Alert Finansowy

Minicasco tanie dla ostrożnych

31 marca
07:29 2010

Niedawno pisaliśmy o tym, że według Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, aż 200 tys. kierowców jeździ bez wykupionego OC, że nie wspomnimy o AC. Dzisiaj prezentujemy ciekawą ofertę PZU dla kierowców, którzy nie chcą przepłacać. Być może ci z nich, którzy nie opłacają AC, zmienią swoje zdanie, kiedy zobaczą, że nie muszą aż tak głęboko sięgać do kieszeni…

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Nowy-stary produkt
Minicasco zastąpiło istniejący wcześniej produkt o tej samej nazwie. W przeciwieństwie do nazwy, zakres ochrony ubezpieczenia uległ jednak zmianie. Jak czytamy na stronie PZU, oferta Minicasco przeznaczona jest przede wszystkim dla kierowców ostrożnych. Niestety, trudno zdefiniować kogoś takiego. Można się domyślać, że jest to taki kierowca, który ufa sobie, a obawia się szkód niezawinionych: losowych, działania osób trzecich, czy kradzieży pojazdu. Po przeczytaniu odpowiedniego ustępu w “Ogólnych warunkach ubezpieczenia” dodajmy, że ostrożny kierowca to taki, któremu…. nie zdarzają się stłuczki z innymi samochodami. Czytamy: “Ubezpieczeniu nie podlegają szkody, polegajace na uszkodzeniu pojazdu w zwiazku z ruchem i postojem wskutek nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z innym pojazdem”.

“To jego wina!”
Więc co w takim razie podlega ubezpieczeniu? Wypłaty odszkodowania możemy się spodziewać, jeśli nasz samochód uległ uszkodzeniu wskutek:

  • nagłego działania siły mechanicznej w chwili zetknięcia pojazdu z pochodzącymi z zewnątrz pojazdu zwierzętami lub osobami
  • zdarzeń losowych, np. powodzi, pożaru, wybuchu
  • nagłego działania czynnika termicznego lub chemicznego pochodzącego z zewnątrz pojazdu
  • działania osób trzecich, np. wandalizmu
  • uszkodzenia wnętrza pojazdu przez osoby, których przewóz był wymagany potrzebą udzielenia pomocy medycznej
  • kradzieży pojazdu lub jego części
  • uszkodzenia pojazdu w wyniku jego kradzieży.

Pod pewnymi warunkami…
Nasuwa się pytanie, jaki samochód możemy ubezpieczyć. Otóż mogą to być samochody osobowe (lub ciężarowe w nadwoziu osobowego i inne o ładowności do 750 kg) wraz z wyposażeniem, zarejestrowane w Polsce o wartości nie niższej niż 3 000 zł. Ponadto, oferta skierowana jest do klientów posiadających dotychczas wyłącznie ubezpieczenie OC.

Co zyskujemy?
Minicasco, ta samo jak tradycyjne Autocasco, zapewnia klientowi ochronę przed szkodami, których nie obejmuje obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Czynnikiem wyróżniającym tę ofertę spośród innych są niskie składki – jeśli wszystko dobrze pójdzie, zapłacimy nawet do 6 razy mniej niż za normalne AC!

Mieliście problem z uzyskaniem odszkodowania od ubezpieczyciela? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły