Alert Finansowy

ALERT NEWS: Meritum się szarpnął. Daje 10 % więcej.

27 stycznia
06:00 2010

Lokaty jednodniowe z kapitalizacją dzienną robią furorę już od pół roku. Meritum Bank, jeden z liderów w tej działce, przygotował nową ofertę. Wszyscy, którzy zdecydują się na założenie takiej lokaty i przy okazji otworzą MeritumKonto Zarabiające, mogą liczyć na 10 proc. wyższe odsetki od lokaty

Meritum Zysku
Nowa oferta Meritum jest tak naprawdę połączeniem dwóch innych ofert tego banku. Obiektywnie – lokata Meritum Zysku jest jednym z najciekawszych produktów oszczędnościowych na rynku. Jakie korzyści są z nią związane?
– wysokie oprocentowanie, uzależnione od długości okresu deponowania. Odpowiednio 5,15 proc., 5,2 proc., 5,25 proc. dla lokat 5, 6 i 12-miesięcznych.
– można założyć nieograniczoną liczbę takich lokat, ale minimalna kwota na każdej z nich wynosi 3000 zł. – możliwość ominięcia 19% podatku Belki, jeżeli dzienne odsetki nie przekroczą 2,49 zł.
– dodatkowe 10 proc. odsetek jest wpłacane od razu na nowe konto.
– lokatę można założyć za pośrednictwem Internetu, bez wizyty w banku.

MeritumKonto Zarabiające
MeritumKonto Zarabiające to typowy rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy, prowadzony za darmo, z bezpłatnymi przelewami internetowymi i podglądem lokat. Dodatkową zaletą jest 5,5 proc. oprocentowanie dla kwot powyżej 10 tys. zł. Meritum oferuje również funkcjonalny system bankowości internetowej – zakładasz i obsługujesz konto bez ruszania się z domu i bez zbędnych procedur bankowych.

Werdykt
Mimo, że nowa propozycja Meritum jest de facto kombinacją wcześniej oferowanych produktów, to warto z niej korzystać ze względu na atrakcyjne warunki. Trzeba jednak koniecznie pamiętać o stałej kontroli poziomu dziennych odsetek, które nie mogą przekroczyć wartości progowej 2,49 zł – oczywiście, tylko jeśli chcemy uniknąć podatku Belki.

Co sądzisz o nowej ofercie Meritum? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły