Alert Finansowy

Niekoniecznie pod choinkę – Konto bez kantów w BOŚ

14 grudnia
10:40 2010

Kiedy zbliżają się święta jesteśmy wprost zasypywani przeróżnego rodzaju propozycjami. Szczególnie banki starają się uatrakcyjnić swoją ofertę i tym samym przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów: promocje, upusty, rabaty, świąteczne pożyczki, oferta bogata, ale nie zawsze przyjazna dla klientów banków.

Dlatego przed podjęciem decyzji należy wszystko dokładnie przemyśleć i co najważniejsze przeliczyć. Jednakże ostatnia propozycja Banku Ochrony Środowiska wydaje się dość ciekawa, chociaż niekoniecznie jest to oferta pod choinkę. “Konto bez kantów” to po koncie wyjątkowym kolejna propozycja BOŚ, nad którą warto się zastanowić. Z pewnością nie jest to konto darmowe, ponieważ darmowych kont nie ma (niektóre banki takich określeń używają), są natomiast rachunki mniej lub bardziej atrakcyjne. “Konto bez kantów” z pewnością należy do tych drugich.

Dlaczego? Ponieważ: “BOŚ Bank będzie płacił Ci za zrealizowane przelewy, polecenia zapłaty i zlecenia stałe oraz rozliczone zakupy kartą płatniczą. W ten sposób możesz zyskać nawet 60 złotych premii miesięcznie” – napisano w ofercie.

Premię tę bank nalicza następująco:

– 1 zł za zrealizowany przelew,
– 1 zł za realizację zlecenia stałego,
– 3 zł za polecenie zapłaty,
– 1 zł za pełne 100 zł wydane kartą debetową maestro oraz
– 1 zł za pełne 100 zł wydane kartą kredytową VISA.

Program i uzyskanie premii nie wymaga więc realizowania dodatkowych czynności na koncie, a tylko aktywnego korzystania z tego konta i im częściej się to robi tym większa jest premia. Trzeba jednak przy tym dodać, że warunki tego programu premiowego nie są warunkami prowadzenia “Konta bez kantów”. Należy bowiem wiedzieć, że posiadacze tego konta nie płacą ani grosza za przelewy krajowe, obojętnie czy realizowane są w oddziałach banku, przez telefon czy internet. Ponadto właściciel takiego konta nie zapłaci za: realizację zlecenia stałego i polecenia zapłaty, za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz za granicą (promocja do 31 maja 2011 r.). Zapłaci natomiast 3 zł za ustanowienie odwołania zlecenia stałego w placówce banku oraz za realizację odmowy, cofnięcie zgody na obciążenie rachunku. Zapłaci także 10 zł miesięcznie za prowadzenie rachunku. Nie ma więc nic za darmo i jest to uczciwe postawienie sprawy. Szkoda tylko, że nie zostało zapisane ile trzeba będzie zapłacić przy rezygnacji z “Konta bez kantów”, bowiem za rezygnację z “Konta Wyjątkowego” BOŚ kazał sobie zapłacić aż 50 złotych.

Co sądzisz o nowej ofercie BOŚ?

Podziel się swoją opinią na temat BOŚ.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły