Alert Finansowy

Jak wysoko poszybują ceny złota?

13 maja
12:00 2010

Gorączka złota trwa w najlepsze. Kryzysowa sytuacja na rynkach finansowych związana jest w głównej mierze z załamaniem Grecji oraz zagrożeniem dla całej strefy euro. Historia dowodzi, że w takich sytuacjach inwestorzy wykazują brak zaufania wobec rynku, dlatego preferują bezpieczniejsze inwestycje surowcowe, a zwłaszcza w złoto. AlertFinansowy.pl pyta ekspertów, do jakiego poziomu mogą wzrosnąć ceny tego kruszca i czy przy takiej hossie warto zaryzykować zakup złota?

Zobacz opinie o bankach w Twoim mieście!
Rekordy złota, a strefa euro drży
Wczoraj byliśmy świadkami swoistego rekordu – cena za uncję złota wzrosła do 1244 dolarów. Czy kolejne dni przyniosą następne rekordy? Zainteresowanie szlachetnym kruszcem wzrasta wraz z niepewną sytuacją greckiej gospodarki. Pakiet gwarancyjny 750 mld euro nie uspokoił rynków. Za rogiem ustawia się już kolejka kandydatów na oddział intensywnej terapii – PIIGS (Portugalia, Włochy, Irlandia, Grecja i Hiszpania). Czy strefa euro będzie potrzebowała długotrwałej rekonwalescencji? Inwestorzy nie czekają na odpowiedź, nie chcą podejmować ryzyka, a inwestycje w złoto są o wiele bardziej bezpieczne niż zakup unijnych aktywów.

[vsw id=”sK9kuvBtHZo” source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Nie wszystko złoto, co się świeci
Zasadnicze pytanie brzmi – czy warto kupić złoto w momencie, gdy jego cena jest już tak wyżyłowana? Tworzenie presji pod wpływem haseł “kryzys się umacnia, kupujcie złoto” należy uznać za negatywne zjawisko. Zwłaszcza, że trend może się szybko odwrócić, a rynki finansowe odbiją się wówczas od (chwilowego) dna. Jeżeli jednak jesteście zainteresowani zakupem, to informujemy, że w Polsce sprzedaż złota prowadzą sklepy powiązane z Mennicą Polską oraz NBP. Nie dorobiliśmy się jeszcze automatów ze złotem, które są hitem wśród arabskich szejków. Możemy się za to pochwalić naszym rekordzistą, który zakupił aż 27 kg kruszca – to się nazywa odwaga! Pamiętajcie, że oprócz inwestycji w szlachetne kruszce, można część środków przeznaczyć na fundusze inwestujące w instrumenty pochodne powiązane ze złotem lub w akcje kopalni złota. Ponadto, na warszawskiej GPW notowane są certyfikaty, które odzwierciedlają cenę złota. Warto może więc rozważyć alternatywną inwestycję?

[vsw id=”GqNiapbg2R4″ source=”youtube” width=”425″ height=”344″ autoplay=”no”]

 

Podziel się swoją opinią na temat instytucji finansowych.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły