Alert Finansowy

Nie daj się golić przez przewoźników

14 stycznia
11:41 2010

Coraz częściej latamy za granicę. Statystyki dowodzą niezbicie, że ruch lotniczy w naszym kraju z roku na rok zwiększa się. Przybywa nowych połączeń, rozbudowywane są lotniska. Tylko ceny tradycyjnych połączeń nie bardzo chcą spadać… Ale i na to znaleźliśmy sposób.
Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Ekspansja tanich linii
Choć do wakacji jeszcze daleko, nic nie stoi na przeszkodzie by dokładając kilka dni urlopu, zrobić sobie długi weekend i spędzić go za granicą. Myślisz, że podróż za granicę może być albo droga (w przypadku lotu samolotem), albo tańsza, lecz odbije się to na krótszym pobycie na miejscu? Nic bardziej mylnego. Polska staje się coraz atrakcyjniejszym węzłem przesiadkowym dla połączeń lotniczych i celem ekspansji tzw. tanich linii.

Tam i z powrotem
Jeśli chcesz lecieć na Bałkany lub na Bliski Wschód (Jordania, Liban, Syria, Turcja) niezastąpiony jest węgierski Malev latający z Warszawy. Malev ma stałe promocje na tych kierunkach. Bilet w obie strony to koszt od 390 do 480 zł ze wszystkimi opłatami. Co ciekawe to tradycyjny węgierski przewoźnik a nie tzw. tania linia. Na pokładzie możemy więc liczyć na posiłek, napoje, itp. Dla porównania bilety innych tradycyjnych przewoźników na tych kierunkach są 2-3 razy droższe.

Za 260 zł na Cypr
Na Cypr najlepiej lecieć z Warszawy rumuńskim Blue Air. To tani przewoźnik, który od marca uruchamia bezpośrednie połączenie między Warszawą, a Larnaką na Cyprze. W tym wypadku lot w obu kierunkach, ze wszystkimi opłatami lotniskowymi wyniesie nas 260 zł. Czyli niewiele więcej niż bilet na ekspres do Wrocławia i z powrotem.

Nie z Warszawy
Odkąd na warszawskim Okęciu zamknięto terminal Etiuda ze stolicy przestał latać irlandzki Ryanair. Szkoda, gdyż ten kontrowersyjny, irlandzki przewoźnik oferuje dużo tanich przelotów do większości krajów w Europie. Szczególnie korzystnie wyglądają loty do Hiszpanii, Irlandii, Norwegii i do Londynu. Bez problemu można utrafić lot za 200-300 zł wraz opłatami i podatkami.

Coraz więcej połączeń
Z Ryanair konkuruje kolejny węgierski przewoźnik Wizz Air. Ten tani przewoźnik dla odmiany lata z Warszawy, oraz podobnie jak Ryanair z pozostałych większych miast w Polsce. Miasta docelowe są podobne, czyli główne miasta Europy Zachodniej. Ciekawostka są loty do Burgas w Bułgarii ostatnio coraz bardziej popularnego chociażby przez fakt masowego kupowania tam wakacyjnych apartamentów. Jeśli zaś chodzi o połączenia z Niemcami – tutaj niezastąpiony jest Germanwings.

Możliwości jest wiele, więc po co przepłacać?

Miasta z których latają poszczególni przewoźnicy:

  • Blue Air: Warszawa
  • Germanwings: Kraków, Warszawa
  • Malev: Warszawa
  • Ryanair: Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Katowice, Kraków, Wrocław
  • Wizz Air: Gdańsk, Łódź, Poznań, Katowice, Kraków, Warszawa, Wrocław

Jakie są Twoje wspomnienia z podróży tanimi liniami?
Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły