Alert Finansowy

Czy ubezpieczyciele przyspieszą wypłaty odszkodowań?

24 maja
10:21 2010

Jak informuje Polska Izba Ubezpieczeń, że zakłady ubezpieczeń, które obsługują klientów mieszkających na terenach dotkniętych powodzią, uruchomiły specjalne sztaby kryzysowe. Ubezpieczyciele wprowadzili także ścieżkę tzw. szybkiej likwidacji szkód. Przy mniejszych zniszczeniach pełne odszkodowanie ma być wypłacane poszkodowanym już po kilku dniach, bez szczegółowej procedury szacowania zniszczeń. Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

W zakładach ubezpieczeń praca wre
Osobom, które na skutek powodzi poniosły największe straty, ubezpieczyciele wypłacają zaliczki na poczet odszkodowań. Dzięki temu ci, którzy poprzez działanie żywiołu stracili cały majątek, nie pozostaną bez środków do życia. Dzięki specjalnym sztabom kryzysowym, większa liczba pracowników w Centrach Alarmowych przyjmuje zgłoszenia o szkodach, a przyjęto ich już ponad 20 tys. Przede wszystkim jednak do miejsc dotkniętych żywiołem dociera większa liczba likwidatorów szkód. Dzięki temu znacznie szybciej przebiegają prace nad szacowaniem zniszczeń, co w efekcie daje szybszą wypłatę odszkodowań dla poszkodowanych.

Jak działać?
Ubezpieczyciele podkreślają, że poszkodowani bez obaw mogą podejmować wszelkie działania, które mają na celu uniknięcie szkód bądź zmniejszenie ich rozmiarów. Bez obaw można też rozpocząć sprzątanie zniszczonych przez powódź domów. W celu ułatwienia pracy likwidatorom szkód, warto przygotować zdjęcia zniszczonego przez powódź majątku. Nie jest do tego potrzebny profesjonalny sprzęt fotograficzny – wystarczą zdjęcia zrobione telefonem komórkowym. Taka dokumentacja jeszcze bardziej skróci czas oczekiwania na wypłatę pełnego odszkodowania. PIU ocenia współpracę na lini ubezpieczyciel-poszkodowany bardzo pozytywnie, ale dopiero za kilkanaście dni dowiemy się, czy faktycznie pomoc została przekazana powodzianom szybko i sprawnie.

Myślisz, że ubezpieczyciele przyspieszą wypłatę odszkodowań?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły