Alert Finansowy

27-letni złodziej ukradł z banku 216 tys.!

16 marca
08:49 2010
Naród kradnie na potęgę, a bank liczy straty. Przez Polskę właśnie biegnie wiadomość o 27-latku, który okradł bank w którym pracował i przywłaszczył sobie prawie 216 tys. zł! Co zrobił z tym majątkiem? Podobno wydał go na hazard i wystawne, suto zakrapiane imprezy. Oto co może stać się z naszymi pieniędzmi ulokowanymi w banku…


Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Policja milczy w sprawie i nie chce powiedzieć, który bank naraził się sam na takie straty, zatrudniając złodzieja na odpowiedzialnym stanowisku. Owy 27-latek odpowiadał bowiem za wydawanie pieniędzy kasjerom. Gotówka znajdowała się w kopertach które z kolei leżały w zamkniętym sejfie. Nasz „bohater” znał szyfr do niego i regularnie podbierał więcej gotówki, niż potrzebowali kasjerzy. Co kilka dni wyciągał po kilka tysięcy złotych. Żeby koperty wyglądały na pełne, na miejsce złotówek, dolarów lub euro władał pocięte gazety. Przez ponad pół roku 27-latek zdołał wyprowadzić z sejfu prawie 216 tysięcy złotych. Dopiero wtedy kierownictwo banku zorientowało się, że pieniądze giną.

Policja szybko namierzyła złodzieja. 27-latek podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży, ale nie miał już z czego oddawać. Może on trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Jak sądzicie, w którym banku mogło dojść do czegoś takiego?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły