Alert Finansowy

BZ WBK obniża marże kredytów hipotecznych

05 maja
11:23 2010

Parę dni temu pisaliśmy o ofensywie banków, na rynku kredytów hipotecznych. Coraz mocniej bowiem obniżają one marże i coraz chętniej udzielają kredytów bez wymaganego wkładu własnego. Wszystko wskazuje na to, że zapowiedzi zwiększenia podaży kredytów hipotecznych nie okazały się płonne. Dziś dostaliśmy wiadomość, że do tego wyścigu dołącza Bank Zachodni WBK.

Wymogi już nie tak wygórowane
Niższe marże, kredyty nawet na 100 proc. wartości nieruchomości oraz obniżenie wymaganego pułapu środków własnych – tym kusi przyszłych klientów BZ WBK. Bank wprowadza z początkiem maja szereg zmian, które będą skutkować niższą ceną oraz szerszą dostępnością oferowanych kredytów hipotecznych. W standardowej ofercie pakietowej marża została obniżona o 0,5 punktu procentowego, co oznacza, że obecnie dla kredytów mieszkaniowych wynosi od 1,5 do 2,5 p. proc.

VIP-y maja powody do zadowolenia
Powody do zadowolenia mają również klienci segmentu VIP. W ich przypadku marża standardowej oferty pakietowej zostaje obniżona o 0,35 p. proc., co oznacza, że obecnie dla kredytów mieszkaniowych waha się w granicach od 1,35 do 2,15 p. proc., w zależności od posiadania konta osobistego (wymagane Konto24 VIP) w BZ WBK oraz korzystania z ubezpieczenia kredytobiorców kredytów hipotecznych.

10 zamiast 20 proc.
Bank Zachodni WBK zwiększa również dostępność kredytów mieszkaniowych. Obecnie w podstawowej ofercie banku (bez kredytów w ramach programu „Rodzina na swoim”) minimalna kwota wkładu własnego wynosi 10 proc. Wcześniej klienci korzystający z promocyjnej oferty cenowej 1,35 p. proc. musieli posiadać wkład własny wysokości 20 proc. wartości kredytowanej nieruchomości.

Macie konto w BZ WBK? Daliście się na mówic na Konto Wydajesz&Zarabiasz?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły