Alert Finansowy

Meritum Bank ostro tnie oprocentowanie

01 kwietnia
05:05 2010

No i kolejna obniżka oprocentowania lokat. Tym razem Meritum Bank obniżył klientom zysk z ich jednodniówek. Na otarcie łez bank zdecydował się jednak na ustanowienie nowej, 15 miesięcznej lokaty. Czy zadowoli ona dotychczasowych klientów?

Zobacz opinie o Meritum w Twoim mieście!

I znów obniżka…
Wczoraj Meritum Bank ogłosił kolejne zmiany oprocentowania lokat jednodniowych. Niestety są to zmiany na niekorzyść dla klientów. Zmiany oprocentowania dotyczą wszystkich depozytów zakładanych przez system bankowości elektronicznej, oraz przez Internet (czyli bez konieczności posiadania rachunku w banku). Mimo tego, bank zapewnia, że tak jak było dotychczas, klienci zakładający lokaty poprzez system bankowości elektronicznej, uzyskają wyższe oprocentowanie.

Obecna tabela oprocentowania lokat jednodniowych (wraz z nową, 15-miesięczna lokatą) wygląda tak:

Nowa lokata 15 miesięczna raczej mało kogo jest w stanie zadowolić, skoro jej oprocentowanie jest mniejsze niż lokaty 9 miesięcznej sprzed kilku tygodni. Spójrzcie jak oprocentowanie lokat wyglądało w połowie marca:

Skąd taka drastyczna obniżka? Czy Czekaja nas kolejne? W tej sprawie zwróciliśmy się do biura prasowego Meritum Banku i dostaliśmy taka oto odpowiedź: “Oprocentowanie depozytów w Meritum Banku jest ustalane zgodnie z polityką banku i jest warunkowana wieloma czynnikami. Chcemy też zaznaczyć, że obniżka oprocentowania dotyczy wyłącznie nowo zakładanych depozytów. Lokaty już założone według wcześniejszego oprocentowania pozostają oczywiście bez zmian. W najbliższym czasie, żadne dalsze obniżki oprocentowania nie są przewidywane.” No cóż, pozostaje nam trzymać za słowo…

Jak to działa?
Efektywne oprocentowanie lokat z dzienną kapitalizacją odsetek jest wyższe dzięki codziennemu naliczaniu i kapitalizowaniu odsetek. Ponadto, z uwagi na fakt, iż dzienna wysokość odsetek nie przekracza kwoty 2,49 zł, zgodnie z regulacjami Ordynacji Podatkowej, od lokat nie jest odprowadzany podatek od dochodów kapitałowych. Każdy klient może założyć dowolną ilość lokat z dzienną kapitalizacją, przy minimalnej kwocie lokaty ustalonej na 3000 zł, a maksymalnej na 10 000 zł. Po zakończeniu okresu deponowania lokata może zostać automatycznie odnowiona na kolejny okres wraz z odsetkami.

Co sądzisz o obniżkach oprocentowania lokat w Meritum Banku?


Podziel się swoją opinią na temat Meritum Bank.


AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły