Alert Finansowy

mBank dołączył do „Rodziny na swoim”

26 marca
15:59 2010

No i stało się. Kolejny bank przystąpił do programu „Rodzina na swoim”. Tym razem jest to mBank. Od dziś możecie w tym banku ubiegać się o kredyty hipoteczne, udzielane w ramach współfinansowanego przez rząd programu. W ten sposób bank ten dołączył do bratniego MultiBanku, który już od pewnego czasu uczestniczy w „Rodzinie na swoim”.

Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!

Kredyt w ramach programu „Rodzina na swoim” jest uzupełnieniem oferty mPLANów hipotecznych w złotych, oferowanych przez mBank. O jego przyznanie mogą ubiegać się klienci chcący sfinansować zakup pierwszego mieszkania lub domu, spełniający warunki rządowego programu.

Najważniejsze informacje dotyczące oferty kredytu w programie „Rodzina na swoim” w mBanku:

  • kredyt dostępny w polskich złotych
  • podstawowa marża kredytowa wynosi 2 p.p. – na tej podstawie obliczana jest rata, która w wyniku dopłat zostaje obniżona (marża dla Klientów, korzystających m.in. z oferty banku oraz ubezpieczenia na życie i Ubezpieczenia Pewna Spłata)
  • maksymalny okres spłaty to 40 lat
  • istnieje możliwość zaciągnięcia kredytu do 110 proc. LTV
  • kredyt oferowany jest bez prowizji za udzielenie

Zdecydowaliśmy się na uzupełnienie oferty kredytów hipotecznych o program „Rodzina na swoim”, ponieważ kredyty w złotych cieszą się stałym zainteresowaniem naszych klientów. Poza tym, dzięki dopłatom do rat kredytów, na własne mieszkanie lub dom może sobie pozwolić więcej osób – tłumaczy Krzysztof Tworus, dyrektor Departamentu Sprzedaży mBanku.

Co wiesz o Rodzinie?
„Rodzina na swoim” jest programem rządowym, z którego skorzystać mogą małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dziecko, nie będące jednocześnie właścicielami żadnego lokalu ani prawa do lokalu. W okresie pierwszych ośmiu lat kredytowania Skarb Państwa dopłaca nawet do połowy odsetek. Powierzchnia użytkowa finansowanych nieruchomości nie może być większa niż 75 mkw. w przypadku mieszkania i 140 mkw. w wypadku domu jednorodzinnego, natomiast cena za metr kwadratowy nie może przekraczać ustalonego limitu (jego wysokość jest inna dla każdego województwa).

Jesteście uczestnikami programu “Rodzina na swoim”? Mieliście jakies problemy z udzieleniem kredytu hipotecznego?

Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły