Alert Finansowy

ALERT NEWS: Kolejna gwiazda chałturzy dla BZ WBK

25 lutego
14:56 2010

Nie do wiary! BZ WBK dalej penetruje świat kina. Tym razem w reklamie banku zgodził się wziąć udział Gerard Depardieu, jedna z największych gwiazd francuskiego kina. W serii spotów aktor będzie pokazywał jak bank płaci swoim klientom. W ten sposób BZ WBK chce wprowadzić na rynek Nowe Konto Wydajesz i Zarabiasz.

Aktor z Francji w reklamie BZ WBK
Zdjęcia do nowej kampanii reklamowej nakręcono w Warszawie, w auli jednej z uczelni wyższych. W reklamach, poza Gerardem Depardieu, występuje 80 statystów, którzy wcielili się w role pracowników banku. Część z nich grała samych siebie, ponieważ specjalny casting przeprowadzono również w BZ WBK. Realizacja spotów trwała dwa dni. – Ta reklama, podobnie jak poprzednie z Johnem Cleese i Dannym De Vito, poza promowaniem produktu ma również budować wizerunek samego banku – stwierdził Jędrzej Marciniak, dyrektor Obszaru Zarządzania Marką i Relacji Inwestorskich BZ WBK.

Wszystko fajnie, ale te opłaty za przelew…
Co zaoferuje swoim klientom BZ WBK oprócz gwiazdy francuskiego kina? Musimy przyznać, że całkiem niezłą ofertę. Przede wszystkim darmowe bankomaty wszystkich sieci w Polsce. Dodatkowo comiesięczny 1 proc. zwrotu wartości wszystkich zakupów dokonanych kartą Visa Electron dodawana do konta. Ile zapłacimy za te granty? Okazuje się, że w przypadku comiesięcznego przelewu na konto w wysokości co najmniej 1000 zł, konto Wydajesz i Zarabiasz jest darmowe. No prawie darmowe, gdyż za kartę musimy zapłacić dodatkowo 3 zł miesięcznie. Jeśli nie wpłacimy wymaganej kwoty, bank naliczy nam 7 zł za miesiąc prowadzenia konta. Jedynym mankamentem jest opłata za samodzielnie zrobiony przelew w bankowości internetowej. Wynosi ona 50 groszy.

Można nawet zarobić na używaniu karty
Naszą decyzję o bezpłatnych bankomatach poprzedziliśmy bardzo dokładnymi badaniami rynku. Wyszło z nich, że klienci, którzy nie mają jeszcze konta w BZ WBK będą skłonni je otworzyć przede wszystkim dla bezpłatnych bankomatów oraz zwrotu 1 proc. od wszystkich płatności kartą. W połączeniu ze zwolnieniem z opłaty za prowadzenie rachunku, daje to razem jeden z najkorzystniejszych finansowo rachunków bankowych w Polsce, którego aktywny użytkownik – myślę tutaj o karcie – jest w stanie zrefundować sobie koszty przelewów i opłaty za kartę, a nawet zarobić na posiadaniu rachunku – mówi Marcin Pawłowski, dyrektor ds. detalicznych produktów oszczędnościowych i rozliczeniowych BZ WBK.

Dwie poprzednie kampanie reklamowe z Johnem Cleese i Dannym De Vito:

[vsw id=”66560GxVv6I” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Nowe Konto Wydajesz i Zarabiasz – podstawowe parametry:
Opłata za prowadzenie konta: w przypadku min. 1000 zł miesięcznych wpływów

  • 0 zł w przypadku gdy brak wpływów lub mniejsze niż 1000 zł
  • 7 zł

Opłata za wypłatę gotówki z bankomatu:

  • bankomaty własne – 0 zł
  • bankomaty obce w Polsce – 0 zł
  • bankomaty AIB na ternie RoI – 0 zł
  • bankomaty obce zagranicą – 2 zł

Opłata za kartę Visa Electron Wydajesz i Zarabiasz – 3 zł/mies.
Opłata za wznowienie karty – 0 zł
Opłata za przelew zewnętrzny:

  • zlecony za pośrednictwem usług bankowości elektronicznej BZWBK24 – 0,5 zł
  • zlecony w oddziale – 5 zł

Opłata za realizację zlecenia stałego – 0,5 zł
Opłata za realizację zlecenia zmiennego – 2,5 zł

Co myślisz o nowym koncie BZ WBK? Podobają Ci się ich kampanie reklamowe?

Podzielcie się swoją opinią na temat BZ WBK.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły