Alert Finansowy

Boom bankowości internetowej w Polsce

25 lutego
06:06 2010

Na wczorajszej konferencji Związek Banków Polskich zaprezentował wyniki badań na temat bankowości elektronicznej w 2009 roku. ZBP prognozuje, że wraz z końcem 2010 roku liczba aktywnych klientów w Polsce wzrośnie aż do 10 milionów. Ten imponujący wynik oznacza, że polska gospodarka zaczyna gonić i staje się coraz bardziej konkurencyjna wobec dojrzałych kapitalistycznych gospodarek Europy Zachodniej.

Jakie wnioski można wyciągnąć na podstawie tych danych?

[vsw id=”cOpdBAKH2Yo” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

AlertFinansowy.pl komentuje
Dane przedstawione w raporcie ZBP są wielce obiecujące i dobrze prognozują na najbliższe lata. Polska bankowość elektroniczna od kilku lat przeżywa ustawiczny rozwój – jesteśmy jednymi z liderów i pionierów w dziedzinie bezpieczeństwa transakcji internetowych. Jedynym mankamentem na tym polu jest brak wyedukowanego społeczeństwa, zarówno pod względem finansowym jak i ekonomicznym. Warto, żeby ziarno padało na podatny grunt – potrzeba zmasowanej akcji informacyjnej, która pomogłaby otworzyć oczy klientom. Można odnieść wrażenie, że w Polsce część społeczeństwa jest wciąż nieufna wobec bankowości internetowej i preferuje obsługę indywidualną w tym zakresie. Dlatego proces zmian, edukacji społeczeństwa należy rozpatrywać w perspektywie długoterminowej. Najwyższa pora, żeby ludzie uświadomili sobie jak wiele korzyści i ułatwień związanych jest z bankowością internetową. Łatwo, szybko (bez kolejek) i bezpiecznie!

Korzystasz z bankowości internetowej? A może jesteś zwolennikiem bankowości tradycyjnej?Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły