Alert Finansowy

Meritum Bank pokaże Ci twoją historię z BIK

04 maja
07:41 2010

Mamy najświeższe informacje: Meritum Bank umożliwił klientom uzyskanie raportu o ich historii kredytowej zgromadzonej w Biurze Informacji Kredytowej. To pierwszy bank w Polsce, który proponuje taką usługę. Może z niej skorzystać każdy kto posiada MeritumKonto Zarabiające z dostępem do systemu bankowości elektronicznej. Wedle zapewnień banku raport BIK uzyskamy nawet w kilka minut.

Zobacz opinie o Meritum Banku w Twoim mieście!

Raport z BIK zawsze pod ręką
Do tej pory uzyskanie raportu wymagało osobistej wizyty w BIK lub wysłania pocztą korespondencji papierowej. Teraz istnieje trzecia droga – rachunek w Meritum Banku o nazwie MeritumKonto Zarabiające. Klienci zainteresowani raportem mogą złożyć wniosek za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej. Raport w wersji elektronicznej będzie dostępny w systemie pod specjalnym linkiem w ciągu kilku minut. Dzięki nowej usłudze, klient ma możliwość monitorowania na bieżąco stanu swoich zobowiązań, jak również sprawdzania, jak zmienia się jego ocena punktowa w BIK.

Nowy standard na rynku
Jesteśmy pierwszym bankiem w Polsce, który w ścisłej współpracy z Biurem Informacji Kredytowej dał klientom możliwość zapoznania się z informacjami na temat ich historii kredytowej zgromadzonej w BIK. Uważamy, że to zupełnie nowy standard na rynku. Zależy nam nie tylko na wprowadzeniu ciekawej funkcjonalności, ale także na promowaniu dbania o pozytywną historię kredytową przez klientów – mówi Joanna Krzyżanowska, wiceprezes Meritum Banku.

Raport także po angielsku
Raporty BIK dostępne są nie tylko w polskiej, ale również w angielskiej wersji językowej. Raporty w języku angielskim udostępniono z myślą o Polakach mieszkających poza granicami kraju. Obecnie, banki zagraniczne nie mają możliwości bezpośredniego dostępu do bazy BIK. Klient może więc sam pomóc tym instytucjom uzyskać dostęp do jego historii kredytowej. W tym celu trzeba złożyć w systemie bankowości elektronicznej Meritum Banku wniosek o raport BIK w angielskiej wersji językowej i okazać w zagranicznym banku jako dowód swojej wiarygodności.

Pamiętaj!
Dzięki historii kredytowej klient jest dla banków wiarygodny, co z kolei może przełożyć się na lepsze warunki finansowe, np. niższe oprocentowanie kredytu, skrócenie lub uproszczenie procedur udzielania kredytów, obniżenie opłat i prowizji. Brak wiedzy o historii kredytowej klienta uniemożliwia bankom zastosowanie swoistej premii za rzetelność finansową.

Co sądzisz o propozycji Meritum Banku? Jaka jest twoja historia w BIK? Podziel się swoją opinią na temat Meritum Banku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły