Alert Finansowy

Wielkie prezenty, małe wydatki

20 listopada
15:04 2009

„Wielkie prezenty, małe wydatki” – takim hasłem Deutsche Bank zaprasza do skorzystania z świątecznej oferty kart kredytowych. Podobno umożliwiają one robienie zakupów z dużymi rabatami w ponad 1900 sklepach i punktach usługowych. Ale czy na pewno?!

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Informacja prasowa znajdująca się na stronie banku mówi, że sklepów i punków usługowych jest 1900. Reklama na stronie zmniejsza tę liczbę do 1700 punktów…

Lista sklepów i punktów usługowych rzeczywiście jest długa, ale marek aż tylu nie ma. Według listy podanej na stronie, karty Deutsche Bank oferują rabaty w 88 firmach, w tym głównie usługowych, m.in. w biurach turystycznych, hotelach, wypożyczalniach samochodów, salonach kosmetycznych, punktach fotograficznych. Można też taniej wyszykować mieszkanie (kupić meble, podłogi, sprzęty łazienkowe), ale pod choinkę raczej glazury nie włożymy…

Reklama przykuwa również uwagę do maksymalnej wysokości rabatów: aż do 50%. Zabawne, bo wg wykazu firm biuro turystyczne Amin Travel oferuje aż 60%! Niestety jest to tylko… błąd w druku! Czy przypadkowy? Trudno powiedzieć. W każdym razie rzeczywisty rabat wynosi: ok. 6% !

Maksymalnego rabatu (50%) udziela biuro Stena Line, ale potem długo, długo nic… Większość sklepów i firm usługowych ofertuje 5-10%, kilka 15-20%, ale są mniejszością.

Dla przykładu: sklep z zabawkami Cartoon Planet (5%), salon Dermica Spa (10%), biuro podróży Easy Travel (5%), meble Vox (10%), odzież VIP Collection (20%).

Są też firmy, które nie podają wysokości rabatu. Prawdopodobnie będzie to regulowane zależnie od rodzaju karty kredytowej.

Nim zdecydujesz się na kartę kredytową Deutsche Banku, i to ze względu na świąteczną ofertę, sprawdź dokładnie ile punktów usługowych i sklepów znajduje się w twoim mieście. Może się okazać, że dasz się namówić na kartę, z której nie skorzystasz w taki sposób, jakbyś chciał.


Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły