Alert Finansowy

BZ WBK: Młodzi nie zapłacą za przelewy

19 kwietnia
10:44 2010

Bank Zachodni WBK rezygnuje z opłaty za przelewy internetowe z rachunku dla młodych klientów. Nowi klienci BZ WBK nie płacą również za używanie karty Visa Electron<30. To najważniejsze modyfikacje rachunku dla młodych, który od teraz nosi nazwę e-Konto<30.

Bez opłat za przelewy
Wszyscy, zarówno dotychczasowi, jak i nowi posiadacze kont młodzieżowych BZ WBK, nie płacą już za wysyłanie przelewów za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej BZWBK24 (Internet, telefon). Klienci, którzy otworzą nowe e-Konto<30 nie płacą także za używanie wydawanej do tego rachunku karty Visa Electron<30. Dotychczas usługi te były płatne – przelew 0,5 zł, a miesięczne używanie karty 1 lub 3 zł, w zależności od liczby przeprowadzonych za jej pośrednictwem transakcji bezgotówkowych.

Tym samym pakiet bezpłatnych usług e-Konta<30 przedstawia się następująco:

  • prowadzenie konta
  • przelewy elektroniczne
  • karta do konta
  • dostęp do usług bankowości elektronicznej BZWBK24
  • bezprowizyjna wypłata gotówki w każdym z 1040 bankomatów BZ WBK
  • bezprowizyjne doładowania telefonów komórkowych w bankomatach BZ WBK oraz w Internecie.

Karta zbliżeniowa do konta
Wydawana do konta karta Visa Electron<30 umożliwia płacenie za zakupy w Internecie z wykorzystaniem usługi 3D Secure znacząco podnoszącej bezpieczeństwo transakcji. Jest to tzw. karta zbliżeniowa, która pozwala na dokonywanie płatności bez użycia numeru PIN oraz podpisu posiadacza karty. Wystarczy tylko zbliżyć ją do specjalnego czytnika, który coraz częściej można znaleźć w polskich sklepach. W przypadku braku tego urządzenia karta daje możliwość dokonywania transakcji autoryzowanych PIN-em lub podpisem posiadacza. Do wszystkich nowych oraz już istniejących kont <30 można również otworzyć bezpłatny rachunek walutowy prowadzony w euro, dolarach lub funtach. Do rachunku wydawane jest karta płatnicza umożliwiająca płacenie za zakupy dokonane zagranicą bezpośrednio w walucie transakcji.

Co sądzisz o nowej ofercie BZ WBK?

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły