Alert Finansowy

Przeniesienie rachunku pomiędzy mBank i MultiBank – odpowiedź banku

21 września
13:07 2010

Wbrew pozorom przeniesienie konta bankowego nie jest takie proste. Otrzymaliśmy alert od Maur, która ma problemy z przeniesieniem aktualnego rachunku do innego banku: „30 sierpnia otworzyłam rachunek osobisty w mBanku, składając jednocześnie wniosek o przeniesienie mego dotychczasowego rachunku z MultiBanku.
Zobacz opinie o mBank w Twoim mieście!

Dzisiaj, tj. po 2 tygodniach, otrzymałam następującą odpowiedź: Uprzejmie informujemy, iż Wniosek o przeniesienie rachunku zostaje odrzucony w związku z brakiem technicznych możliwości rozpatrzenia i realizacji zgłoszenia – MultiBank jeszcze nie uczestniczy w przenoszalności rachunków. Śmiać się czy płakać?? Dodam, że w Multibanku nie posiadałam żadnego kredytu ani nawet karty kredytowej, chciałam jedynie przenieść swoją listę zdefiniowanych odbiorców oraz polecenia zapłaty. A ponadto przecież mBank i MultiBank to hybryda jednego i tego samego BRE Banku!”.

Przy przenoszeniu rachunku numer naszego konta ulegnie zmianie. Cała operacja polega na zaimportowaniu poleceń zapłaty, salda rachunku i zleceń stałych. Dla klienta nowy numer nie ma większego znaczenia, ale problemy zaczynają się przykładowo jeśli stary numer wskazaliśmy do przelewu odsetek z trwającej lokaty. Musimy pamiętać by zaktualizować swój profil na różnego rodzaju serwisach aukcyjnych i portalach pożyczkowych. Proces przenoszenia ze strony klienta polega na podpisaniu pełnomocnictwa i wypełnieniu skomplikowanego formularza.

W celu zweryfikowania problemu, o pomoc zwróciliśmy się do banku.

Emilia Kasperczak, Biuro Prasowe MultiBank

Po stronie MultiBanku trwają intensywne prace nad wdrożeniem możliwości przenoszenia rachunków.
Obecnie jednak uwarunkowania techniczne systemu sprawiają, iż możliwości banku w zakresie dokonywania migracji są ograniczone.

Podkreślam jednocześnie, iż pomimo faktu przynależności do tej samej Grupy, oba banki (mBank oraz MultiBank) funkcjonują na oddzielnych i autonomicznych systemach, co może powodować różnice w ich funkcjonowaniu.

Miałeś podobne doświadczenia związane z przenoszeniem rachunków osobistych pomiędzy bankami?

Podziel się swoją opinią na temat mBanku.


AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły