Alert Finansowy

Debiut PZU – sprzedawać czy trzymać?

29 kwietnia 2010 12:00
Najgorętszy debiut ostatnich miesięcy na GPW wzbudza coraz więcej emocji. Wczoraj zakończyły się zapisy na akcje PZU, a Skarb Państwa dorzucił dodatkowe 5 proc. swoich udziałów do akcyjnej puli. AlertFinansowy.pl postanowił zapytać analityków czołowych firm doradztwa finansowego, jaką strategię obrać w trakcie giełdowego debiutu PZU. Czyli krótko mówiąc – sprzedać czy trzymać?

Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance, twierdzi, że można się pokusić o realizację kilku lub kilkunastoprocentowego zysku. Warto się zastanowić również nad długoterminową strategią, gdyż PZU prowadzi stabilną politykę dywidendową. Wówczas taki zysk może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjny.

 

Emil Szweda, analityk rynków finansowych Open Finance, zwraca uwagę na kryzys grecki, bowiem debiut PZU na GPW zbiega się z terminem wykupu obligacji przez Grecję. Dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem może okazać się inwestycja długoterminowa. Zwłaszcza ze względu na dywidendę – przewidywana stopa dywidendy ma wynieść ok. 5 proc.

 

Paweł Majtkowski, główny analityk Expander, sugeruje powstrzymanie się ze sprzedażą akcji przynajmniej przez 6 miesięcy. Optymalny wydaje się horyzont średniookresowy rozciągnięty nawet do kilku lat. Wypłata dywidendy może okazać się kusząca, ale wówczas należy spodziewać się analogicznej korekty kursu akcji PZU.

 

Zapisaliście się na akcje PZU? Jaki wzrost w trakcie debiutu przewidujecie? Sprzedacie od razu czy wolicie zatrzymać akcje na dłużej?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły