Alert Finansowy

Bank powinien pomóc przy przenoszeniu ROR

05 stycznia
12:13 2010

Jedna z naszych czytelniczek napisała do nas po Świętach, że chce przenieść swój ROR do innego banku. Być może pani Monika, bo o niej mowa, jeszcze tego nie zrobiła, a wtedy mamy dla niej coś co nie tylko ją, ale także was może zainteresować. Otóż kolejny bank w walce o klientów wprowadza duże ułatwienia przy przenosinach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego (ROR). Ot, dobrodziejstwo wolnej konkurencji na rynku.

Jeszcze dekadę temu człowiek chcąc załatwić cos w banku był bardziej petentem niż klientem. Dziś można czasem odnieść wrażenie, że lody bankowej biurokracji pękają, a do ciemnych zaułków pełnych niezrozumiałych przepisów i kruczków prawnych przedostaje się powoli promyk nadziei. Oczywiście nie popadajmy w zbytni entuzjazm. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale bez obaw – Alert Finansowy czuwa.

Tymczasem dla pani Moniki i nie tylko dla niej, mamy dobrą wiadomość. mBank, który już od dłuższego czasu prowadzi wojnę z innymi bankami o ROR przygotował kolejne ułatwienie dla klientów, którzy zmieniając rachunek bankowy przechodzą właśnie do tego banku. Od tego roku klienci indywidualni przechodząc do tego banku będą mogli liczyć na spore ułatwienia.

mBank zobowiązuje się do:

  • uzupełnienia rachunku klienta o listę zleceń stałych i poleceń zapłaty wykorzystywanych w ramach wcześniejszego konta
  • pomocy przy zamknięciu starego konta
  • poinformowania o nowym numerze rachunku Urzędu Skarbowego, ZUS-u, pracodawcy i innych instytucji wskazanych przez klienta
  • uruchomienia specjalnej infolinii, gdzie (pod numerem: 42 664 74 78) konsultanci udzielą informacji o tym na jakim etapie znajdują się formalności dotyczące przeniesienia konta.

To jeden z pierwszych banków, który oficjalnie ustosunkował się do rekomendacji Związku Banków Polskich (ZBP), określającej dobre praktyki banków w zakresie przenosin rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR). Rekomendacja, która obowiązuje już od 1 stycznia 2010 r. jest na pewno krokiem w dobrym kierunku. Oby nie ostatnim. O rekomendacji ZBP pisaliśmy już w naszej serii Alert Patrol. O postępach w tej dziedzinie będziemy informować w kolejnych materiałach.

Jesteś zainteresowany przeniesieniem rachunku do innego Banku? Miałeś z tym problemy? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły