Alert Finansowy

Nordea funduje przeprowadzkę

22 lutego
12:42 2010

Bank Nordea wystartował z „nową” kampanią promującą „stare” konto Spektrum na bardzo korzystnych warunkach. Cała akcja ruszyła pod hasłem „Formalności załatwimy za Ciebie”. Wygląda na to, że skandynawski bank wziął sobie do serca rekomendację ZBP, którą szeroko komentowaliśmy. Czy warto przenieść konto do Nordei?

Przenoszenie konta – bezpłatne i szybkie
W swojej kampanii Nordea skupia się przede wszystkim na ułatwieniach dla klientów. Bank oferuje bezpłatne przeniesienie konta wraz z jego saldem i usługami płatniczymi, zamknięcie rachunku w dotychczasowym banku oraz bierze na siebie wszelkie formalności z tym związane. Dodatkową zaletą jest możliwość złożenia internetowego wniosku o przeniesienie konta. Nawet jeśli wybierzemy się do placówki, to cała procedura trwa około 7 dni roboczych.

Podkreślamy wygodę w przeniesieniu się do naszego banku. Jak wskazują badania, Polacy przede wszystkim obawiają się biurokracji i czasochłonności procesu zmiany banku. Chcemy zatem przekonać klientów poszukujących lepszej oferty do naszej wyjątkowej kultury sprzedażowej, opartej na kompetentnych doradcach – mówi dyrektor marketingu i komunikacji Nordea Banku Sławomir Ronkowski.

Konto Spektrum – warunki
Konto Spektrum zwyciężyło w rankingu najlepszych kont osobistych wg serwisu Money.pl. Czy słusznie? Przedstawiamy warunki proponowane przez bank:

– 0 zł za przelewy przez Internet
– 0 zł za prowadzenie konta
– 0 zł za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce
– bezpłatne korzystanie z sieci wpłatomatów
– darmowe i szybkie przeniesienie konta
– bezpłatny pakiet powiadomień sms/wap
– 1,50 zł miesięcznie za korzystanie z karty VISA ELECTRON

Werdykt
Warto jednak uściślić pewne szczegóły. Prowadzenie konta jest darmowe, ale tylko przez pierwsze 3 miesiące, a później tylko jeśli minimalne wpływy wynoszą ponad 1500 zł. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony, to opłata za prowadzenie konta wynosi 0,8 zł/m-c. Darmowe i szybkie przeniesienie konta? Oczywista oczywistość, więc po co się chwalić? Ten warunek wynika z rekomendacji ZBP – bank Nordea nie może pobierać za tę usługę opłaty. Nie mniej, konto Spektrum to faktycznie jedna z najciekawszych i najtańszych ofert dostępnych na rynku. Słowa pochwały należą się za politykę adaptacyjną względem rekomendacji ZBP i za wyjątkowo korzystne warunki. Kto się skusi?

[vsw id=”9zu-ZA1vJ88″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Czy znasz lepsze konto dla klientów indywidualnych niż konto Spektrum w banku Nordea?Czy korzystałeś z darmowego przenoszenia konta?

Podziel się swoją opinią na temat Nordea Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły