Alert Finansowy

Sztuka targowania

21 grudnia
10:43 2009

Kris_kros miał fajną przygodę z pewnym popularnym bankiem. Musimy przyznać, że historia jest bardzo ciekawa i pouczająca, a morał z niej taki, że zawsze trzeba się targować. Postanowiliśmy sprawdzić informacje przesłane w Alercie i poszliśmy do punktu obsługi klienta mBanku.

Zacznijmy jednak od początku. Kris_kros napisał do nas taki oto Alert: “Zadzwonili do mnie z infolinii mBanku i powiedzieli, że mają super specjalną ofertę. Debet na moim rachunku będzie oprocentowany 14,35% i prowizja 0,7%. Poszedłem do placówki mBanku w centrum handlowym i pytam jaką, ofertę mogę dostać. Zbaraniałem, bo dostałem odpowiedź, że mogę mieć znacznie niższe oprocentowanie. A teraz najlepsze. Dzwonią do mnie kolejny raz z infolinii z propozycją taką samą jak wcześniej. Mówię, że lepsza oferta jest w placówce. Oni na to, że sprawdzą i jeszcze raz zadzwonią. No i później już nie zadzwonili.”

Postanowiliśmy sami sprawdzić, o ile można mieć lepsze warunki w tej konkretnej sytuacji przedstawionej przez Kris_krosa. Poszliśmy do placówki mBanku, powiedzieliśmy, jaką propozycję złożono nam za pośrednictwem infolinii i okazało się że:

1. przez pierwsze trzy miesiące możemy dostać oprocentowanie 9,99% – na infolinii nikt o tym nawet nie wspomniał
2. prowizja wynosi 0% – na infolinii – 0,7%
3. po trzech promocyjnych miesiącach oprocentowanie wynosi 14,35%

Po przedstawieniu atrakcyjnej oferty przedstawiciel mBanku namawiał nas do negocjacji cenowych z pracownikiem infolinii, który z pewnością ponownie do nas zadzwoni. Na zakończenie nasz uprzejmy rozmówca powiedział, że jeśli nie dostaniemy takiej oferty przez telefon to zaprasza ponownie do siebie.

Mamy pewien pomysł. Jeśli jest więcej takich pomocnych i kompetentnych doradców w placówkach mBanku, to może warto byłoby ich zatrudnić na infolinii? Jesteśmy pewni, że klienci byliby bardzo zadowoleni z takiej obsługi. Z drugiej strony, zupełnie nie rozumiemy, dlaczego infolinia sprzedaje droższe produkty niż stacjonarne placówki. No cóż, wychodzi na to, że zawsze trzeba się targować, a jeśli nie macie w tym wprawy koniecznie zobaczcie, jak robią to profesjonaliści.

[vsw id=”WKnVGu06r3A” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Podziel się swoją opinią na temat mBanku.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły