Alert Finansowy

”Cash From You” – kosztowne szczegóły umów

19 października
13:19 2009

Uwaga – korzystanie z bankomatów staje się coraz droższe! Twój Bank ma umowę o bez-prowizyjnej wypłacie środków z siecią bankomatów Cash4You? Sprawdź jej szczegóły. Używanie tych maszyn może Cię drogo kosztować.

Mamy coraz więcej sygnałów od czytelników, którzy zapłacili prowizję za korzystanie z bankomatów Cash4You. Ich banki mają podpisane umowy z operatorem bankomatów, jednak warunki na jakich można z nich korzystać nie są identyczne jak podczas korzystania z bankomatów własnych poszczególnych Banków.

Obecnie klienci Banku Pocztowego, mBanku, Kredyt Banku, Multibanku, mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze z bankomatów Cash4You. Wszystkie, inne niż wypłata operacje są już objęte prowizją. Płacimy za sprawdzenie salda rachunku czy też za wypłatę środków z jednoczesnym sprawdzeniem salda. Opłaty wahają się od 0,5 do 1zł, w zależności od Banku.

Dodatkowy haczyk tkwi w kolejności ustawienia operacji w oknie bankomatu. Jak się można domyślać opcja bezpłatna czyli wypłata środków, jest ustawiona na pozycji drugiej, a niej jak zazwyczaj w pozycji pierwszej, do czego wszyscy są przyzwyczajeni. Bank zarabia na naszych przyzwyczajeniach i nieuwadze.

Uważajmy co naciskamy na ekranie bankomatu. Symboliczna złotówka to niewiele, jednak po co przepłacać?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły