Alert Finansowy

Czy warto wybrać leasing zamiast kredytu na samochód

07 stycznia
11:25 2015

Własna działalność to wyzwanie i duża odpowiedzialność, w tym również finansowa. Każdy czynnik ma wpływ na progres i ponoszone koszty. Szczególnie zaś kosztowne staje się użytkowanie służbowych samochodów.

Przedsiębiorcy zastanawiają się wobec tego nad tym, w jaki sposób sprawić, by generować jak najmniej wydatków. Nie jest to łatwe, biorąc pod uwagę to, że firma musi się rozwijać, a aby mogło to mieć miejsce, nie można rezygnować na przykład ze spotkań służbowych. Te zaś są dość kosztowne, ponieważ liczy się nie tylko czas, ale również to, jak przedstawiciel firmy się zaprezentuje. Osoba, która ma swoją firmę, musi być całkowicie niezależna, dlatego potrzebny jest niezawodny samochód. 

Warto więc się zastanowić nad tym, czy wybrać leasing czy kredyt na samochód. Zanim jednak podejmie się taką decyzję, należy upewnić się, czy producenci aut nie oferują ciekawych rozwiązań dla biznesu. Jak się bowiem okazuje samochody marki Toyota można właśnie wziąć w leasing. Jest to szczególnie opłacalne wtedy, gdy w jednej firmie zarządza się kilkoma pojazdami. Teraz jest to właściwie standard, jeśli przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż swoich produktów na rynku krajowym, czy nawet międzynarodowym. 

Przedsiębiorca, który rozważa taką opcję, jak leasing czy kredyt na samochód, ma zwykle wiele różnych wydatków. Natomiast wybierając leasing, można obniżyć koszty użytkowania floty, a także płacić tylko jedną stałą ratę. W ten sposób nigdy nie ma wątpliwości, czy wszystkie samochody są na bieżąco opłacane. Można więc poczynić oszczędności i finansowe i związane z czasem. W leasingu są do wyboru praktycznie wszystkie modele samochodów Toyota. Każdy z nich jest dostępny w atrakcyjnej ofercie. Z kolei biorąc kredyt, trzeba się liczyć z tym, że koszty są większe, a oprocentowanie może być zmienne, w zależności od waluty. W przypadku oferty leasingowej ponosi się zawsze stałą opłatę. Często też można liczyć na dodatkowe atrakcyjne rozwiązania. Przykładem jest możliwość natychmiastowej odsprzedaży pojazdu po czasie obowiązywania umowy leasingowej.

Podobne artykuły