Alert Finansowy

Porównaj i kup taniej

14 grudnia
13:54 2009

Nadszedł czas świątecznych zakupów. Przepełnieni świątecznym nastrojem jedziemy do centrum handlowego, gdzie kolejki przyprawiają nas o zawrót głowy. Decyzje o tym, jakie prezenty kupimy, podejmujemy w pośpiechu, co łatwo może skończyć się nietrafionym podarunkiem. Zakupy robimy w pierwszym sklepie, gdzie napotkamy pożądany produkt, nie sprawdzając, czy w sąsiednim nie jest on tańszy. Zmęczeni i zdenerwowani wracamy z pustym portfelem do domu. Jednak wcale nie musi to tak wyglądać.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Jedna z użytkowniczek naszego serwisu, Marzena78, nadesłała do nas alert: „Bardzo lubię sprawiać innym przyjemność wręczając podarunki. Jednak same zakupy są dla mnie udręka – wszędzie tłumy, kolejki do kasy, kolejki do przymierzalni… A ceny w okresie przedświątecznym magicznie rosną. Jak kupować prezenty, aby nie wydać fortuny i nie nadszarpnąć swoich nerwów?”

Na szczęście istnieje na to sposób. Wystarczy skorzystać z porównywarek internetowych i robić zakupy przez internet.  

Idea porównywarek cenowych jest bardzo prosta: wpisujemy nazwę interesującego nas produktu i po kliknięciu „Szukaj” pojawia się nam lista sklepów, które oferują wyszukiwany przez nas towar.

Wyniki uporządkowane są rosnąco według kryterium ceny – od najniższej do najwyższej. Przy każdym sklepie jest link, przekierowujący nas na jego stronę, gdzie możemy dokonać zakupu.

Różnice w oferowanych cenach bywają znaczne. Zdarza się nawet, że dany towar może być o 50% tańszy niż w tradycyjnym sklepie!

Nie należy jednak zapominać, że do podanej ceny należy doliczyć koszty wysyłki. Jednak mimo to, często okazuje się, że poszukiwany przez nas produkt znacznie taniej można zakupić za pośrednictwem internetu, niż w tradycyjnych sklepach.

Dodatkową zaletą kupowania przez internet jest możliwość zwrócenia nieużywanego towaru w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki. Pamiętaj, możesz zrezygnować nie podając żadnej przyczyny, ale musisz napisać oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

Świąteczne zakupy nie muszą się koniecznie wiązać ze stresem. Można je zrobić w domowym zaciszu, o dowolnej porze, z kubkiem gorącej herbaty pod ręką. W ten sposób będziemy mogli się skupić się na tym, co najważniejsze – radości z obdarowywania bliskich.

Masz podobne wątpliwości? Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły