Alert Finansowy

AIG daje więcej

23 października
12:07 2009

AIG Bank kolejny raz zmienił oprocentowanie lokat Zysk+, Direct+ oraz Direct+ Internet. Jednak tym razem bank nie zmniejszył oprocentowania tylko zrobił dokładnie odwrotnie. Koniecznie trzeba uważać na lokatę 12-miesięczną.

 


Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!

Na rocznej lokacie terminowej Zysk+, oprocentowanie wynosi 7,50 proc. Jest jednak pewien „haczyk”. Tak wysokie oprocentowanie uzyskasz tylko przez pierwsze trzy miesiące. Po dokładnych wyliczeniach okazuje się, że średnie oprocentowanie na jakie możesz liczyć to 6,3 proc.

Jeśli chcesz założyć lokatę Zysk+ na rok musisz mieć minimum 1 tys. zł, a depozyt jest przedłużany automatycznie na kolejny okres.

W przypadku gdy masz więcej pieniędzy możesz je ulokować na dziewięciomiesięcznej lub rocznej lokacie Direct+, której oprocentowanie wynosi 6,3 proc.. W takim samym okresie zysk z lokaty Direct+ Internet to 6,4 proc.

Dla lokat Direct+ i Direct+ Internet minimalny wkład wynosi 5 tys. zł i oczywiście depozyt również jest automatycznie przedłużany na kolejny okres.

AIG zwiększył również oprocentowanie lokat terminowych zawieranych na pół roku. Będzie ono teraz wynosiło odpowiednio 5,9 proc. w przypadku lokaty Direct + Internet oraz 5,8 proc w przypadku lokat Direct+ i Zysk+.

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły