Alert Finansowy

Alior Bank żeruje na nieuwadze

01 marca
15:30 2010

Na pewno wszyscy zdążyliście już zobaczyć reklamę konta osobistego w Alior Banku, która pojawia się w co drugim telewizyjnym bloku reklamowym. Bank próbuje ratować swój nadszarpnięty wizerunek po wprowadzeniu drakońskich podwyżek w swojej ofercie. W czym teraz tkwi haczyk? Oczywiście, w tym co niedopowiedziane – dopiero pod koniec reklamy widać planszę, na której stoi jak byk „5 zł/mies. za kartę płatniczą”. Chociaż to i tak tylko połowiczna prawda.

Ostatnie kuszenie klienta
Tym razem Alior kusi klientów aż trzykrotnym powtórzeniem, jakie usługi są darmowe w ramach ich konta osobistego – darmowe przelewy, darmowe prowadzenie konta i darmowe wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce. Nie próbujemy nawet tego negować – te propozycje są akurat bardzo korzystne. Dodatkowym smaczkiem ma być pakiet “Pomocni fachowcy”, ale tylko dla klientów, dla których Alior Bank jest „głównym bankiem”. Co to oznacza? O tym przeczytacie poniżej w ramce.

Milczenie jest złotem, a 9 zł drogą nie chodzi
Kolejnym niedopowiedzeniem wychwyconym w reklamie jest fakt, że przemilczana jest kwestia opłaty za kartę płatniczą. Owszem, ta informacja pojawia się, ale nie jest wypowiedziana przez lektora. W każdym bądź razie klienci Alior Banku płacą 5 zł miesięcznie za kartę płatniczą, co jest dość wysoką stawką w porównaniu do ofert innych banków. W dodatku 5 zł płacimy tylko jeśli Alior jest naszym „głównym bankiem”. Gdy nie spełniamy tego warunku, to płacimy aż 9 zł! Suma summarum, reklamowanie konta hasłem „Przenieś konto do Alior Banku. To najlepsze konto osobiste na rynku!” zakrawa o absurd. To chyba jakiś niesmaczny żart.

[vsw id=”MkXWy3FU50w” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Alior Bank jest Twoim „głównym bankiem” jeżeli:

1. na Twoje konto co miesiąc wpływa wynagrodzenie od pracodawcy, renta lub emerytura z ZUS,  bądź stypendium z uczelni,

LUB

2. na Twoje konto wpływa miesięcznie z innego banku lub z rachunku firmowego w Alior  Banku przelew na kwotę minimum 2 000 zł (w przypadku osób poniżej 24. roku życia, które są  studentami, uczniami lub słuchaczami, wystarczy 1 000 zł),

LUB

3. Twoje łączne średnie saldo miesięczne na lokacie terminowej, rachunku oszczędnościowo-  rozliczeniowym, oszczędnościowym, w jednostkach uczestnictwa funduszy inwestycyjnych i bankowych  papierach wartościowych emitowanych przez Alior Bank wynosi minimum 10 000 zł,

LUB

4. Twoje łączne średnie saldo miesięczne zadłużenia w ramach posiadanego rachunku karty  kredytowej, pożyczki, limitu kredytowego w rachunku lub kredytu zabezpieczonego na nieruchomości  wynosi minimum 5 000 zł.

Jeśli w danym miesiącu nie będziesz spełniać żadnego z powyższych warunków i Alior Bank nie  będzie Twoim “głównym bankiem”, pobierzemy dodatkową opłatę za kartę płatniczą debetową w  wysokości 4 zł miesięcznie, przy czym pierwsze opłaty zostaną pobrane na koniec marca 2010 r.

Co sądzisz o zmianach w ofercie Alior Banku? Czy korzystasz z ich usług i czy jesteś z nich zadowolony?
Podziel się swoją opinią na temat Alior Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły