Alert Finansowy

19 procent na lokacie?!

30 października
13:53 2009

Kriset wysłał do nas niezwykle intrygujący alert: “Widziałem reklamę jakiegoś zupełnie nieznanego Banku BPS, który obiecywał zysk 19%. Wiecie może co to za bank i o co chodzi? Jeśli ta reklama jest prawdziwa to oprocentowanie jest olbrzymie!”

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Zacznijmy od początku. Bank BPS to Bank Polskiej Spółdzielczości. Ustaliliśmy, że chodzi o reklamę lokaty krótkoterminowej “Podwójna krótka”. Jest to lokata jednodniowa i automatycznie przedłużana na kolejne dni.

Reklama zachęca, a właściwie kusi – “Zwiększ swoje zyski o 19%”. 19 procent?! To niespotykane oprocentowanie lokaty krótkoterminowej na naszym rynku! Koniecznie musieliśmy sprawdzić czy naprawdę dostaniemy aż tak wysoki procent od zdeponowanej kwoty.

Niestety, bardzo szybko okazało się, że magiczny olbrzymi zysk to nie oprocentowanie lokaty! Chodzi o to, że kwota odsetek nie wyniesie więcej niż 2,49 zł dziennie – a co za tym idzie – nie jest od niej pobierany podatek od zysków  kapitałowych w wysokości 19%.

Prawdziwy zysk z tej lokaty to 4%. Odpowiada on lokacie na 4,94%, która jest obłożona 19 proc. podatkiem od zysków kapitałowych.

Za chwilę nastąpił kolejny zawód, bo lokaty nie można założyć przez internet.

Oczywiście zawsze warto zostawić sobie w kieszeni 19 procent, ale warto też zainteresować się ofertą konkurencji, która też “zwiększa nasze zyski o 19%” i dodatkowo daje nam większe oprocentowanie lokaty jednodniowej potocznie nazywanej antybelkową.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły