Alert Finansowy

Pocztowy haczyk

06 listopada
12:10 2009

Nowe Konto Oszczędnościowe w Banku Pocztowym ma niezwykle wysokie oprocentowanie. ”Oferta wyglądała bardzo dobrze, więc zdecydowałam się na założenie konta i rachunku oszczędnościowego. Wpłaciłam 12 tys. zł i dopiero po dwóch miesiącach zauważyłam, że wcale nie zarobię 9 procent tylko znacznie mniej.” –  napisała do nas Jola.

 


Zobacz opinie o Bank Pocztowy w Twoim mieście!

Nie wszystko złoto, co się świeci. W przypadku Nowego Konta Oszczędnościowego jest podobnie.

Okazało się, że Jola nie doczytała jednego, małego zapisu ukrytego małym druczkiem na ulotce reklamowej. Dotyczy on maksymalnej kwoty, którą można ulokować na koncie, by przynosiła nam 9% zysku.

Oprocentowanie wynosi 9%, kiedy wpłacimy maksymalnie 10 tys. zł. Każda wpłacona złotówka powyżej tej sumy zarobi tylko 5 procent.

Warto wspomnieć o innych, na szczęście nieukrytych, warunkach. Magiczne 9 procent dostaniemy, jeśli miesięczna wartość transakcji kartą płatniczą wydaną do rachunku wyniesie minimum 2000 zł. Więc trzeba wydawać, żeby zarabiać.

Przykład Joli na pewno nie jest odosobniony. Czytając ulotki reklamowe wiele osób skupia się tylko na korzyściach płynących z oferty, zapominając sprawdzić wszystkie informacje na temat wybranego produktu. Choć małe czcionki nie zawsze rzucają się w oczy, trzeba zawsze zwracać na nie uwagę.

Podziel się swoją opinią na temat Banku Pocztowego.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły