Alert Finansowy

AIG Bank podwyższa oprocentowanie lokat

02 marca
08:52 2010

Od 1 marca br. AIG Bank podniósł stawki oprocentowania lokat terminowych – od 6 do 12 miesięcy. Według nowej tabeli oprocentowania za lokatę roczną otrzymamy 5,70% odsetek (w skali roku), bez względu na wysokość depozytu. Po grudniowej obniżce przyszła pora na podwyżkę. Szkoda tylko, że oprocentowanie depozytów 24 i 36-miesięcznych pozostaje bez zmian.

Zobacz opinie o AIG w Twoim mieście!

Zmiany

AIG Bank podwyższył oprocentowanie lokat krótkoterminowych, a jednocześnie obniżył atrakcyjność lokat długoterminowych, przez co różnica między nimi stała się naprawdę znikoma. Dziwna zagrywka ze strony amerykańskiego potentata. Co ciekawe, na chwilę obecną oprocentowanie lokat 12-miesięcznych jest bardziej atrakcyjne od 15 i 18-miesięcznych. W dodatku ich oprocentowanie jest niezależne od wielkości wkładu – nie ma zasadniczej różnicy, czy lokujemy 10 tys. PLN, czy więcej.

Oferta depozytowa
AIG Bank ma w swojej ofercie trzy lokaty:
1) Lokatę Zysk+ można założyć w jednym z ponad 240 oddziałów AIG Bank Polska Finanse dla Domu, minimalna wysokość wkładu to 1000 zł.
2) Lokatę Direct+ można założyć za pośrednictwem Internetu lub Centrum Telefonicznego banku. Minimalny depozyt wynosi 5000 zł.
3) Lokatę Zysk+Progresja z rosnącym oprocentowaniem. Minimalny wkład – 1000 zł. Odsetki w skali roku wynoszą 5,625%.
Założenie i prowadzenie rachunku lokaty w AIG Banku jest nieodpłatne, nie ma konieczności zakładania ROR. Lokata prolongowana jest automatycznie. Oprocentowanie lokat Zysk+ i Direct+ jest stałe, zatem klient może być pewien, że oprocentowanie nie zmieni się w trakcie trwania lokaty.

Co sądzisz o nowej ofercie depozytowej AIG Banku? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły