Alert Finansowy

Bankomaty dla niewidomych – BZ WBK Bez Barier

24 stycznia
08:48 2011

Otrzymaliśmy ciekawy alert od naszego użytkownika, który porusza kwestię dostępności bankomatów dla osób niewidomych i niedowidzących. Przeczytajcie alert od Andrzeja:

Zobacz opinie o BZ WBK w Twoim mieście!

Ponoć już niedługo za sprawą resortu finansów wszyscy nasi rodacy będą mieli konta bankowe, ponieważ tylko w ten sposób będą wypłacane wynagrodzenia za pracę, stypendia oraz renty i emerytury. Natomiast płatności finansowe mają być realizowane tylko i wyłącznie za pośrednictwem wirtualnych pieniędzy – karty płatnicze, przelewy.

Póki co jednak większość z nas nadal płaci gotówką, chociaż coraz częściej sięgamy już po karty płatnicze oraz elektroniczne systemy bankowe. Przejście na systemy elektroniczne i wirtualne pieniądze nie jest problemem dla osób pełnosprawnych, problem natomiast mają osoby niepełnosprawne. A szczególnie osoby niewidzące lub słabo widzące. Niestety mamy niewiele banków, które interesowałyby się osobami niepełnosprawnymi, a same podjazdy do banków – rzadziej do bankomatów – nie rozwiązują problemu.

Jednym z nielicznych banków jest BZ WBK, który zaproponował swoim niewidomym i niedowidzącym klientom Program “Obsługa bez Barier“, który w swym założeniu przewiduje dostęp klientom z dysfunkcją wzroku do bankowości elektronicznej oraz bankomatów.
“Poprzez Program “Obsługa bez Barier” pragniemy zapewnić spójne i pozytywne doświadczenia klientom z niepełnosprawnością niezależnie od miejsca obsługi – w placówce przez telefon, internet czy bankomat” – czytamy w informacji.
Na czym polega idea Programu “Bez Barier”? Oczywiście na pomocy osobom niepełnosprawnym w korzystaniu z usług bankowych, w tym między innymi poprzez: tworzenie oddziałów pozbawionych barier architektonicznych, montaż bankomatów przystosowanych do korzystania z nich przez osoby niewidome i niedowidzące, nowe usługi bankowości elektronicznej BZ WBK 24 Internet, które uzyskały certyfikat potwierdzający dostępność dla klientów z dysfunkcją narządu wzroku.
Działania banku są postrzegane przez organizacje wspierające niepełnosprawnych jako wielki gest uczyniony w stronę osób niepełnosprawnych i przyznały bankowi Medal “Przyjaciel Integracji” za wrażliwość na niepełnosprawność i budowanie społecznej integracji. W chwili obecnej na terenie całego kraju są już 32 placówki BZ WBK z certyfikatami dostępności. Na razie tylko w większych miastach, ale bank planuje także otwieranie podobnych oddziałów również w mniejszych miejscowościach. BZ WBK zamontował też już 51 bankomatów dla osób z dysfunkcją wzroku.

 

Podziel się swoją opinią na temat BZ WBK.

AlertFinansowy.pl

Podobne artykuły