Alert Finansowy

Analiza oferty dla klientów indywidualnych Banku BPS

24 października
00:22 2018

Analiza-oferty-dla-klientów-indywidualnych-Banku-BPS

„Biedny bank” – tak wyrażają się o Banku BPS jego klienci, uważając, że częste podnoszenie opłat i prowizji oraz płatne bankomaty innych właścicieli to objaw koniecznego drenażu kieszeni. A jak jest w rzeczywistości?

Opinie na temat banków są podzielone. Istnieją klienci niezadowoleni z obsługi i produktów banków oraz ci sprzyjający bankom. Bank BPS nie jest wyjątkiem. Aby sięgnąć po ofertę tego banku dla klientów indywidualnych, należy ją dokładnie sprawdzić.

Rachunki osobiste klientów BPS

Bank przygotował dla swoich klientów 4 różne rodzaje kont osobistych: talentKonto, iKonto, wygodneKonto oraz VIPKonto – każde z innym przeznaczeniem. Tylko od decyzji klienta zależy wybór konta. TalentKonto skierowane jest do dzieci i młodzieży, ma ich przygotować do pierwszych kontaktów ze światem dorosłych finansów. Z kolei iKonto skierowane jest do osób dorosłych, którzy cenią sobie elektroniczny kontakt z bankiem, bowiem iKonto jest kontem internetowym. WygodneKonto jest połączeniem konta internetowego z kontem tradycyjnym, czyli obsługiwane jest ono zarówno przez Internet, jak i w placówkach banku. WygodneKonto zapewnia bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów. VIPKonto przeznaczone jest dla osób z większymi możliwościami finansowymi i bardziej aktywnych. Ułatwia też dostęp do wielu produktów i usług bankowych.

Technologia biometryczna w BPS

Bank BPS jako pierwszy w Polsce zastosował metodę biometryczna w bankomatach. Polega ona na skanowaniu układu naczyń krwionośnych palca jako systemu uwierzytelniającego w bankomacie. Pierwszy taki bankomat stanął w Warszawie w oddziale BPS przy ulicy Płockiej. Później takie bankomaty zostały zamontowane w innych regionach działalności BPS. Generalnie jednak technologia biometryczna nie została w Polsce rozpowszechniona na szeroka skalę. Dopiero ostatnio zainteresowanie biometrycznymi bankomatami powróciło. Bank BPS jest prekursorem tej metody – i to nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Karty płatnicze ciekawą ofertą

Bank BPS oferuje swoim klientom cztery rodzaje kart debetowych oraz dwa rodzaje kart kredytowych. Z oczywistych względów większe zainteresowanie wzbudzają karty debetowe, takie jak karta Visa Clasic debetowa, karta zbliżeniowa MasterCard PayPass, karta zbliżeniowa Visa payWave, karta niespersonalizowana. Jeśli chodzi o karty kredytowe, to klienci banku mają do wyboru kartę kredytową BPS Visa Credit oraz kartę kredytową BPS Visa Credit Gold.

Wszystkie rodzaje kredytów

Bank BPS ma również w swojej ofercie niemal wszystkie rodzaje kredytów, poczynając od standardowych kredytów gotówkowych, poprzez kredyty hipoteczne, na kredytach studenckich kończąc. Kredyt Bezpieczna Gotówka jest dość ciekawą ofertą tego banku. Za jego pomocą można pożyczyć w tym banku nawet 100 tys. zł, ze spłatą rozłożona na 8 lat. Oprocentowanie kredytu jest stałe, a więc w miarę dokładnie można zaplanować jego spłatę. Warto zapoznać się z tą ofertą również z uwagi na wiele innych udogodnień w zaciąganiu i spłacie tego kredytu.

Szeroki zakres płatności

Płatności, jakie można realizować w tym banku, odbywają się za pośrednictwem przekazów pieniężnych MONEYGRAM, systemu Express Eliksir, przelewów walutowych i zagranicznych oraz Inkaso i skupu czeków.

Przy współpracy z:
Doradca Kredytowy AF Finance

Podobne artykuły