Alert Finansowy

Wracają kredyty w euro

25 stycznia
08:58 2010

Wracają kredyty i pożyczki hipoteczne w euro i to dla osób o dochodach już od 2 tys. zł netto. Czy to oznacza ponowne ożywienie na rynku hipotecznym? Banki coraz śmielej udzielają kredytów na zakup mieszkania. Zobaczmy co jeszcze zmieniło się na naszym rynku bankowym w poprzednim tygodniu.

Kredyt hipoteczny od 2 tys.

Bank Zachodni WBK, który jak sama nazwa wskazuje ma bardzo mocna pozycję w Wielkopolsce, znów do swojej oferty wprowadził kredyty i pożyczki hipoteczne udzielane w euro. Interesujący jest dość niski pułap miesięcznych dochodów, jakie są wymagane do udzielenia kredytu w tym banku. Jest to bowiem jedynie 2 tys. zł netto. Jednak by wziąć taki kredyt wymagany jest wkład własny – minimum 30 proc. wartości mieszkania.
Walutowe struktury

Z kolei Raiffeisen Bank Polska wprowadza trzymiesięczne i sześciomiesięczne lokaty ustrukturyzowane, których wielkość odsetek uzależniona jest od zmian kursu euro wobec złotego. „Struktury” te o nazwie „Dobry Kurs III” mogą przynieść nawet 10 proc. w skali roku, ale pod warunkiem, że kurs euro do złotego, liczony od 2 lutego do 30 kwietnia bieżącego roku, nie spadnie o ponad 17 groszy, ani nie wzrośnie o ponad 10 groszy względem kursu z 2 lutego br.

Już nie takie super

Citi Handlowy wycofuje się z wojny o lokaty. Konto SuperOszczędnościowe nie da już zarobić tyle co wcześniej. Bank postanowił od lutego obniży c oprocentowanie z 7,07 proc. do 6,06 proc. To niestety ostatnio tendencja typowa dla wielu banków. Oprocentowanie lokat spada systematycznie od kilku miesięcy.

Co sądzisz o zmianach na rynku bankowym? Podziel się swoją opinią na temat DnB Nord.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły