Alert Finansowy

Siedem procent w Citi, ale…

26 listopada
08:42 2009

Jedna z naszych alertowiczek zauważyła ciekawą ofertę jednego z banków: “Citi Handlowy ma nową ofertę Konta SuperOszczędnościowego (ok. 7%), ale warunkiem jest, że nie wypłaci się pieniędzy z konta. Piszą, że można wypłacić pieniądze za darmo, ale straci się zarobione oprocentowanie. Niezła ściema! Niby za darmo, ale traci się oprocentowanie…”

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Żeby dostać obiecywane w reklamie 7,07% w skali roku trzeba spełnić szereg warunków. Zysk na Superoszczędnościowym koncie naliczany jest tylko za te miesiące, w których nie wypłacisz żadnych środków z konta. Wypłata środków w danym miesiącu nie oznacza jednak utraty zysków za poprzednie miesiące. Kapitalizacja jest miesięczna, więc możesz wypłacić pieniądze kiedy chcesz bez obawy o utratę odsetek za pełne, zakończone już miesiące. To jest istotna przewaga nad lokatami bankowymi.

Oprocentowanie 7,07% naliczane jest tylko jeśli wpłacisz nie więcej niż 50 000 zł. Lepiej mają posiadacze Konta Osobistego Citigold. Ich obowiązuje limit do 100 000 . Powyżej tych kwot oprocentowanie na koncie w złotówkach wynosi 5,05%. Pamiętaj, jest to nominalne roczne oprocentowanie, które nie uwzględnia opłat i prowizji.

Po ewentualnym założeniu konta dobrze się zastanów ile przelewów i wypłat gotówki chcesz zrobić w danym miesiącu. Darmowy jest tylko pierwszy przelew wewnętrzny i zewnętrzny w danym miesiącu. Nie zapłacisz też nic za pierwszą w miesiącu wypłatę gotówki w oddziale banku. Każdy kolejny przelew zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny oraz wypłata gotówki w oddziale banku kosztuje 7,99 zł

Jeśli zauważyłeś, że za prowadzenie konta nic nie zapłacisz, uprzedzamy, że możesz się rozczarować. Opłata za prowadzenie rachunku wyniesie 0zł w przypadku, gdy:

– na Konto Osobiste Citibank będziesz przelewać swoje comiesięczne wynagrodzenie w wysokości min. 1500 zł

lub

– wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą płatniczą wydaną do konta osobistego na łączną kwotę min. 500 zł.

W pozostałych przypadkach zapłacisz 29,99 zł!

Jeśli masz już konto osobiste w Citi Handlowym możesz teraz spokojnie zastanowić się czy ta propozycja jest dla ciebie atrakcyjna. Natomiast, jeśli nie masz konta musisz zdecydować, czy bardziej opłaca się je założyć i przelewać na nie swoją pensję albo korzystać z karty płatniczej, czy też płacić prawie 30 zł miesięcznie za prowadzenie konta.

Dla nas odpowiedź jest prosta.

Nie lubimy haczyków w ofertach banków!

Podziel się swoją opinią na temat Citi Handlowego.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły