Alert Finansowy

Zbuduj swoją historię

25 listopada
07:08 2009

Mickey21 opisał nam pewien paradoks: “Chciałem wziąć szybki kredyt gotówkowy w innym banku niż mam konto. Powiedziano mi, że go nie dostanę ponieważ nie ma mnie na liście w Biurze Informacji Kredytowej, co oznacza, że nie mam historii kredytowej. Fakt, nigdy wcześniej nie brałem żadnego kredytu. Wydaje mi się jednak, że taką historię buduje się właśnie spłacając regularnie kredyt. To jakieś błędne koło. Jak mam mieć historię kredytową nie mogąc dostać kredytu?”
Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Najprostszym sposobem aby zacząć budować swoją historię kredytową jest kupienie czegoś na raty. Może potrzebujesz np. sprzętu RTV albo AGD? Bardzo często sklepy oferują sprzedaż ratalną swoich produktów rozłożoną nawet na wiele miesięcy. Taki kredyt powinieneś dostać znacznie łatwiej i szybciej niż kredyt gotówkowy bezpośrednio w banku. Regularna spłata zobowiązania rozłożonego na miesięczne raty sprawi, że będziesz miał dobrą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej.

Dobrym pomysłem jest złożenie wniosku do banku, w którym masz konto, o wydanie karty kredytowej. W niektórych bankach taką kartę otrzymasz mając zaledwie 500 zł dochodu. Jeśli twój bank ci odmówi spróbuj w innym. Jeśli już ją zdobędziesz zacznij jej regularnie używać i koniecznie spłacaj zadłużenie w wyznaczonych terminach.

Nie zapominaj, że za każde zakupy możesz zapłacić swoją nową kartą kredytową i całość również rozłożyć na miesięczne raty. Jeśli zastanawiasz się czy skorzystać z kredytu ratalnego w sklepie czy z rozłożyć płatność na raty za pomocą swojej karty, pamiętaj żeby wybrać ofertę, która ma mniejsze oprocentowanie rzeczywiste.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły