczni jak tu niektórzy piszą, czy może będę wściekła i niezadowolona. Poczytałam o nich w necie i stwierdziłam , że skoro wokół jakieś firmy jest tyle szumu, to nie mogą sobie pozwolić na odwalenie fuszerki, za dużo ludzi na nich patrzy ;) Poza tym pierwsze wrażenie jest pozytywne, oby tak dalej. Odbierają telefony, nie tak jak w innych miejscach, traktują Klienta jak Klienta a nie jak przybłędę czy menela bez pieniędzy... To wystarczy dla kogoś z takimi problemami jak ja...
zadowolona
38 Piątek, 19 Listopad 2010 15:30
JaJaJa
Nie znoszę tych internetowych kłótni i oszczerstw. COD nie są źli. Robią to za co się im płaci, ludzie sami się do nich zgłaszają, nikt ich przecież do tego nie zmusza. O co tyle szumu?
Obiektywny?!
37 Wtorek, 16 Listopad 2010 19:51
Jacobs
I to ma być obiektywizm? Że jesteś zrażony lub masz w tym inny interes i uparcie dążysz do spłaszczenia tej firmy.

Znam ich, nie są moimi pracodawcami, jeżeli od razu o tym myślisz. Zwyczajnie są znani, to i ludzie korzystają z ich usług. Jak widać z powodzeniem.

To źle?

I gdzie jesteś Obiektywny?...Mylisz to raczej z subiektywną oceną...
Straszny SPAM!!!
36 Sobota, 06 Listopad 2010 13:21
Obiektywny
Okropny jest poziom spamu na tym forum. Ciągle piszą tu pracownicy COD i każdego swojego niezadowolonego klienta próbują przerobić na konkurencję. I nawet nie kryją się że są pracownikami tej firmy.
Żal po prostu ....
mi cod pomógł
35 Czwartek, 04 Listopad 2010 19:45
michal22
Mi cod pomógł. Jestem im wdzięczny. Trafiłem do nich ze strony ibroker i oprócz opłaty za analizę nie pobrali żadnych innych opłat, a osoba z którą rozmawiałem poleciła mi kredyt konsolidacyjny u ich współpracownika w Warszawie. Wniosek przeszedł i problemy się rozwiązały.
Szczerze?
34 Środa, 03 Listopad 2010 16:25
Jacobs
Są ok. Nie przejmuj się tą burzą. Każdy musi się wyszumieć...
Co z tym COD?
33 Poniedziałek, 25 Październik 2010 16:57
Krzysztof_z_Krakowa
O co chodzi z tym COD?? Mnóstwo tu krytyki, przekrzykiwania się i oszczerstw. O COD czytałem wiele nieprzychylnych opinii o artykułów w sieci. Odradzałem nawet szwagrowi skorzystanie z ich usług, ale nie posłuchał. W rezultacie może nawet dobrze, bo narazie wszystko idzie dobrze. Jeżeli jest tu ktoś, kto rzeczywiście ma do powiedzenia coś mądrego o tej firmie to bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam,
Krzysztof z Krakowa
A jednak konkurencja
32 Sobota, 23 Październik 2010 15:47
GreenMeen
Mówię o pójściu do sądu w sprawie próby "wepchnięcia" prywatnej pożyczki w firmie oddłużającej... Bo dość to naciągana historia. Ale wiadomo, że nie prawdziwa...i wiadomo kto ją napisał... Więc bez komentarza...

W kwestii prywatnych pożyczek nic do nich nie mam, każdy ma swój rozum. Jedynie niektórym osobom nie powinny być one proponowane w niektórych sytuacjach.
Do sądu?
31 Sobota, 16 Październik 2010 14:59
Ziuta
Do sądu? A co jest nielegalnego w prywatnych pożyczkach, żeby iść do sądu. Przecież to zwykła, zgodna z prawem umowa cywilnoprawna, której ustawa o lichwie przecież nie obejmuje. Nie interesują mnie te wasze oddłużania, ale pożyczki prywatne sprzedają się świetnie w ostatnim roku i zapewniam że są legalne, co gwarantuje swoboda zawierania umów i brak odmiennych regulacji szczegółowych.
Klient? A może konkurencja? :)
30 Wtorek, 12 Październik 2010 10:11
GreenMeen
Drogi Kliencie...Wzruszyła nas Twoja historia, pojawiająca sie tu akurat po pozytywnym komentarzu o firmie z 8.10. Czujność konkurencji jest na najwyższym poziomie. Już od dłuższego czasu widzę co dzieje się w internecie w związku z COD. Każdy pozytywny komentarz jest od razu negowany, dosłownie z prekością światła i to nawet na forach gdzie nikt dawno nie zaglądał... Interesujące. Swego czasu sam współpracowałem z tą firmą. Właśnie dlatego, że ich znam z doświadczenia tak zainteresowało mnie działanie konkurencji i funkcjonowanie forów na ich temat.... Nie będę się wypowiadał o jej skuteczności bo i tak od razu jakiś czujny pracownik konkurencji odwróci kota ogonem i wyjdzie, że jestem nienormalny, a oni wcale nie pomogli, tylko uśpili moją czujność, czy coś... A skoro Tobie drogi Kliencie chcieli wepchnąć prywatną pożyczkę, trzeba było z tym do sądu iść, skoro masz problemy finansowe, kasa by się przydała, nieprawdaż??
Ja nie mam do tego COD zaufania
29 Sobota, 09 Październik 2010 13:12
Klient
Jestem z Wieliczki więc przyjechałem do tego COD osobiście, bo wszystkie te firmy wydają mi się jakieś podejrzane, ale żonie mówili takie piękne rzeczy przez telefon, ze postanowiłem sprawdzić.
Mały lokal, dwóch pracowników i właściciel z kolczykiem w brwi. To już nie wzbudziło zaufania. Poziom wiedzy mojego rozmówcy był niski co najmniej - nie potrafił jednoznacznie odpowiedzieć na proste pytania a po konsultacji ze znajomym adwokatem okazało się, że na dodatek się pomylił i to w kilku sprawach. Prosiłem o rozmowę z prawnikiem ale właśnie, żadnego nie było w biurze... Jak dzwoniłem to też nie było nigdy ...
Może działają skutecznie - nie wiem. Ale ja nie powierzyłbym im moich spraw, bo wydaje się, że się na nich w ogóle nie znają.
I jeszcze na dodatek pracownik chciał mi wcisnąć w rozmowie jakąś pożyczkę "prywatną' pod hipotekę - chociaż mówiłem że nie mam domu i nie chcę lichwy.
Swoje sprawy załatwię już sam.
Nie ma źle
28 Piątek, 08 Październik 2010 12:39
Gregor
Czytam czytam i oczom nie wierzę. Spam przeplatany nielogicznymi wypowiedziami i szukający pomocy człowiek głupnie. Nie rozumiem. COD to solidna firma, choć nie wiem tego na szczęście z własnego doświadczenia.
Przysłowia są mądrością narodów:)
27 Piątek, 23 Lipiec 2010 01:50
Obiektywny
Kto sieje wiatr ten zbiera burzę:)
Opinia czy spam?!
26 Czwartek, 22 Lipiec 2010 14:55
Jann
No pięknie, od razu widać, że większość nieprzychylnych komentarzy o Centrum Ochrony Dłużnika rozsyła konkurencja. Znajomość wszystkich możliwych postów, tekstów i komentarzy w całym internecie wzorowa. Tylko co z tego? Ludzie wchodzą tu żeby poczytać opinię o firmach, a nie mieszać się w kłótnie. COD działają ok, i nawet to co się tutaj dzieje im nie zaszkodzi.
No pewnie:)
25 Wtorek, 13 Lipiec 2010 02:18
Taaak
Oczywiście COD to świetna firma .... Tylko na reklamę ich nie stać i śmiecą po forach...
Na Gazecie.pl już się przestali reklamować (czytaj spamować) bo nawet moderator ich wykpił:) Ale jak się nie ma na promocję to jakoś trzeba sobie radzić. Szkoda tylko, że konkurencję (znacznie większą) pomawiają. To nie przyciąga klientów tylko coś zgoła innego.
o co chodzi?
24 Poniedziałek, 12 Lipiec 2010 17:08
Kopciuszek
Nie do końca rozumiem o co tutaj chodzi? Wszyscy wszystkich krytykują i obrażają, COD to dobra firma, bez względu na to czy ktoś na forum stwierdzi, że wyczytał o nich to czy tamto. Przecież istnieją ludzie, którzy korzystali z ich usług i im pomogli. A że na fora wchodzą zwykle Ci niezadowoleni, żeby ponarzekać, to czasami trudno znaleźć pozytywne opinie. Ludzie, to tylko internet, nie wyrocznia.
A jednak...
23 Piątek, 25 Czerwiec 2010 18:33
Jimmy
Poppy, nie oczerniam nikogo. Nie miałeś podpisu Pana Konrada na dokumentach, Twoja broszka. Udało Ci się załatwić swoje sprawy u nich tak jak chciałeś- gratuluję, Twoje szczęście i nic mi do tego. Ale nie podoba mi się takie oszukiwanie ludzi, wprowadzanie ich w błąd,podawanie się z kogoś kim się nie jest. Jeżeli ta firma chce coś rzeczywiście zdziałać musi zrezygnować z takich ludzi!!!
eeee ziomek!
22 Środa, 16 Czerwiec 2010 16:37
ktoś
Ziom z Sioły twoj post naprawde duzo wnosi do tematu... zenada... akurat majac klopoty finansowe bardzo interesuje mnie czym sie intersuja wlasciciele tych firm. teraz jak patrze na te posty to kazdy nowy wydaje sie byc napisany albo przez cent. och. dlu. lub kmpa.
Ja nie narzekam
21 Środa, 16 Czerwiec 2010 16:18
Poppy
wg mnie KMPA to rzetelna firma. zleciłem im 4 banki i pomogli mi w każdej sprawie. obsługiwał mnie właśnie sławny tu już Pan Konrad. A jeśli chodzi o podpis na pismach, czy pełnomocnictwach to jeśli rzeczywiście ktoś je widział i miał z nimi do czynienia to sam się przekona, jak one wyglądają, u mnie nie ma mecenasa w podpisie. więc bardzo proszę NIE OCZERNIAĆ OSOBY KTÓRA POMOGŁA MI wyjść ze strasznych problemów finansowych. A konkurencja niech zmieni sposoby zdobywania klientów,bo takie posty na forach są drażniące w oczach klientów, którzy i tak nie mają pieniędzy.
COD jest super!
20 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 19:17
Ziom z sioły
Oczywiście COD jest najlepszy. Tam siedzą prawdziwi fachowcy:) W nazwie spółki są oczywiście nazwiska więc pozostaje sprawdzić samemu wiek i wykształcenie wspólników:) Mają też super osiągnięcia - piszą opowiadania fantasy:), uprawiają ambitne sporty:) i lubują się w amatorskim pisaniu postów:). Nie będę się rozpisywał więcej o ich osiągnięciach zawodowych, naukowych i biznesowych:) Każdy przed podpisaniem umowy może dokonać weryfikacji samodzielnie, dane wspólników to informacja jawna:). To prawdziwie godni reprezentanci w kontaktach z profesjonalnymi podmiotami:).
Przestroga
19 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 16:52
Jimmy
Ja jedynie ostrzegam. Skuteczność to nie wszystko. Jeżeli ktoś podaje się za radcę prawnego to mam nadzieję, że nim jest a nie, że tylko go udaje (mowa tu o P. Konradzie i firmie KMPA). Jeżeli komuś udało się dzięki niemu wszystko załatwić to gratuluje szczęścia, że nie pojawiły się problemy, z którymi P. Konrad już mógłby sobie nie poradzić!!!
Sprawa Konrada K.
18 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 14:23
MarcinG
ja mialem kontakt z Panem Konradem K., i musze przyznac ze jest zaskakujaco skuteczny. Nie mieszkam w PL a moje sprawy finansowe maja sie duzo lepiej niz gdy tam mieszkalem. Dzieki Panie Konradzie, tak trzymac.
Do Dzidzia
17 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 11:47
ktoś
widze ze dobrze znasz te firme bo piszesz ze "panom z centrum ochrony dłuznika". sasiadka duzo musiala ci opowiadac. bron boze ich nie bronie ale jezeli to prawda prosze wrzuc skan doniesienia do prokuratury (wykraslajac dane dot. sasiadki). Najgorsze jest to ze czlowiek szuka pomocy i przeglada fora aby dowiedziec sie cos o firmach ktore taka pomoc swiadcza i nie moze sie niczego dowiedziec bo pewnie wiekszosc z tych postow sa autorstwa tych dwoch firm ktore chca sie nawzajem wyrznac! nastepnym razem jak to cos bedzie wiedzial na temat tych firm niech poprze to dowodami. Jak ktos UCZCIWY wiec cos wiecej niech napisze na gg: 24239373.
Centrum Ochrony Dłużnika - prokurator
16 Wtorek, 15 Czerwiec 2010 00:33
Dzidzia
A COD to przypadkiem nie ma sprawy w prokuraturze? Dziwne, że dalej działają (może w przerwach między składaniem zeznań?), bo sąsiadka sama wnosiła doniesienie za to co w Rzeszowie razem z tamtejszą Multiką wyrabiali. Jak się sprawa rypła to Multika podziękowała panom z Centrum Ochrony Dłużnika, bo się bała konsekwencji. Tych spraw to podobno nawet kilka jest:) A jak się poczyta fora to widać, że nie tylko Rzeszów robili:) Ciekawe co by się stało z klientami jakby jednak prokurator zamknął tą firemkę?
Podejrzane
15 Wtorek, 08 Czerwiec 2010 14:16
Dymitr
Szukam właśnie opinii na temat kogoś od pomocy przy spłacie kredytów i spore w tym temacie zamieszanie wokół tego KMPA i ich niby mecenasa Konrada K. Ludzie piszą różne rzeczy, że nawet aplikacji nie ma a sprawy załatwia podpisując się jako mecenas. Strach się bać.
Odradzam KMPA
14 Wtorek, 01 Czerwiec 2010 18:31
Spec.
A ja zwyczajnie sprawdziłem sytuację. adzwoniłem do KMPA jako pseudo-dłużnika i na pełnomocnictwie, które dostałem widniał Pan Konrad K. wraz serią i numerem dowodu. W KIRP ie dowiedziałem się, ze Konrad K. nie jest Radcą. Może gdzieś jest zrzeszony, ale nie jako Mecenas (Radca)
UWAGA NA KMPA
13 Wtorek, 01 Czerwiec 2010 13:04
Jimmy
Chcę, żeby jak największa rzesza ludzi dowiedziała się o ich kłamliwych praktykach!
W porzadku
12 Wtorek, 01 Czerwiec 2010 11:25
Wiesiek
Sprawdziłem sam. Są w porządku, starali się i nawet wszystko im się udało - choć trochę to trwało. Jak dla mnie OK.
Antyreklama
11 Środa, 26 Maj 2010 01:15
Zdziwiony
Współpracuję z nimi w zakresie sprzedaży (i sprzedaje na prawdę dużo). Osoba wskazana w poście nie jest (z podanych inicjałów sądząc) na żadnych wzorach pełnomocnictw które przekazuję klientom, zajmuje się natomiast kontaktami z nami (notabene jest członkiem korporacji co łatwo możesz sprawdzić faktycznie pisząc do KIRP, a co należało uczynić przed umieszczeniem posta). Oba te fakty, oraz umieszczenie tego samego postu na 6 innych forach, pod różnymi nazwami autora, wskazują jednoznacznie, że nie możesz być klientem tej firmy, nie mogłeś bowiem zobaczyć pełnomocnika o takich inicjałach na swoim pełnomocnictwie bo ich tam nie ma, po wtóre bo nie sprawdziłeś w KIRP, co i tak nie ma znaczenia bo pełnomocnikiem przed wierzycielem może być każdy. Ponadto musisz sobie zdawać sprawę, że Twój post stanowi przestępstwo pomówienia i jeżeli nie użyłeś proxy (ana niektórych forach nie można) to pewnie zapuka do ciebie niebawem prokurator:)
UWAMA NA KMPA
10 Wtorek, 25 Maj 2010 13:15
Jimmy
Ostatnio popadłem w długi i zwróciłem się po pomoc do krakowskiej firmy KMPA. Porozmawiałem z jakimś Mecenasem i w sumie mnie przekonał. Poczytałem w internecie i dowiedziałem się, że są kancelarią radcowską. Dostałem od nich pełnomocnictwo, na którym widniał Mecensas Konrad K. Usługę wycenili na sporo pieniędzy, więc chciałem poszukać więcej informacji na ich temat. Napisałem do Krajowej Izby Radców Prawnych czy faktycznie taka osoba istnieje i...!!!! odpisali mi, że NIE MA ŻADNEGO RADCY PRAWNEGO KONRADA K. - to zwykli oszuści, którzy podają się za kogoś kim NIE SĄ!! UWAŻAJCIE ZANIM STRACICIE OSTATNIE PIENIĄDZE!!! możecie sami sprawdzić!
Ja też miałem umowę z KMPA
9 Niedziela, 23 Maj 2010 22:58
Gibon
Z czystym sumieniem mogę polecić tą KMPA. Fachowa porada i skuteczne (w moim przypadku przynajmniej) negocjacje. Jedyny mankament to konieczność tych pełnomocnictw od notariusza i to na dodatek inne dla ZUS, inne dla banków a jeszcze inne dla Skarbówki. Ale poza tym OK.
Chyba są rzetelne
8 Środa, 19 Maj 2010 19:38
Krytyk
Nie korzystałem z usług żadnej z takich firm, ale zbierałem materiały do pracy z bankowości i obdzwoniłem wszystkie firmy które oferowały takie "oddłużeniowe" usługi w Polsce. Po telefonach i wymianie korespondencji tylko Centrum Ochrony Dłużnika i KMPA Polska wydały się rzetelne. Oba te podmioty, w przeciwieństwie do innych firm poinformowały mnie prawidłowo o mojej sytuacji prawnej i możliwościach prawnych działań oraz o możliwości niepowodzenia. W obu tych firmach mogłem rozmawiać z rzeczywistym prawnikiem, w obu też poziom mojego rozmówcy wskazywał na jego doświadczenie. Nie wiem jaką skuteczność mają te firmy, ale pozostałe wciskały zapewnienia 100% sukcesu, i uzależniały ten "pewny" sukces od wysokiej wpłaty. W oparciu o badania które prowadziłem tylko te dwie firmy spełniały podstawowe kryteria merytoryczne i faktyczne do być może skutecznego świadczenia takich usług. Ponadto obie firmy mają sieć dystrybucji na terenie Polski.
Centrum Ochrony Dłużnika
7 Środa, 19 Maj 2010 10:56
Bolko Fuchs
Witam,

