Alert Finansowy

Jakie konto dla spółki z o.o.?

Jakie konto dla spółki z o.o.?
20 kwietnia
21:21 2018

Większa firma jest bardziej wymagająca, szukając konta firmowego. Jest to związane z tym, że wykonuje ona więcej transakcji i ma lepsza pozycję w negocjacjach z bankiem niż małe przedsiębiorstwo. Które banki mają najlepszą ofertę kont dla spółek z o.o?

Każdy przedsiębiorca, szukając oferty rachunku dla swojej firmy, stara się znaleźć taką, która ma jak najniższe koszty za użytkowanie konta. Właściciele firm zwracają uwagę także na łatwy dostęp do bankowości internetowej i mobilnej oraz na liczbę bankomatów i wpłatomatów.

ING Bank Śląski – ING Direct Business

ING Bank Śląski w ofercie dla firm posiada konto ING Direct Business, za którego prowadzenie przedsiębiorca miesięcznie zapłaci tylko 19 zł. W ramach tej oferty firma – wraz z rachunkiem głównym – otrzyma m.in. rachunek pomocniczy OKO z oprocentowaniem 2.5%, dostęp do bankowości elektronicznej ING BusinessOnLine oraz do bankowości mobilnej. W ramach konta przedsiębiorca może otrzymać dowolną liczbę kart z darmową obsługą pod warunkiem wykonania transakcji bezgotówkowych na kwotę minimum 300 zł miesięcznie. Dodatkowo, korzystając z tej oferty, firma może liczyć na bezpłatne przelewy do ZUS i US, a także na wypłatę gotówki z 1100 bankomatów w Polsce i wpłatę gotówki w 900 wpłatomatach. Prowizja za wpłatę środków na konto jest naliczana dopiero powyżej kwoty 100 tys. zł (wynosi 0,15%). W ramach konta ING Direct Business płatne są przelewy krajowe – 0,90 zł i przelewy europejskie SEPA– 5 zł

Idea Bank – Idealna Firma

Idea Bank w swojej ofercie dla firm – Idealna Firma – proponuje klientom darmowe przelewy krajowe. By zyskać darmowe prowadzenie rachunku, firma musi spełnić dodatkowe warunki, tzn. na konto musi wpływać miesięcznie kwota w wysokości minimum 1000 zł lub średniomiesięczne saldo rachunku musi znajdować się na poziomie 1500 zł. W ramach konta klient może liczyć na rachunek lokacyjny z oprocentowaniem 1,5%.

Raiffeisen Polbank – Pakiet płatnościowy

Raiffeisen Polabank w swojej ofercie dla firm proponuje darmowe prowadzenie konta i obsługę karty, jednak pod pewnymi warunkami. Przelew krajowy w ramach tej oferty jest płatny – koszt 0,5 zł, natomiast przelew europejski SEPA to koszt 5 zł. W ofercie klient może korzystać z darmowych bankomatów, jest ich aż 7000. Natomiast darmowych wpłatomatów jest niewiele, tylko 300 w całej Polsce. W ramach oferty firma może bezpłatnie korzystać z bankowości internetowej i mobilnej, otrzymuje także dostęp do konta lokacyjnego z oprocentowaniem od 0,4 do 2,2%.

Podobne artykuły