Alert Finansowy

Gdzie nabywać waluty, aby nie stracić?

Gdzie nabywać waluty, aby nie stracić?
03 maja
16:35 2017

Prowadzisz firmę i współpracujesz z zagranicznymi kontrahentami? W takim razie musisz wiedzieć, gdzie wymieniać waluty, aby nie stracić. Sprawdź, które kantory oferują aktualnie najlepsze kursy.

Kantory kontra banki, czyli co musisz wiedzieć

Z pewnością masz świadomość, że walutę możesz zakupić zarówno w kantorze, jak banku. Gdy mowa o kantorach, to nie można zapomnieć, że na rynku działają kantory stacjonarne i internetowe. Właściciele tych drugich ponoszą niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Jak to możliwe? Nie wynajmują lokalu i nie muszą ponosić opłat związanych z jego ochroną. Dodatkową korzyścią jest fakt, że ich działalność nie jest ograniczona do lokalnych klientów. Wszystko to przekłada się na niższy spread, czyli korzystniejszy kurs.

Jeżeli dotychczas nabywałeś walutę, korzystając z oferty banków lub kantorów stacjonarnych, to wystarczy, że tylko pobieżnie porównasz kursy walut – od razu zauważysz, że kantory internetowe proponują korzystniejsze kursy. Mówiąc wprost, to właśnie tam powinieneś nabywać walutę, prowadząc działalność gospodarczą. A który kantor internetowy wybrać?

Kantory internetowe – który wybrać?

Poszukujesz dobrego kantoru internetowego, z którym nawiążesz współpracę? Z pewnością zauważyłeś, że wybór jest naprawdę duży. Aby wybrać korzystnie, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Mowa o:

  • Bezpieczeństwie. Czy wiesz, że nie każdy kantor internetowy działający w sieci jest związany z branżą finansową? Niektóre są prowadzone przez przedsiębiorców, którzy zauważyli potencjał takich podmiotów. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, weź pod uwagę strukturę właścicielską. Przykładowo kantor internetowy Fritz Exchange czerpie z bogatego, bo ponad 20-letniego doświadczenia Fritz Group.
  • Sprawnej obsłudze. Czy wiesz, że niektóre kantory internetowe zatrudniają nawet trzy grupy specjalistów odpowiedzialnych za obsługę klientów biznesowych? Kantor internetowy Fritz Exchange zdecydował się na takie rozwiązanie, dzięki czemu klienci mogą korzystać z pomocy specjalistów z biura obsługi klienta, doradców ds. rynków finansowych i dealerów walutowych/traderów.
  • Możliwości negocjacji wysokości spreadu. Jeżeli walutę kupujesz regularnie lub wymieniasz duże kwoty (powyżej 10 tys. euro), to powinieneś mieć możliwość negocjowania cen kursów walut. Kantor internetowy Fritz Exchange przewidział takie rozwiązanie – wystarczy, że klient skontaktuje się z doradcą ds. rynków finansowych.
  • Sprawnym i szybkim zrealizowaniu zlecenia. Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z oferty kantoru internetowego Fritz Exchange, to możesz być pewien, że transakcja zostanie zrealizowana w ciągu 15 minut – w takim czasie jest realizowanych 90% wszystkich transakcji.

Jeżeli poświęcisz czas, aby porównać oferty kantorów internetowych, to z pewnością szybko zauważysz, że propozycja kantoru Fritz Exchange wyróżnia się na tle konkurencyjnych podmiotów.

Innowacyjne rozwiązanie – poznaj kantor automatyczny

Choć podmioty gospodarcze najczęściej rozliczają się, korzystając z rachunków bankowych, to czasem jest potrzebna gotówka. Również w takiej sytuacji wcale nie musisz korzystać z banku lub kantoru stacjonarnego – grupa finansowa Fritz Group zaproponowała innowacyjne rozwiązanie w postaci kantoru automatycznego. Co to takiego?

Kantor automatyczny to urządzenie, które gabarytami przypomina bankomat. Jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Każdy klient potrzebujący waluty obcej w gotówce, może szybko ją zakupić, rezygnując jednocześnie z pośredników.

Jeżeli chodzi o zalety kantoru automatycznego, to należy wskazać m.in.: automatyczną aktualizację kursów, niski spread, dostępność przez 24 godziny 7 dni w tygodniu i możliwość wymiany między 9 walutami.

Skorzystaj z oferty przygotowanej przez kantor internetowy Fritz Exchange i poznaj pozostałe korzyści.

Podobne artykuły