Bardzo nam miło, że postanowiliście Państwo napisać o usługach naszej firmy. Chcielibyśmy nadmienić, że zajmujemy się także czyszczeniem rejestrów (nie ma o tym mowy w tekście). Ponadto zapraszamy do współpracy nie tylko klientów prywatnych, ale również firmy.

Z poważaniem,
Bolko Fuchs
Centrum Ochrony Dłużnika
A ja jestem zadowolny
6 Wtorek, 18 Maj 2010 21:14
Miecio
Rzeczywiście dzwonią tylko kiedy coś załatwią, albo potrzebują, ale dla mnie zawarli ugody ze wszystkimi wierzycielami i zawiesili egzekucję z domu. Ja jestem im na prawdę wdzięczny, chociaż nie robią tego za darmo (a szkoda) to na prawdę mi pomogli.
kiepsko
5 Wtorek, 18 Maj 2010 20:14
Tinka
Ja osobiście nie jestem zadowolona z KMPA. Strasznie ciężko się tam dodzwonić, uzyskać jakiekolwiek informacje, szczególnie gdy już rozpocznie się procedurę. Jednak czuję się pewniej gdy mogę wszystko na bieżąco sprawdzać, lub gdy zwyczajnie chcę uzyskać jakieś dodatkowe informacje. Dlatego jak dla mnie gdybym miala wybierac drugi raz, poszukałabym kogo innego
Stawki
4 Środa, 28 Kwiecień 2010 00:39
Dżinka
Dla mnie stawki były wysokie. Za jeden kredyt płaciłam co prawda tylko 150 zł, ale miałam 18 kredytów i krat. Łącznie to już była kwota przykra do zapłaty. Jednak sprawiedliwie muszę stwierdzić, że wszystkie z wyjątkiem dwuch w Lukasie obniżyli. Millenium, Eurobank i PKO najfajniej te kredyty zmieniły. Trwało to co prawda wszystko w sumie ze 2 miesiące ale jakoś dałam radę.
OK
3 Piątek, 09 Kwiecień 2010 15:47
Goth
Z Dom Bankiem zawarli ugodę w przeddzień licytacji mojego domku, którą wcześniej zresztą wstrzymali jakąś skargą do sądu. Komornik zawiesił egzekucję a raty z ugody są małe. Jeszcze 3 kredyty obniżyli i w dwuch wakacje załatwili.
W sumie to zatrzymali licytację i doprowadzili do ugody z Dom Bankiem, i obniżyli 3 kredyty z wakacjami, a dwuch sie nie udało obniżyć. Dzięki temu mam wciąż swój dom i jakoś daję radę z żoną spłacać.
Mi pomogli
2 Poniedziałek, 05 Kwiecień 2010 23:11
Anitka_76
Ja korzystałam z KMPA i w 4 kredytach na 5 uzyskałam niższe raty. W 3 także wakcje w spłacie kredytu. Jestem zadowolona, choć niestety będę musiała w końcu i tak spłacić te kredyty. O dziwo fajnie obniżył mi raty eurobank, chociaż wcześniej jego pracownicy byli raczej niemili.
Stawki
1 Czwartek, 01 Kwiecień 2010 17:25
Jacobs
Stawki chyba dość "sprawiedliwe" przy dużych kredytach o ile faktycznie w większości przypadków daje to efekt. Przydałyby się opinie ludzi, którzy korzystali z tego typu usług.

Dodaj swój komentarz

Autor*:
Tytuł*:
Komentarz:


Doradca tygodnia

Minimum formalności i niska rata kredytu hipotecznego - Skontaktuj się z doradcą
[x]

Ostatni Użytkownik skontaktował się
z doradcą Expander w sprawie: kredyt hipoteczny 26 minut temu.

Skontaktuj się

Newsletter

Alerty bezpośrednio na Twój e-mail?
Zapisz się teraz: