Alert Finansowy

Na wiosnę nowe oferty kredytów hipotecznych

17 marca
11:25 2011

Pomimo że za oknem panuje zima i bardzo niskie temperatury, bankowcy starają się ocieplić atmosferę i przygotowali już na wiosnę nowe oferty. Najwięcej nowych ofert można zaobserwować na rynku kredytów hipotecznych. Po kliku tygodniach, kiedy ceny były stabilne luty przyniósł duże ożywienie na tym rynku. Kolejne banki proponują ciekawe oferty.


Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Uwagę przykuwa oferta Banku Zachodniego WBK, który oferuje kredyt hipoteczny, gdzie marża jest na poziomie 0,99 punktu procentowego. Jednak zgodzenie się na powyższe warunki wiąże się z zapłaceniem wysokiej prowizji, która wynosi 3,5 %. Inną ciekawą ofertę proponuje bank BNP Paribas Fortis. Bank proponuje jeszcze niższą marżę. W pierwszych trzech latach marża kształtuje się na poziomie 0,79 punktu procentowego, a w kolejnych latach marża będzie wynosiła 1,29 punktu procentowego, jest to i tak jedna z najniższych na rynku. Obie oferty wymagają pewnych warunków a mianowicie założenia konta i regularnych wpływów w określonej wysokości.

Dzięki regularnym wpływom na rachunek osobisty można obniżyć marżę kredytu także w nowej ofercie Eurobanku. Warto zwrócić uwagę na tę propozycję, ponieważ możliwa do uzyskania marża wynosi nawet 1,00 punkt procentowy, czyniąc tę ofertę wraz z brakiem prowizji za udzielenie kredytu jedną z najbardziej konkurencyjnych obecnie na rynku. W Eurobanku marżę kredytową można obniżyć także dzięki skorzystaniu z karty kredytowej, lokaty bankowej czy funduszy inwestycyjnych z oferty banku.

Nowe warunki cenowe oferowane przez powyższe banki zbliżają te oferty do tych, jakie były dostępne na rynku w roku 2007 i pierwszej połowie 2008 roku. Wówczas marża na poziomie niższym niż 1,00 punkt procentowy była dostępna niemal dla każdego klienta zaciągającego kredyt w złotych. Obecnie uzyskanie niskiej marży ciągle wiąże się z dodatkowymi kosztami w postaci wysokiej prowizji lub koniecznością spełnienia innych warunków, takich jak zasilanie konta czy konieczność wykonywania transakcji kartą płatniczą lub kredytową. Sytuacja, gdy banki udzielały kredytów z marżą w wysokości 0,5 punktu procentowego jest jeszcze odległa, jeśli w ogóle możliwa, ale na pewno należy spodziewać się kolejnych obniżek w pozostałych bankach.

Pierwsze oznaki wiosennej odwilży na rynku kredytów hipotecznych zwiastują, że nadchodzi gorący okres w kredytach hipotecznych. Przedstawione powyżej oferty stanowią niewątpliwie duże wyzwanie dla pozostałych banków i będą wymuszały przestawienie nowych propozycji. W związku z powyższym należy oczekiwać zaostrzenia konkurencji w najbliższych tygodniach, co będzie się wiązało z lepszymi ofertami dla klientów. Pierwszych ruchów ze strony konkurencyjnych banków należy spodziewać się już od 1. marca. Wiele instytucji termin obowiązywania aktualnych warunków określiło do końca lutego, w związku z tym początek nowego miesiąca powinien przynieść nowe propozycje.

Na naszym portalu możesz podzielić się swoją opinią o instytucjach finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły