Alert Finansowy

BZ WBK – pierwsza bankowa aplikacja na iPad

13 sierpnia
10:52 2010

Bank Zachodni WBK jako pierwszy bank w Polsce uruchomił specjalną aplikację na iPada. Specjalny program umożliwi przeglądanie informacji dotyczących banku z wykorzystaniem możliwości jakie daje nowy tablet firmy Apple, który obsługuje się dotykowo, bezpośrednio na ekranie urządzenia.


Zobacz opinie o BZ WBK w Twoim mieście!

Aplikacja BZ WBK jest już bezpłatnie dostępna w internetowym oficjalnym sklepie firmy Apple – AppStore, skąd można ją pobrać na swojego iPada. Korzystając z tego programu można uzyskać dostęp do informacji o ofercie usług i produktów Banku Zachodniego WBK, aktualnościach, promocjach, itp. Aplikacja daje również dostęp do współpracującej z zainstalowanym w iPadzie modułem GPS wyszukiwarki placówek i bankomatów banku. Dzięki takiemu rozwiązaniu iPad wskazuje dokładnie miejsce, w którym się znajdujemy i podpowiada jak dojść do najbliższych bankomatów i oddziałów BZ WBK. Dzięki nowemu programowi na ekranie urządzenia (9,7 cala) możemy oglądać w dobrej jakości materiały wideo z komentarzami pracowników banku, zamieszczone w kanale BZ WBK na portalu Youtube. Dostosowanie do specyfiki iPada zapewnia również lepszą jakość wykresów, tabel oraz innych materiałów graficznych prezentowanych przez BZ WBK w Internecie. Nowy program umożliwia również nabywanie produktów BZ WBK w internetowym sklepie banku Premiumshop24. Najpopularniejszym z nich są karty płatnicze pre-paid.

– Nasza nowa aplikacja ma wykorzystywać w możliwie najszerszym zakresie możliwości jakie daje iPad, zarówno jeżeli idzie o grafikę jak i funkcje. Jesteśmy przygotowani na to, aby – w miarę jak powstawać będą kolejne generacje iPadów – rozwijać nasz program i włączać w nim kolejne udogodnienia oferowane przez nowe generacje tych urządzeń – mówi Damian Ludke, menedżer technologii informacyjnych i marketing serwis Banku Zachodniego WBK.

Bank Zachodni WBK był jedną z pierwszych polskich instytucji finansowych, która uruchomiła specjalną aplikację na iPhona – multimedialny telefon firmy Apple.
– Nadal można z niej korzystać, również na iPadzie, jednak jakość jaką zapewnia nasza nowa, dedykowana aplikacja jest nieporównywalna – zapewnia D. Ludke.
Aplikację „Bank Zachodni WBK Info” przygotowała współpracująca z bankiem od wielu lat sopocka firma Blue Media S.A.

Co sądzisz o nowej usłudze BZ WBK?

Podziel się swoją opinią na temat BZ WBK.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły