Alert Finansowy

Możesz odejść z MultiBanku

29 grudnia
13:05 2009

Masz kredyt lub pożyczkę hipoteczną w MultiBanku? Jeśli jesteś niezadowolony z obsługi, uważasz, że płacisz za wysokie raty lub ten bank nie odpowiada ci z innego powodu, będziesz mógł wypowiedzieć umowę kredytu i nie grożą ci za to żadne konsekwencje. To świetna okazja, bo zamiast narzekać na bank, będziesz mógł go teraz zmienić na inny.

Zobacz opinie o Multibanku w Twoim mieście!

Od 31 grudnia 2009 roku MultiBank zmienia „Regulamin udzielania kredytów i pożyczek hipotecznych dla osób fizycznych – w ramach MultiPlanów”. Zmiany obejmują dodanie w treści rozdziału IV Regulaminu, zapisów regulujących kwestie dodatkowego zabezpieczenia w postaci ubezpieczenia ryzyka MultiBanku.

Jednostronna zmiana regulaminu przez bank, oznacza, że możesz jej nie zaakceptować, wypowiedzieć umowę kredytu i nie grożą ci za to żadne konsekwencje.

Zgodnie z obowiązującym prawem (art. 384(1) kodeksu cywilnego) gdy bank zmienia regulamin klient ma prawo wypowiedzieć umowę. W tym przypadku zainteresowani klienci będą mieli prawo do wypowiedzenia umowy kredytu w ciągu 14 dni od dnia otrzymania informacji o zmianie.

Pamiętaj! Od 1 stycznia 2010 roku, będziesz mógł łatwiej i szybciej zmienić bank. Wystarczy, że złożysz w banku odpowiednie pełnomocnictwo i o nic nie musisz się już martwić, bo to bank wykona za ciebie całą pracę.

Podziel się swoją opinią na temat Multibanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły