Alert Finansowy

ALERT NEWS: Uwaga! Awaria serwerów Meritum Banku!

22 lutego
16:16 2010
Uwaga – Karty płatnicze Meritum Banku nie działają! Nasi czytelnicy skarżą się na system płatności Meritum Banku. Od wczoraj nie działają serwery. Zbulwersowani czytelnicy ciskają gromy na bank. – Kiedy wreszcie będę mógł zapłacić kartą w sklepie?! – pytacie nas w swoich alertach.


Zobacz opinie o Meritum w Twoim mieście!

Karty nie działają
Dostaliśmy alert od jednego naszych stałych czytelników. Marcin napisał do nas: „Wczoraj próbowałem uregulować rachunek kartą płatniczą VISA wydaną przez Meritum Bank, jednak po próbie zrealizowania płatności pracownik hotelu zwrócił mi kartę z informacją, że bank wysyła komunikat “Nie honorować”. Wiem, ile mam na koncie i trochę mnie to zdziwiło, idę więc do bankomatu – to samo. Wracam do recepcji – człowiek patrzy na mnie trochę podejrzliwie i próbujemy z inną kartą – tutaj pełen sukces. Jednak postanowiłem sprawdzić co też się stało Meritum Banku… Infolinia: “No wie Pan, mamy jakieś problemy z serwerami. Nie wiem kiedy się to rozwiąże, ale mogę przyjąć reklamację i zadzwonimy do Pana, kiedy tylko system będzie znowu sprawny”. Reklamację złożyłem, ale nikt do mnie nie zadzwonił. Boję się trochę płacić firmową, bo nie wiem czy Meritum Bank rozwiązał problem serwerów i nie zadzwonił bo ma mnie w d… czy serwery dalej nie działają i znowu będę się musiał wstydzić przed jakimś sprzedawcą podającym mi kwit z terminala “Nie honorować”. P.S. Konto w Meritum. Bezpłatne. Karta do rachunku. Bezpłatna (no teoretycznie). Zobaczyć minę sprzedawcy uznającego Ciebie za niewypłacalnego. Bezcenne.

Naprawią we wtorek
Postanowiliśmy interweniować. Zapytaliśmy pracowników banku co się stało. Okazuje się, że w Meritum faktycznie jest problem z płatnościami kartą, ale jak nas zapewniono został już zidentyfikowany i trwają prace nad ich usunięciem. – Przepraszamy wszystkich klientów za czasowe niedogodności, jakich mogli doświadczyć – mówi odpowiedzialny za kontakty banku z mediami Marek Gieorgica. – Przygotowane zostało rozwiązanie, które jest w tej chwili testowane przez producenta. Niedogodności dla klientów mogą jeszcze pojawiać się do czasu wdrożenia rozwiązania, które jest zaplanowane na koniec dnia we wtorek (23 lutego). – dodaje Marek Gieorgica.

Pozostaje mieć nadzieję, że jutro będzie już można zapłacić kartą Meritum Banku.

Masz problemy z powodu awarii w Meritum Banku?

Podziel się swoją opinią na temat Meritum Bank.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły