Alert Finansowy

ALERT NEWS: Od lutego nowe Konto Wyjątkowe Biznes

21 stycznia
15:53 2010

Zaczęło się – walka o konta zaczyna nabierać rumieńców. Bank Ochrony Środowiska już zapowiada walkę o klientów i bierze na cel tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Na przynętę rzuca między innymi; zagraniczne linie kredytowe i kredyt na koncie.

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Chcą dogonić konkurencję
Bank zapowiada, że będzie gonił konkurencję. Właścicielom mikrofirm zaoferuje konta z bezpłatnymi przelewami do ZUS i Urzędu Skarbowego oraz z obniżonymi opłatami za pozostałe przelewy elektroniczne. Posiadacze nowej oferty będą mogli otrzymać tzw. limit overdraft, czyli możliwość przekraczania salda debetowego na rachunku bieżącym, który jest przyznawany m.in. na podstawie średniomiesięcznych wpływów za okres ostatnich 6 miesięcy. Wysokość limitu overdraft może sięgać wedle zapewnień 20 tys. zł.

Nie chcemy płacić za zbędne usługi
W przypadku firm z sektora MSP, prowadzących pełną księgowość, Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) chce odejść od oferty pakietowej. – Klienci nie chcą płacić za coś z czego nie zawsze korzystają. Ponadto oferta pakietowa wyklucza w zasadzie indywidualne podejście do potrzeb klienta. Dlatego już na początku lutego wprowadzimy na rynek nowe Konto Wyjątkowe Biznes z bardzo elastyczną formułą usług dodatkowych – podkreśla Piotr Sadza, dyrektor Departamentu Produktów Korporacyjnych w BOŚ SA.

Elastyczne konto
Jak zapewnia dyrekcja banku, dzięki odejściu od pakietów firma ma otrzymać modyfikowalny produkt, do którego będzie mogła dokładać kolejne „cegiełki” usług, budując w ten sposób możliwie najbardziej efektywny rachunek. Bank będzie premiował aktywnych klientów korzystających z internetowego dostępu do rachunku. Przelewy w sieci będą kosztować mniej niż 1 zł. Podobnie jak w przypadku mikrofirm, istotnym elementem nowej oferty będzie szybki kredyt – w tym przypadku linia kredytowa w rachunku.

O BOŚ Banku i ofercie Konta Wyjatkowego pisaliśmy już tutaj.

Co dalej?
Czy BOŚ podbije swoja ofertą rynek? Może być trudno, gdyż wiele banków już wcześniej zwęszyło tę niszę na rynku i od dawna oferują tanie przelewy internetowe oraz inne bonusy w postaci chociażby automatycznego kredytu na start. Dobrym znakiem dla klientów jest jednak to, że zaostrza się konkurencja, a to wcześniej czy później wymusi korzystne dla nas zmiany w innych bankach.

Uważasz, że BOŚ jest w stanie zawojować rynek swoją ofertą? Podziel się swoją opinią na temat BOŚ.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły