Alert Finansowy

Nabici będą protestować pod siedzibą BRE Banku

19 marca
09:40 2010
Głośna afera “Nabitych w BRE” ciągnie się mozolnie od ponad roku. Przypomnijmy, że całe zamieszanie kręci się wokół starych kredytów hipotecznych. Część klientów przyjęła nowe warunki proponowane przez ich banki, inni zdołali wynegocjować indywidualne porozumienia. Wciąż jednak pozostali “Nabici” z silną wolą walki i nie godzą się na propozycje wystosowane przez mBank oraz MultiBank. Internetowa społeczność “Nabitych” zapowiedziała pikietę pod siedzibą BRE Banku w dniu 30 marca 2010.
Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!


Apel

Klienci tzw. “starego portfela” mBanku i MultiBanku z Warszawy i Regionu Mazowsza, zapraszają wszystkich, którzy czują się pokrzywdzeni przez oba banki Grupy BRE na pikietę pod siedzibą BRE Banku w Warszawie, ul. Senatorska 18 (na tyłach Teatru Wielkiego) w dniu 30 marca 2010. Tego dnia odbywać się będzie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy banku (rozpoczęcie WZA o godzina 15:00). Mamy niepowtarzalną okazję, aby pokazać akcjonariuszom banku, że na rynku usług bankowych nie powinno być miejsca dla tego typu zachowań, jakie reprezentuje obecny Zarząd BRE Banku wobec swoich własnych Klientów.

Nasz komentarz

Naprawdę godny podziwu jest upór pokrzywdzonych klientów grupy BRE. Kto by się spodziewał, że w ogóle dojdzie do oficjalnych negocjacji między “Nabitymi”, a reprezentantami banku? A jednak udało się! Co do prawdy, wynik tych rozmów nie okazał się w pełni satysfakcjonujący, ale sama umiejętność zrzeszenia się i przeprowadzenia medialnej kampanii jest imponująca. Tym bardziej, że w Polsce takie społeczne inicjatywy nie znajdują szerokiego poparcia i rzadko kiedy przynoszą jakikolwiek rezultat. Ciekawi jesteśmy jak potoczy się demonstracja pod siedzibą BRE Banku i czy przyniesie ona kolejne porozumienie między bankami, a klientami.


Roman Jamiołkowski, rzecznik prasowy BRE Banku SA

Bank jest otwarty na dialog z klientami. W zeszłym roku przeprowadziliśmy cały cykl rozmów z reprezentacją wyłonioną przez klientów, który zaowocował osiągnięciem porozumienia. Wypracowana wspólnie z Klientami oferta  specjalna dostępna jest od połowy stycznia bieżącego roku i będzie można z niej skorzystać jeszcze do końca kwietnia. Trzeba podkreślić, że pierwszy raz w historii polskiej bankowości bank przygotował ofertę kredytu hipotecznego wspólnie ze swoimi klientami. Bank wprowadza w życie ofertę zgodnie z poczynionymi wcześniej ustaleniami. Zawsze jest czas, aby rozmawiać o szczegółach tego rozwiązania w sposób merytoryczny –  nasi eksperci dostępni są na forum internetowym i na infolinii  stworzonej specjalnie dla tej grupy naszych klientów.


C
zy kolejna akcja “Nabitych” przyniesie jakieś realne wyniki? W jaki sposób banki grupy BRE ustosunkują się do żądań klientów?

Podzielcie się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły