Alert Finansowy

PZU dało zarobić. Kto następny w kolejce?

13 maja
10:29 2010

Debiut PZU zakończył się ogromnym sukcesem dla drobnych inwestorów. Każdy kto kupił dozwolony pakiet 30 akcji i sprzedał je wczoraj zarobił minimum 1000 zł. Fora internetowe aż huczą od postów rozentuzjazmowanych akcjonariuszy, którzy zarobili wczoraj dość łatwo całkiem przyzwoite pieniądze, i narzekań tych malkontentów, którzy uważali, ze emisja PZU zakończy się niepowodzeniem. Kto następny w kolejce? AlertFinansowy.pl sprawdził jakie duże debiuty czekają nas w najbliższej przyszłości.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Kilkanaście procent zysku
Na wczorajszym debiucie PZU akcje tej spółki wzrosły o kilkanaście procent. Jakby tego było mało, zainteresowanie było tak duże, że osiągnięto nowy rekord obrotów na giełdzie. PZU osiągając tak dobre rezultaty na giełdzie wejdzie za kilka dni w poczet dwudziestu największych spółek notowanych w prestiżowym indeksie WIG20. Kto może być następnym etapem w kolejce po giełdowe zyski?

Kiedy kolejne debiuty prywatyzowanych spółek?

  • Czerwiec 2010

Już w czerwcu bieżącego roku na giełdę planuje wejść Tauron – drugie pod względem wielkości przedsiębiorstwo energetyczne w Polsce. Tauron według wycen analityków wart jest 14 mld zł, a łączne zatrudnienie według oficjalnych danych to blisko 30 tys. osób. Wartość emisji wyniesie ok. 3-4 mld zł.

  • Jesień 2010

W tym terminie prawdopodobnie zadebiutuje jeden z kolejowych potentatów – spółka PKP Intercity. Emisja akcji spółki będzie nieco skromniejsza niż w przypadku Taurona, gdyż wyniesie „zaledwie” 1 mld zł.

  • Jesień/zima 2010

Pod koniec roku czeka nas prawdopodobnie istne giełdowe szaleństwo – prywatyzacja Giełdy Papierów Wartościowych, która od dłuższego czasu przymierza się do debiutu na… giełdzie. Obecnie rozważana koncepcja zakłada, że 15 proc. prywatyzowanej spółki trafiłoby w ręce inwestorów indywidualnych. Z racji znaczenia GPW w regionie debiut GPW może być bardziej spektakularny niż PZU.

  • Koniec 2012

Termin odległy i debiut niepewny, choć możliwy. W tym terminie do wejścia na giełdę przymierza się Polkomtel – jeden trzech największych w Polsce operatorów sieci komórkowej. Obecnie spółka warta jest ok. 15 mld zł, natomiast debiut wart byłby prawie 13 mld zł.

Wzieliście udział w debiucie PZU? Mieliście problem z systemem transakcyjnym swojego konta maklerskiego?

Podzielcie się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły