Alert Finansowy

Kartą paysafecard zapłacisz głównie za gry internetowe

20 kwietnia
05:30 2010

Zakupy w sieci robi się szybko, łatwo i bez ruszania się z domu. Jednak większość internautów woli nie korzystać ze swoich kart kredytowych płacąc za zakupy internetowe, ponieważ jest to po prostu niebezpieczne. Wiele banków oferuje e-karty do transakcji internetowych, ale też inne firmy chcą na popularyzacji internetu zarobić. Znasz już karty paysafecard?

Alert użytkownika
Michael przesłał nam alert z pytaniem: „Mieliście już do czynienia z paysafecard? Dostałem kartę o wartości 50 zł od znajomych na urodziny i nie bardzo wiem, gdzie te pieniądze mogę wydać. Sprawdźcie to dla mnie, bo nie chcę, żeby kasa z karty przepadła.” Niestety gama sklepów akceptujących paysafecard nie jest imponująca. Jeśli nie jesteś maniakiem gier lub nie gadasz nałogowo przez Skype, twoje pieniądze mogą zostać przeznaczone na opłaty administracyjne.

Gdzie kupić, gdzie wykorzystać?
Paysafecard to karta pre-paidowa, którą można kupić między innymi w wielu kioskach, a także w sieci Vobis i Media Expert. Firma chwali się, że posiada 280 tys. punktów sprzedaży na całym świecie. I cóż z tego, skoro nie bardzo jest potem co z tą kartą zrobić. Płatności paysafecard umożliwia 3,5 tys. sklepów internetowych, ale są to głównie strony z grami internetowymi i portale społecznościowe. Przykładowo kartą możemy płacić za FarmVille popularną aplikację Facebooka. Do oferty należy jeszcze Skype i tu możliwości się kończą.

Koszty administracyjne
Po 12 miesiącach od daty pierwszej płatności, a najpóźniej po 24 miesiącach od daty produkcji karty, zostają nam naliczane koszty administracyjne. Nie są one małe, bo to aż 5 zł miesięcznie. Jest jednak światełko w tunelu- jeżeli w ciągu 2 tygodni od dokonania zakupu karty zgłosisz wniosek o zwrot reszty kwoty na karcie, otrzymasz ją bez żadnych opłat z powrotem na konto. Po okresie 14 dni, naliczona zostanie opłata w wysokości 15 zł.

Rozwijajcie się!
W imieniu internautów zainteresowanych płaceniem w internecie kartami typu pre-paid apelujemy do Prepaid Services Company Ltd. o rozszerzenie oferty sklepów akceptujących kartę. Karta zapewnia bezpieczeństwo i możliwość płacenia w internecie prawie jak gotówką. W tym wypadku chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle…

Masz kartę typu paysafecard? Jesteś z niej zadowolony/a?< Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.


AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły