Alert Finansowy

Dwa numery na jednej karcie SIM – Orange testuje nową usługę

28 maja
08:38 2010

Noszenie przy sobie dwóch telefonów zdecydowanie nie jest wygodne. Dużo przyjemniej byłoby korzystać z jednej karty SIM umożliwiającej używanie dwóch numerów, np. prywatnego i służbowego. Takie unowocześnienie wprowadziła sieć Orange, która zaprasza swoich klientów do testowania tej technologii. Usługa nazywa się Orange Ekstra Numer, a jej testy potrwają do 30. czerwca.

Nowa usługa
Używając Orange Ekstra Numer można łączyć się z internetem, rozmawiać oraz SMS-ować i MMS-ować używając dwóch numerów w jednym telefonie. Dzięki temu klienci nie będą musieli kupować specjalnego aparatu telefonicznego na dwie karty, nosić dwóch telefonów czy też przekładać kart. W każdej chwili będą mogli odbierać połączenia przychodzące na oba numery i łatwo przełączać się między nimi wybierając ten, z którego chcą się połączyć lub wysłać wiadomość. Numer służący do połączeń wychodzących przełącza się wpisując kod na klawiaturze:

  • *121*2# – przełączanie połączeń wychodzących na drugi numer
  • *121*1#- powrót do numeru głównego
  • *141*#- sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących

Trzeba przyznać, że kody do najłatwiekszych nie należą.

Chcę wziąć udział
Sieć Orange poleca posiadanie drugiego numeru klientom, którzy nie chcą podać swoje głównego numeru np. przy sprzedaży przedmiotów na serwisach aukcyjnych czy zakładając konto w serwisie randkowym. W ramach testu do aktualnie używanej karty SIM zostanie przypisany drugi numer telefoniczny, z planem taryfowym na kartę – Orange POP. Ekstra Numer trzeba następnie doładować. Szkoda, że póki co nie można połączyć dwóch już istniejących numerów. Usługa zdecydowanie traci przez to na użyteczności, lecz być może, jeśli testy będą przebiegać pomyślnie, sieć Orange zdecyduje się na taki krok, a za nią inni operatorzy komórkowi.

Podoba Ci się nowa usługa sieci Orange? Czy inni operatorzy pójdą w jej ślady?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły