Alert Finansowy

15 proc. w skali roku? Tyle da Ci dobralokata

10 maja
05:11 2010

Jaka może być lokata? Dobra! Szczególnie, gdy otrzymujemy 15 lub nawet 18 proc. w skali roku. Niestety żaden bank nie oferuje tak korzystnych warunków. Pieniądze powierzyć możemy za to firmie Dobralokata Sp. z o.o., która proponuje nam takie oprocentowanie. Jedyny warunek: 10 tys zł do zdeponowania. Czy to ryzykowna inwestycja

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Pytanie użytkownika
Lampa78 napisała do nas: „Znalazłam w sieci stronę dobralokata.com.pl, dają aż 15% za ulokowanie u nich przynajmniej 10 tys. Uważacie, że to dobra inwestycja, czy właściciele spółki zwiną się i moje pieniądze przepadną? Nie wiem, gdzie szukać informacji o tej firmie, pomóżcie.”

Szczegóły oferty
Spółka przyjmuje środki, które nie stanowią lokaty w rozumieniu prawa bankowego. Tak naprawdę jest to pożyczka, którą udzielamy spółce. Jeśli pieniądze pożyczymy firmie na rok i będziemy co miesiąc otrzymywać odsetki, to oprocentowanie nominalne w skali roku oferowane przez firmę wynosi 15%. W przypadku wypłaty odsetek po roku dostaniemy nawet 18%. Zabezpieczeniem są w tym wypadku umowa cywilno prawna i weksel własny spółki. Wkłady powyżej 100 tys. zł zabezpieczane są hipoteką na nieruchomości. Koszty notarialne obiecuje pokryć Dobralokata.


Jakie ponosimy ryzyko?

Alertfinansowy.pl skontaktował się z firmą by sprawdzić jej wiarygodność. Wzory umów podpisywanych z klientami są bardzo proste i nie zawierają haczyków. Członek zarządu spółki przekazał nam informacje, iż kapitał wykorzystywany jest przez różne podmioty, których nazw nie może ujawnić z powodu tajemnicy handlowej. Przypuszczać można, że z pożyczek korzystają Budnest Sp. z o.o. i R i J Realizacja Inwestycji Sp. z o.o. – firmy kapitałowo powiązane z Dobralokata. Obie działają w branży budowlanej we Wrocławiu i okolicach od kilku lat, klienci wystawiają im pozytywne opinie na forach internetowych.

Zaufać czy nie zaufać?
Dobralokata.com.pl działa od listopada 2009 roku, więc nikt, kto zainwestował pieniądze, nie jest pewny, czy uzyska je z powrotem. Zaryzykować mogą na pewno ci klienci, którzy nie boją się pozwania spółki do sadu razie konieczności. Wysokie oprocentowanie na pewno kusi niczym rajski wąż, ale czy warto ulec…

Co sądzisz o Dobralokata? Zainwestowałyś swoje pieniądze? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły