Alert Finansowy

Debiut PZU – sprzedawać czy trzymać?

29 kwietnia
12:00 2010
Najgorętszy debiut ostatnich miesięcy na GPW wzbudza coraz więcej emocji. Wczoraj zakończyły się zapisy na akcje PZU, a Skarb Państwa dorzucił dodatkowe 5 proc. swoich udziałów do akcyjnej puli. AlertFinansowy.pl postanowił zapytać analityków czołowych firm doradztwa finansowego, jaką strategię obrać w trakcie giełdowego debiutu PZU. Czyli krótko mówiąc – sprzedać czy trzymać?

Roman Przasnyski, główny analityk Gold Finance, twierdzi, że można się pokusić o realizację kilku lub kilkunastoprocentowego zysku. Warto się zastanowić również nad długoterminową strategią, gdyż PZU prowadzi stabilną politykę dywidendową. Wówczas taki zysk może okazać się jeszcze bardziej atrakcyjny.

[vsw id=”I2Cv09eKRgE” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Emil Szweda, analityk rynków finansowych Open Finance, zwraca uwagę na kryzys grecki, bowiem debiut PZU na GPW zbiega się z terminem wykupu obligacji przez Grecję. Dlatego bezpieczniejszym rozwiązaniem może okazać się inwestycja długoterminowa. Zwłaszcza ze względu na dywidendę – przewidywana stopa dywidendy ma wynieść ok. 5 proc.

[vsw id=”0wy99BicK4E” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Paweł Majtkowski, główny analityk Expander, sugeruje powstrzymanie się ze sprzedażą akcji przynajmniej przez 6 miesięcy. Optymalny wydaje się horyzont średniookresowy rozciągnięty nawet do kilku lat. Wypłata dywidendy może okazać się kusząca, ale wówczas należy spodziewać się analogicznej korekty kursu akcji PZU.

[vsw id=”jB-5zTDFQug” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Zapisaliście się na akcje PZU? Jaki wzrost w trakcie debiutu przewidujecie? Sprzedacie od razu czy wolicie zatrzymać akcje na dłużej?

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły