Alert Finansowy

Alior Bank da nowym klientom po 600 zł? Potwierdzamy!

28 kwietnia
13:19 2010

Nie tak dawno ze swoją specjalną promocją wystartował BZ WBK. Wielkopolski bank daje każdemu kto założy u nich konto 100 zł. Promocja szybko spodobała się Polakom i dziennie 2,5 tys. osób wstępowało w szeregi klientów BZ WBK. W tej chwili wiele wskazuje na to, że Alior Bank postanowił przebić konkurencje i hojną ręką zamierza rozdać przyszłym klientom znacznie większą gotówkę.

Lepiej po prostu zapłacić?
Pieniężne gratyfikacje dla nowych klientów wprowadził jako pierwszy Alior Bank. Gdy startował na rynku, obiecał każdemu nowemu klientowi 100 zł za założenie konta. Skąd się bierze ta „hojność” banków? Według wyliczeń speców od marketingu zdobycie jednego klienta średnio kosztuje bank 400 zł. Więc, jak twierdzi część specjalistów, lepiej po prostu część tych pieniędzy podarować klientowi w formie bonusu za założenie konta w banku, a efekt będzie ten sam lub nawet lepszy. Potwierdza to ostatnia promocja BZ WBK dzięki której 2,5 tys. osób dziennie zakłada tam konto.

Oferta juz przygotowana?
Dziś Internet aż huczy od plotek. Maciej Samcik z „Gazety Wyborczej” przypuszcza, że już jutro (czwartek 29 kwietnia) Alior Bank wystartuje z nową promocją, która przebije to co daje obecnie BZ WBK. Na czym by miała polegać owa promocja? „Gazeta Wyborcza” podaje dość dokładnie szczegóły (stąd tym bardziej można podejrzewać, że owa oferta jest już przygotowana i wejdzie niebawem w życie.)

Wszystko wskazuje na to, że Alior Bank:

    • będzie płacił nowym klientom 50 zł miesięcznie za założenie konta (prawdopodobnie przez okres 4 miesięcy, ale to i tak daje 200 zł, czyli dwa razy więcej niż oferuje BZ WBK)
    • przez następne miesiące (prawdopodobnie przez kolejne osiem miesięcy) gotów jest płacić 50 zł za każdego namówionego przez nas nowego klienta.

Łącznie, jak konkluduje dziennikarz „Gazety Wyborczej”, może przynieść nam to do 600 zł! Niestety ilość promocyjnych kont będzie ograniczona. Nie wystarczy także samo jego założenie – dodatkowo musimy uczynić je naszym głównym kontem, na które wpływać będzie pensja lub dochody z innych źródeł.

Uwaga: Z ostatniej chwili:
na stronie Alior Banku pojawiła sie już strona dotycząca promocji. Dotarliśmy również do pełnego tekstu regulaminu.

Skorzystasz z ewentualnej promocji Alior Banku? Co sądzisz o takim sposobie pozyskania nowych klientów?

Podziel się swoją opinią na temat Alior Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły