Alert Finansowy

Kredyt hipoteczny w PKO BP – w ofercie pakietowej czy bez?

24 października
00:10 2018

PKO Bank Polski posiada w swojej ofercie kredyt mieszkaniowy Własny Kąt Hipoteczny. Skorzystać z niego można w ofercie pakietowej lub nie decydując się na dodatkowe produkty banku. Z której opcji warto skorzystać?

Niewątpliwie kredyt PKO Banku Polskiego Własny Kąt Hipoteczny swoją uniwersalnością zasługuje na szczególną uwagę potencjalnego kredytobiorcy.

Środki uzyskane z kredytu przeznaczyć można na praktycznie wszystkie cele mieszkaniowe, m.in. na zakup, budowę lub wykończenie nieruchomości, a nawet na zakup i zagospodarowanie działki rekreacyjnej.

25% przeznaczysz na własny cel

Bank ponadto daje możliwość przeznaczenia nawet 25% pożyczanej sumy na dowolny cel, niezwiązany z potrzebami mieszkaniowymi.

Środki pieniężne uzyskane z kredytu możemy dowolnie spożytkować, zarówno na bieżące wydatki,  jak i na spłatę innych zobowiązań finansowych, takich jak: spłatę limitu na karcie kredytowej, innej raty itp. Ważne jest to, że dzięki tym dodatkowym środkom pieniężnym możemy uregulować zobowiązania finansowe, także i w innych instytucjach finansowych.

Do 90% LtV na 35 lat

Maksymalny okres kredytowania w przypadku oferty Własny Kąt Hipoteczny wynosi 35 lat, a kwota kredytu może wynieść do 90% wartości zabezpieczenia hipotecznego.

Co w pakiecie?

Kredyt jest dostępny samodzielnie lub w ofercie pakietowej, która pozwala obniżyć jego koszt.

W ramach oferty pakietowej musimy skorzystać następujących produktów dodatkowych:

  • konta bankowego,
  • ubezpieczenia,
  • karty kredytowej lub ubezpieczenia na życie.

Na uwagę kredytobiorcy zasługuje fakt, że skorzystanie z podanych produktów wpłynie na obniżenie marży od udzielonego kredytu, a co za tym idzie, wpłynie na całkowity koszt kredytu, jaki będziemy musieli spłacić.

Jednak warto się temu dokładnie przyjrzeć i sprawdzić, czy teoria nie mija się z rzeczywistością.

Która oferta tańsza?

Rozważmy dwa rozwiązania:

  1. Standardowy kredyt bez dodatkowych produktów:

Kwota zobowiązania 250 tysięcy złotych w ratach równych (bank daje też możliwość korzystania z opcji rat malejących), przy minimalnym, 10-procentowym wkładzie własnym i okresie spłaty 30 lat, będzie wiązał się z miesięczną ratą w wysokości 1 199 zł.

W ostatecznym rozrachunku łącznie będziemy musieli zapłacić bankowi ok 431,5 tys. zł.

Warto przy tym pamiętać, że są to tylko założenia obowiązujące w sytuacji, kiedy potencjalny kredytobiorca posiada zdolność kredytową. Poza tym ostateczna oferta przedstawiona kredytobiorcy przez bank może się zasadniczo różnić, w zależności od sytuacji finansowej osoby wnioskującej o kredyt.

  1. Kredyt hipoteczny w ofercie pakietowej:

Jeżeli przy identycznej kwocie zobowiązania zdecydujemy się na pełen pakiet dodatkowych produktów, nasza miesięczna rata zmniejszy się o 42 złote i będzie wynosić 1157 zł.

Oczywiście na pierwszy rzut oka nie jest to imponująca kwota i nie każdy zechce sobie nią zawracać głowę,. Warto jednak rozważyć taką opcję, gdyż w skali całkowitej spłaty całego kredyty możemy zaoszczędzić nawet do 15 tysięcy złotych, w porównaniu do oferty standardowej, bez dodatkowych pakietów.

Pamiętaj o kosztach produktów dodatkowych

To, którą opcję wybierzemy, zależy przede wszystkim od nas. Warto jednak pamiętać, iż dodatkowe produkty w pakiecie mogą generować dodatkowe koszty, które nie zawsze mogą być dla nas korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy.

Przy współpracy z:
Doradca Kredytowy AF Finance

Podobne artykuły