Alert Finansowy

Dłużnicy mają swoich obrońców

01 kwietnia
12:51 2010

Nie możesz zaciągnąć kredytu? Zalegasz z płatnościami? Bank nie chce Ci zmienić warunków spłaty zaciągniętego długu? Masz problem z windykacją? Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Na polskim rynku funkcjonuje kilka firm, które specjalizują się w reprezentowaniu klientów z problemami zadłużeniowymi. Pytanie brzmi – czy opłaca się korzystać z ich usług?

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Obrońcy dłużników

Dwie największe firmy, jakie udało nam się namierzyć, to KMPA oraz Centrum Ochrony Dłużników. Obie oferują podobny zakres usług – kontakt z instytucjami, udzielającymi kredytów w sprawie oddłużania bądź odraczania płatności, renegocjacja umów, restrukturyzacja kredytów oraz reprezentacja klientów w postępowaniu sądowym lub komorniczym. Kontakt odbywa się drogą korespondencyjną Dodatkowo KMPA reprezentuje również firmy i zajmuje się czyszczeniem rejestrów w BIG, BIK oraz KRD. Oczywiście za wszystkie czynności trzeba płacić i tak naprawdę sami decydujemy o poziomie ingerencji, świadomi opłat, które musimy wpłacić firmie – bez względu na wynik negocjacji z wierzycielem. 

Cennik usług

Centrum Ochrony Dłużników:

Usługa

Cena

Opis usługi

Wariant Start

149

Pełnomocnictwo, analiza sytuacji klienta wraz z przygotowaniem najefektywniejszej możliwości rozwiązania problemu finansowego

Wariant Plus

319

Wariant start + sporządzenie dwóch pism do wybranych przez klienta instytucji

Wariant Super Plus

579

Wariant start + sporządzenie pięciu pism do wybranych przez klienta instytucji

Wariant Open

149 + dodatkowe opłaty

Opcja odpowiednia dla osób mających problemy z dużą ilością wierzycieli i dla osób których zaległości przekraczają 100 000 PLN. Nieograniczona liczba pism. Reprezentacja w postępowaniu egzekucyjnym i korespondencyjnym.

KMPA:

Usługa

Cena

Ilość pism wysyłanych w ramach pakietu (inne usługi)

Pakiet ochronny 1

139

1

Pakiet ochronny 3

309

3

Pakiet ochronny 4

400

4

Pakiet ochronny 6

549

6

Pakiet Open

85 za pismo

Od 7 do 15

Pakiet Open 2

75 za pismo

16 i więcej

Czyszczenie rejestrów

399 netto

Cena minimalna, uzależniona od ilości wpisów oraz typu rejestru


Skuteczność

Firmy nie publikują żadnych statystyk odnośnie wyników ich działalności. Przeglądając fora internetowe udało nam się wychwycić zaledwie kilka negatywnych wypowiedzi, sugerujących, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Jednak większość opinii jest przychylna, co oznacza, że obie firmy dosyć skutecznie wypełniają swoje obowiązki wobec klientów. Dla wszystkich, którzy chcą się uwolnić z pułapki kredytowej albo po prostu nie potrafią negocjować z bankiem, taki rodzaj usług może być ostatnią deską ratunku. Wówczas warto podjąć współpracę z “obrońcami dłużników”, ale nie jest to gwarancja sukcesu. Nikt przecież nie obiecuje gruszek na wierzbie – nie każdy kredyt można restrukturyzować i nie każdą sprawę się wygrywa.

Korzystaliście z usług takich firm? Czy opłaca się wydawać dodatkowe pieniądze na takie usługi?

Podzielcie się swoją opinią na temat instytucji finansowych.


AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły